• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2022

ARALIK 2022


ARALIK 2022


“ÖFKE İLE KALKAN ZARARLA OTURUR”
Merhabalar, haftaya Ay Boğa enerjisi ile giriyor olsak da İkizler Dolunay’ı bu hafta fırtınaların kopacağının habercisi evet sevgili okurlar bu hafta zorlu bir Dolunay bizi bekliyor hem de Mars ile sıkı kavuşumlu bir Dolunay bir de Mars geri harekette üstüne üstlük. Bu haftanın diğer gezegen hareketleri Merkür ve arkasından Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyorlar. Jüpiter bu hafta Merkür ve Venüs ile gergin bir enerji veriyor olacak hem ilişkiler hem de ticari ve maddi konularda aşırı olumsuz durumlar bizi bekliyor canlar.
5 Aralık Pazartesi; Ay Boğa burcu seyri devam ediyor dingin , huzurlu ve maddi açıdan konfor alanlarımızı korumak ve kendimizi güvencede tutmak isteyeceğimiz bir haftaya giriyoruz. Ay Boğa enerjisi duygusal ve fiziksel olarak zevke düşkünlük halleri verebilir,  bu süreçte bütçenizi planlayarak ileriye yönelik kararlar alabilirsiniz, kalıcı ve sağlam olmasını istediğiniz konularda çalışmalar yapmak için ise iyi zamanlardır, değerlendirin canlar. Akşam saatlerinde Boğa burcundaki Ay Uranüs ile kavuşumda olacak beklenmedik olumlu veya olumsuz gelişmeler , ani gelişen olaylar ve durumlar planlarınızda değişiklik yapmanıza sebep olabilir.
6 Aralık Salı ; Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Etkisi bir kaç gün sürecek Jüpiter Merkür gergin enerjisi ile akademik eğitim, iletişim , tanıtım, pazarlama ,yabancılarla yapılan ticari işler, yurt dışı seyahatleri, dini ve felsefi konular, hukuksal konularda  fikir bolluğu ve çok yönlü bakabilme  durumları dağılma riski oluşturabilir. Birçok konuyla aynı anda ilgilenmeye çalışmak, pek çok şeyi aynı dönemde öğrenme gayreti içerisine girmek zihinsel anlamda yorabilir. Bazılarınız bu döneme denk gelen farklı birkaç  teklif alabilir , kararsız kalabilir veya karar vermekte zorlanabilir. Yine bu süreçte abartılı konuşmalar, konudan konuya atlamalar, konsantrasyon eksikliği söz konusu olabilir. Bazılarınız ise özgüven tavan yaptığı için amacı aşan ifadeler kullanabilir, tutamayacağı sözler verebilir farkında olalım. Saat 22:01-23:48 arasında Ay boşlukta olacak ve 23:48’de Ay İkizler burcuna geçiş yapacak. İletişimin önemli olduğu, bilgi paylaşımının arttığı bir süreçte olacağız.
7 Aralık Çarşamba ; Merkür Oğlak burcu seyahati başlıyor, iletişimin daha doğru ve gerçekçi akacağı birkaç hafta bizi bekliyor . Merkür Oğlak burcunda iken  karar verebilmek ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için daha fazla zamana ve konsantrasyona gerek vardır çünkü zihinsel süreç yavaştır ne de olsa ağır abi Satürn ‘nün burcunda Merkür. Çalışma hayatında daha bir disiplinli, ciddi, kuralları benimseyen bir düşünce tarzı ile hareket edeceğimiz zamanlar.
8 Aralık Perşembe ; sabah erken saatlerde 07:08’de İkizler burcunda Mars ile kavuşan savaşçı, cesur bir Dolunay yaşayacağız . 8 Aralık  Dolunay’ı  meraklı ve  sosyal İkizler burcunda oluşuyor yanında bir de geri harekette  Mars olduğunda  dürtüsel hareketlerin yoğun olacağını söyleyebiliriz özellikle de öfkenizi kontrol etmeniz gerekir. Mars  geçmişte yaşamış olduğunuz zor duygulara bağlı konuşmalar başlatmak  için  ilham verebilir, pasif-saldırganlık, kızgınlık ve hoşnutsuzluk gibi öfkenin daha hüsrana uğramış yinelemeleri, yanlış anlamalar söz konusu olabilir. Mars gerilediğinde yüzeyin altında patlamaya hazır bir volkan varmış gibi fırtınalar yaratabilir. Öfkemize hakim olalım, zararla oturmayalım, canlar.
 9 Aralık Cuma günü Ay İkizler burcunda ilerlemeye devam ediyor sabah saatlerinde ilişkilerde huzursuzluk söz konusu olabilir. Alışveriş ve yeme içme konularında , düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade durumlarında  abartılı davranabiliriz.  09:13- 10:48 arası Ay boşlukta olacak bu kısa sürede yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. 10:48’de Ay Yengeç burcu seyahati başlıyor; duygusal, hassas ve evcimen olacağımız birkaç gün bizi bekliyor. Bugün kesinleşen Venüs Jüpiter karesi etkisini hafta başından beri hissettiriyordu aslında ve etkisi azalarak birkaç gün daha bizi etkileyecek ama bugün daha fazla etkileyecek. Güneş sistemimizdeki en büyük gezegen, temas ettiği her şeyi güçlendirmenin bir yolunu bulan Jüpiter  , uyum seven Venüs ile  ilişkilerde ve maddi konularda mevcut gerilimlerin altını çizmeye hizmet edebilir ve  aşırı bağlanmaya teşvik edebilir ve sonunda bu zorlu duygusallık ile başa çıkma çabası bitkin düşürebilir.  
10 Aralık Cumartesi ; sabah erken saatlerinde aşkın ilişkilerin, sanatın, güzelliğin, estetiğin, paranın gezegeni Venüs Oğlak burcuna Merkür’e eşlik etmek üzere seyahatine başlıyor. Bu etki ile ilişkiler saygı ve ciddiyet kazanıyor, daha tutucu ve geleneksel bir modda arkadaş ve eş konularında seçici davranacağımız bir süreçte olacağız. İlişkilerde sadakat ve güven teması önem taşıyacak , aynı zamanda ilişkilerde maddi güvence, etiket ve mantık aranacak. Bugün sabah saatlerinde Ay ve Kiron arasındaki gergin enerji aileye ait geçmiş yaraların kanamasına sebep olabilir, farkında olup fazla kafamıza takmamaya çalışmakta fayda vardır. Öğle saatlerinde Ay, Ay Düğümleri ile uyumlu bir etki veriyor olacak, işbirlikleri yapabileceğimiz, ailemiz ile birlikte gelecek hedeflerimiz için birlikte hareket edeceğimiz bir süreçte olacağız. Akşam saatlerinde ani gelişen olumlu sürpriz gelişmeler planlarınızda değişikliklere sebep olabilir.
11 Aralık Pazar, Ay Yengeç burcunda ilerlemeye devam ediyor , sabah saatlerinde Neptün ve Ay arasındaki olumlu enerjiler manevi anlamda ruhumuza iyi gelecek etkiler barındırıyor, dua etmek, meditasyon yapmak, yaratıcı çalışmalar yapmak için  de harika zamanlar. Akşam saatlerinde ise duyguları zorlayıcı ve manipüle edici etkiler var haberiniz olsun, canlar. 21:49’da ise Ay ve Jüpiter arasında çok güzel bir enerji akışı var, ailece vakit geçirmek ya da sevdiklerinizle birlikte olmak için güzel saatler , genel olarak kadın figürleriyle ilişkilerde olumlu etkiler söz konusudur. Sağlıkla ve kişisel gelişimle ilgili konularda olumlu gelişmeler sağlanabilir. Ay bu açısından sonra boşluğa giriyor ve 23:08’e kadar boşlukta olacak ve daha sonra Ay Aslan burcu seyahati başlayacak, hepimiz için güzel bir hafta olsun sevgiler.