• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2022

ARALIK 2022


ARALIK 2022

19-25 Aralık Haftası gökyüzünden Mesajınız Var
Merhabalar yoğun gezegen hareketlerinin olduğu bir haftaya Ay Terazi enerjisi ile giriyoruz; Terazi’nin gezegeni Venüsyen konulara odaklanabiliriz, ikili ilişkiler, ortaklaşa iş ilişkileri gündemimizde daha fazla olabilir , her türlü  ilişkilerimizde  uyum ve ahenk içinde , adil davranmak isteyeceğimiz zamanlar. Aynı zamanda sosyalleşmek, arkadaşlarımızla keyifli vakitler geçirmek, yeni yıl hazırlıkları yapmak için de uygun bir hafta. Kişisel bakım yapmak, sanatsal aktivitelerle ilgilenmek adına da güzel bir akış söz konusu. Haftanın gezegen hareketlerine bakacak olursak gökyüzünün bereketli , şans ve kısmetler gezegeni Jüpiter Salı günü Koç burcuna geçiş yapıyor, yükseleni Koç burcu olanlar   16 Mayıs 2023’e kadar Jüpiter ‘in güzel fırsatlarından ve bereketinden yararlanacaklar. Perşembe günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor 1 ay boyunca gökyüzünde Oğlak mevsimi var! Sevgili Oğlaklar doğum gününüz kutlu olsun. Cuma günü Oğlak burcunda Yeniay var, Kiron Koç burcunda düz hareketine başlıyor. Evet şimdi haftanın günlerine göre sırayla bu güzel etkilere bakalım.
19 Aralık Pazartesi ; Ay Terazi burcunda seyrine devam ediyor,01:35-06:30 arasında boşlukta olacak ve 06:30’da Ay Akrep burcu seyahati başlayacak. Yapacağımız bütün yaratıcı işlerde derinlik arayışında olabiliriz. Psişik radarlarımız alarmda ve güçlü, bize gerçekte neler olduğunu görmemizi sağlayacak, gizli sırlar ortaya çıkabilir. Bu 2,5 günlük zaman bize gördüğümüzün ötesinde daha fazla şeyler olduğunu anlatabilir bir enerji barındırıyor ve bizi bu konularla bağlantılı olmaya davet eden itici bir gücü var. Ay Akrep enerjisinde yapılabilecek iyi şeyler;  bahçeniz varsa otları temizlemek, evinizdeki çiçeklerin bakımını yapmak, dalgıçlar için dalış yapmak, vergi ve finansal konularınızı düzenlemek, evinizdeki yatağınızın , koltuklarınızın altındaki tozları temizlemek, meditasyon yapmak. Proje veya seminer, eğitim hazırlıklarınız varsa derin araştırmalar yapmak için de ideal zamanlardır. Ayrıca  psikolog için randevu talep edeceksiniz Ay Akrep günleri çok uygundur.
Akşam saatlerinde ise Venüs ve Kiron arasında gergin bir enerji var, canlar ilişkiler birkaç gün alarm veriyor olacak, bu geçiş sırasında bir aşk ilişkisine başlarsanız, bu size büyük acılar yaşatabilir hatta bu süreçte başlayan arkadaşlıklar bile sonunda size acı verebilir, acının çoğu, ilişkilerinizle ilgili iç çatışmalardan kaynaklanır. Bir ilişki içindeyseniz, bu ilişkide mutsuz olabilirsiniz veya ilişkinizde dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Bu enerji aynı zamanda  bir ilişkinin , bir işin sonlanması veya yeni bir eve taşınmak için eski evinizden taşınmak gibi etkiler de verebilir.
20 Aralık Salı; sabah saatlerinde kesinleşen Mars Kiron uyumlu kontağı , hayatınızdaki kişisel dönüşüm ve şifa enerjisinin daha fazla bilincine varacağınızı, kendinizi iyileştirmek için harekete geçeceğinizi anlatıyor. Sizi üzen konuşmalar, tartışmalar, ticari konular, eğitim ile ilgili  eski konular gündeme gelse de  nihayetinde bu sorunları iyileştirmek amacıyla bir tür derine yerleşmiş acıyı açığa çıkararak şifa ile süreci atlatabileceğinizi anlatıyor. Yine sabah saatlerinde beklenmedik hoş olmayan durumlar yüzünden planlarınızı , fikirlerinizi değiştirebilirsiniz.  Öğleden sonra görüşmeler, anlaşmalar ve ticari konularla ilgili harekete geçmek için iyi bir süreç, değerlendirin canlar. Akşam saatlerinde Jüpiter Koç burcu seyahati başlıyor Koç burcu astrolojinin ilk burcu olduğu için aslında Jüpiter’in Koç’a geçmesi 12 yıllık bir döngünün başlangıcını anlatıyor ve Koç’taki  Jüpiter kendimizi daha güvenli ve cesur hissetmemize ,  liderlik yapmak  , inisiyatif almak , başkalarına ilham vermek , coşku ve  cesaret göstererek  şans ve fırsatları yakalama şansını anlatıyor. Jüpiter’in etkisi ile kendimize olan inanç, olumlu koşullar veya iyi şans getirebilir, farkında olun.
21 Aralık Çarşamba ; 05:44 - 10:12  arasında Ay boşlukta ve 10:12’de Ay Yay burcuna geçiş yapıyor misafir ağırlamak ve kalabalık ortamlarda bulunmak için çok uygun zamanlar. Yay değişken bir burç ve vücutta toplar damarları ,kalçaları, siyatiği, kasları ve sinir sisteminin canlılığını temsil eder bu yüzden yürüyüş yapmayı sevenlere duyurulur bacaklarınızı fazla zorlamayın. Ay Yay burcunda temizlik yapmak , tamir edilecek şeylerle uğraşmak için ideal zamanlardır. Taze meyve ve protein ağırlıklı beslenmek bugünler için uygun olur . İşle ilgili sorunlarınız varsa Ay Yay günleri  halletmek iyi olur, pazarlıklar ve anlaşmalarda da başarılı olunabilecek günlerdir. Ay’ın Jüpiter ile uyumlu kontağı öğleye doğru iyi duygular, mutluluk, duygusal gelişim ve kendini anlama enerjisi veriyor ve  duygularınızı sevdiklerinizle paylaşmanızın daha kolay olacağı bir zaman dilimi. Daha yaratıcı ve sezgisel olacağınız bir süreci de anlattığı için meditasyon, din veya manevi uygulamalar, bilinçaltı yeteneklerinizi geliştirmenize  yardımcıdır. Aynı zamanda yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılan işler ve akademik çalışmalar, yaptığınız işleri tanıtmak, reklam vermek için de uygundur.
22 Aralık Perşembe; sevgili Oğlaklar Zodyak’ın en sorumluluk sahibi kişileri hepinizin doğum günü kutlu olsun, hayatınızda güzellikler , sağlık olsun. Güneş 00:48’de Oğlak burcuna geçiş yapıyor gökyüzünde Oğlak zamanı artık kış mevsiminin etkilerini daha fazla hissedeceğiz. ”Winter is coming”Oğlak burcu çok çalışmayı , kariyer edinmek için çok çaba sarf etmeyi anlatır. Bu süreçte işler yoğunluk kazanır, gökyüzü bu etki ile en iyisi olmak , en iyisini yapmak isteyeceğimiz bir aylık bir sürece işaret ediyor. Öğle saatlerinde Venüs ve Uranüs arasındaki uyumlu etki ile ilişkisi olmayanlar aniden hiç beklenmedik bir şekilde yeni bir ilişkiye başlayabilirler fakat çok uzun sürmeyebilir, farkında olun, canlar. Aynı zamanda imajınızı tazelemek, alışveriş yapmak arzunuz artabilir, bazılarınızın hayatında beklenmedik gelir artışları olabilir. Bazılarınız sanatsal becerilerini , yaratıcılıklarını ortaya koyabilir.
23 Aralık Cuma; güne Ay Yay burcunda boşlukta başlıyoruz ve Ay 10:49’da Oğlak burcunda seyahatine başlıyor bu saate kadar yeni girişimlerde bulunmamaya özen gösterirseniz daha iyi olur. Ay Oğlak burcunda iken sorumluluk ve görevler öncelik kazanır, duygular arka planda kalır. Gerçekçi, tedbirli, ayağını yere basan , pratik ve ciddi yapı duygusallığa baskın gelir. Daha inatçı maddeci, melankolik ve karamsar bir enerji  söz konusudur. Bu dönemde cilt bakımı yaptırabilirsiniz, bol kalsiyum takviyesi yapmak için  de ideal zamanlardır. Oğlak burcu aynı zamanda kemikler, diz, eklemleri anlatır bu zamanlar bu bölgelerin bakımı için de uygun günlerdir. Uzun vadeli planlar yapmak, disiplinli çalışmalar yapmak istiyorsanız bu 2,5 günü iyi değerlendirmelisiniz.12:30’da Koç burcundaki yaralı şifacı Kiron düz hareketine geçiyor, hepimizin iç gücümüzü ve iç savaşçımızı  bulmasına yardımcı olacak güçlü ve şiddetli bu enerji ateşli, cesur ve hepimizin yeni bilinç ve farkındalık seviyelerine erişmesini sağlayacak ve böylece tamamen yeni bir seviyede  acılarımızı iyileştirebileceğiz. 13:16’da Oğlak burcunda Yeniay yaşayacağız bu 2 haftalık süreçte işle ilgili girişimlerimiz iyi sonuçlar verebilir, daha sorumluluk sahibi ve ciddiyetle çalışacağımız bir süreçte olacağız. Bu dönemde dizler, dişler, kemikler ve cilt ile ilgili sorunlarımız var ise bunlar için harekete geçebilir , tedavilerine başlayabiliriz.
24 Aralık Cumartesi Ay Oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor , öğleye doğru beklenmedik güzel gelişmeler yön ve fikir değişikliğine sebep olabilir, planlarımızı değiştirmek zorunda kalabiliriz. Öğleden sonra ise Ay’ın önce Venüs ardından Merkür ile kavuşumu kişisel bakım yapmak, kendimizle ilgilenmek için iyi bir zaman veriyor aynı zamanda evimizi süslemek ve yeniden dekore etmek için de güzel bir akış var. Merkür ile kavuşumu iş anlaşmaları, ticari konularla ilgili görüşmeler yapmak, eğitim almak, seminere katılmak veya seminer vermek, kısa yolculuklar  için de güzel etkiler veriyor. Gece saatleri meditatif çalışmalar  veya yaratıcı çalışmalar yapmak için uygun.
25 Aralık Pazar; 06:10- 10: 13 arası Ay boşlukta hazır Pazar günü de çalışma yok evde dinlenip keyif yapmak için güzel bir etki var. 10:13’te Ay Kova burcuna geçiş yapıyor. Ay bu burçta zararlı çalışır çünkü düşman evindedir bu yüzden güvensiz bir enerjiye sahiptir. Fakat hava elementinde olduğu için özgürlükçü, dost canlısı bir enerji de taşımaktadır. Kişiler arasında daha mantıklı, anlayışlı diyologlar  geçebilir. Fakat konuşmalar tartışmaya da sebep olabilir dikkatli olmakta fayda vardır. Kova Burcu vücudun dolaşım sistemi, toplardamarları, ayak bileklerini ve alt baldırlarını yönetir. Ay Kova burcunda iken ayak bileklerine ve alt baldırlara masaj yapmak iyi gelir. Ay Kova burcunda iken bir çoğumuz kendimizi stres altında hissedebiliriz bu yüzden stresi azaltacak aktivitelerde bulunmak gerekir ayrıca bu günlerde ilginizi çeken hobiler varsa tam başlama zamanıdır. Öğleye doğru Ay Jüpiter ile uyumlu bir enerji verecek ; yabancılarla yapılan işler, yurt dışı konuları , internetten yapılacak alışveriş , eğitim konularında olumlu harekete geçirici , fırsatlar ve şanslar olabilir. Yeni haftanın bütünün ve bizim hayrımıza güzel geçmesi dileği ile sevgiler.