• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2022

ARALIK 2022


ARALIK 2022

GÜNEŞ OĞLAK BURCUNDA
22 ARALIK 2022- 20 OCAK 2023
“SORUMLULUKLAR  ALMA VE SIKI ÇALIŞMA ZAMANI”
Sevgili Oğlaklar, Zodyak kuşağının pratik, yılmadan çalışan , sorumluluk sahibi  kişileri  hepinizin doğum günü kutlu olsun. Güneş’in Oğlak burcuna girmesi ile en kısa gün ve en uzun geceyi yaşarız böylelikle  kış solisti başlar. Bugün karanlığın egemen olduğu bir gündür ama bugünden sonra da günler uzamaya, Güneş’in gücü artmaya başlar. Oğlak burcu Satürn tarafından yönetilir Güneş ve Satürn birbirine düşman olduğundan, “Oğlak Zamanı”, deneme ve sıkıntıların adil payıyla birlikte gelir. Başarı inkar edilemez ama  biraz gecikir ve fazladan çaba, sıkı çalışma ve kararlılık gösterilerek sağlanır. Güneş Oğlak burcunda iken; toplum için faydalı işler yapmaktan, önder olmaktan, başkalarının da takip edeceği pratik hedefler ve öncelikler yaratmaktan mutlu oluruz. Bu dönemde somut sonuçlar aramaya, hedeflerimize ulaşmak için uzun vadeli planlar yapmaya başlayabiliriz. Kariyer ve çalışma hayatımız önem kazanır, odak noktası olurlar. Kendimiz için yüksek hedefler belirleyebilir, kariyerimizde  yükselmek istersek bu dönemde kariyer ile ilgili önümüze çıkan şansı değerlendirmekte fayda vardır. Aynı zamanda kış mevsiminin karanlık havaları, soğuk tarafı da baskın olacağından daha depresif bir duygu içinde olur melankolik takılırız. Bu dönemde daha iradeli , sabırlı, disiplinli ve daha inatçı keçi gibiyizdir ve  kendi kurallarımız bizim çok önemli olabilir.  Bu süreçte bize  destek  olabilecek güçlü   ve   önemli  insanlarla tanışabiliriz. Bu dönemde dizler, dişler, kemikler, kulaklar ve  cilt ile ilgili sorunlar daha fazla gündemimizde olabilir. Bu dönem aynı zamanda ektiklerimizi biçme zamanıdır çünkü Oğlak burcu Satürn’den dolayı gerçekçi olmayı anlatır, sözlerden çok yapılan işlere değer verir. Güneş Oğlak burcu seyahatinin yükselen burçlara etkileri;
KOÇ
Sevgili Koçlar, az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşleri olabilir, işinizde fark edilebilirsiniz, övgü ve beğeni alabilirsiniz.
BOĞA
Sevgili Boğalar ,Güneş ile odak noktanız dünyanızı genişletmek ve  daha büyük bir bakış açısı veren deneyimler yaşamak olabilir. Kendinizden farklı ülkelerden, kültürlerden ve geçmişlerden gelen insanlarla zaman geçirebilirsiniz. Daha açık sözlü ve fikirlerinizi dile getirmeye isteklisiniz. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşin büyütülmesi istenen bir dönemde uluslararası piyasalara açılmak için bu dönemi kullanılabilirsiniz.
İKİZLER
Sevgili İkizler ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular sizin için 1 ay boyunca öncelik kazanacak.  Ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden temalar dikkat çekici olabilir. Bazılarınız, metafizik konularına daha fazla eğilebilir, bu konulara dönük araştırmalar yapabilir, hayatınızın bir bölümünü dönüştürebilirsiniz.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, 1 aylık süreçte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler hayatınıza girebilir. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir, aynı zamanda  hayatınızı bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına  eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz.
ASLAN
Sevgili Aslanlar , 1 ay boyunca işinize daha fazla odaklanabilir  ve ayrıntılara dikkat ettiğiniz için iş projelerinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bu, daha küçük projeler yapmak için mükemmel bir zamandır, günlük işlerinizle, çoğumuzun kaçındığı sıradan işlerle uğraşabilir ve sağlığınızın yanı sıra rutininizde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Bu dönemde daha analitik, mesafeli ve biraz da mükemmeliyetçi davranabilirsiniz.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, 1 ay boyunca çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar hayattan keyif alma konuları odağınız olacaktır. Eğer kişisel haritalarınızda Güneş’in olumlu açıları varsa becerilerinizi , yeteneklerinizi  özellikle sanatsal becerilerinizi  daha iyi ifade edebilir, sportif alanda kendinizi  kanıtlayabilirsiniz. .Bu dönemde hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine daha fazla zaman ayırabilirsiniz, kendinizi şımartma zamanıdır
TERAZİ
Sevgili Teraziler, bu dönemde ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak veya taşınmak isteyebilirsiniz.
AKREP
Sevgili Akrepler, yakın çevre, akrabalar ve komşularla olan iletişiminizde  artış olabilir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Fakat bu  dönemde başkalarının görüşlerine  açık olamayabilirsiniz, bu da yakın çevre ilişkilerinizde sıkıntılara sebep olabilir ancak aynı alandaki Venüs ilişkilerinizi olumlu anlamda destekleyecektir. Diğer yandan,   zihniniz daha aktif olacaktır,  daha fazla sosyal olabilirsiniz, daha fazla bilgi edinmek, seminerlere katılmak isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde yapacağınız görüşmeler ve toplantılar ya da ticari bağlantılarınız  daha kolay  olabilir.
YAY
Sevgili Yaylar, 1 ay boyunca odak noktanız  finansla ilgili konulara daha da çok kayacaktır. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir, doğru kararlar verebilirsiniz. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama yine de bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
 
 
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, yaklaşık 1 aylık süreçte Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz, kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler.
KOVA
Sevgili Kovalar, Güneş’in de 12. evinize geçişi  geçmiş bir senenin değerlendirmesini  ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır.  Önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir.  Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmek, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekle geçirmek daha faydalı olabilir.
BALIK
Sevgili Balıklar,  1 aylık süreçte ,sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik olacaktır. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz.