• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2022

ARALIK 2022


ARALIK 2022

23 OĞLAK BURCUNDA SÜPER YENİAY
 
23 Aralık Cuma günü saat 13:16’da Oğlak burcunda Ay dünyaya daha yakın olduğu için “Süper Yeniay” yaşayacağız. Oğlak burcu toprak elementinden bir burç olduğu için bu yeniay zamanı maddi açıdan güvende olmak bizim için önemli olacak. Oğlak Yeniayı zamanı 2 hafta boyunca daha fazla çalışmak , daha fazla sorumluluk almak ve hedeflerimize doğru sabırla ilerlemek önemli olacak. Oğlak aynı zamanda öncü bir burç olduğu için bu süreçte yeni iş girişimleri yapmak ,yeni projelere imza atmak söz konusu olabilir. Yeniay an haritasında Koç burcu yükseliyor ve Jüpiter de Koç burcunda Yeniay’a gergin bir enerji veriyor. Yapacağımız girişimlerde cesaretimizi ve coşkumuzu çok abartmadan, fazla risk almadan yapmamız gerektiğini hatırlatıyor.
Aynı zamanda Yeniay an haritasında yükselen Koç burcunun yöneticisi Mars geri harekette birkaç gün sonra Merkür de geri hareketine başlıyor bu yüzden bu süreçte kendimize zaman ayırmamız, geçmişimizi hatırlayarak onun bilgeliğinden faydalanarak adımlarımızı atmamız gerekliliğini hatırlatıyor.
Diğer taraftan geri harekette olan yaralı şifacı Kiron Yeniay’dan hemen önce Koç burcunda düz hareketine geçiyor ve Yeniay ile kontağı gergin; kendimizi zayıf ve etkin değilmiş gibi hissetmemize, bizi zayıflatan duygusal bağımlılıklarımıza, yaralı gururumuzla, acılarımız ve kanayan yaralarımızla  ilgilenmemize sebep olabileceği gibi  tüm bunlarla kurban rolüne düşmeden ayağa kalkmak için, pratik düşünerek , sorumluluklarımızın farkında mücadele ederek kişisel hedeflerimizi yapılandırabilme enerjisi veriyor.
Sağlık açısından ise Yeniay süresince dizler, dişler, kemikler, tırnaklar , cilt ile ilgili gündemlerimiz olabilir , kontrollerinizi yaptırmakta fayda vardır. Yeniay’ın burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Sevgili Koçlar ,kariyeriniz, statünüz ve işinizle ilgili konularda  gücünüzü  kabul ettirmekte zorlanabilirsiniz. İşler doğal ve kendiliğinden akmak yerine, biraz daha zorlanmanıza sebep olabilir ,size yönelik rekabet ortaya çıkabilir. Baba veya baba yerine konan kişilerle, erkek otorite figürleriyle ilişkilerde  güç çekişmeleri ortaya çıkabilir. Ama yine de, dengeyi sağlamak kaydıyla başarı sağlanabilir iş ve kariyerinizle ilgili konularda yeni başlangıç kararları alabilirsiniz çünkü Jüpiter gergin açısı da olsa sonuçta Jüpiter iyicil etkilerini sunacaktır size.
BOĞA
Sevgili Boğalar ,zihninizi genişleten, macera ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü genişleten yeni projeler veya faaliyetler başlatmak için çaba göstereceğiniz bir süreç olabilir. Hayatınıza yeni bir bakış açısıyla, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şeyle veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıran bir macerayla yenilenmiş hissedebilirsiniz. Yabancı kültürden ya  da alternatif kültürden gelen insanlar bu dönemde hayatınıza girebilir ufkunuzu geliştirebilir.
İKİZLER
Sevgili İkizler, miras, vergiler, başkalarının parası, örneğin borçlar, yatırımlar, ev veya ortak para konularında yeni bir enerji söz konusu bu konularla ilgili  başlangıç yapmak, finansal planlamanızı  kontrol etmek için harika bir zaman. Yeniay  Jüpiter ile gergin açı yapacağından sosyal çevre ve arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirirken daha fazla müsriflik yapabilirsiniz, kazanımlarınızı düşünmeden harcayabilirsiniz.
 
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, her türlü ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, bazılarınız evlenmeye , ortaklık kurmaya karar verebilir bazılarınız artık yolunda gitmeyen ilişkileri ile ilgili yeni kararlar alabilir. Yasal konularda yeni girişimler söz konusu olabilir, bazılarınız bu dönemde taşınmaya karar verebilir. Her türlü ilişkilerinizde daha sağlam adımlar atmaya karar verdiğiniz bir zaman olabilir.
ASLAN
Sevgili Aslanlar, çalışma hayatınız ile ilgili yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz, bazılarınız işten ayrılmış yeni bir iş kurmayı planlıyor olabilir. Bazılarınızın sağlıkla ilgili gündemleri olabilir belki de hayatınızda ilk kez beslenme düzeninizi değiştirebilir yeni bir diyet programı deneyebilirsiniz. Günlük rutin koşuşturmalarınızı organize etmek, yeni bir düzen oluşturmak , daha sistemli olmak isteyebilir yeni bir düzeni hayatınıza geçirebilirsiniz. Bazılarınız bir evcil hayvan edinebilir.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, çocuklarla ilgili yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, bazılarınız bu dönemde aşk hayatlarını doya doya yaşayabilir, güzel bir ilişkileri varsa evlenmeye karar verebilir. Bazılarınız yaratıcı hobilerinden kariyer elde edebilir, yaratıcılıklarını herkesin görmesi için bir takım girişimlerde bulunabilir. Tabi bütün bunları ay sonuna kadar Merkür Retro hareketine başlamadan önce yaparsanız daha iyi olur sevgili Başaklar.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, bu yeniay ile aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ve topraklarınızla ilgili konular gündeminize gelirken bu konularda bazı başlangıçlar ya da girişimler ya da planlamalar yapabilirsiniz. Ailevi konular da  gereksiz bir şekilde büyüyebilir. Gayrimenkul alım satımı söz konusu olabilir ancak değerinden daha fazla bir ücret ödemediğinizden emin olmak için geri giden gezegenlerin düz harekete başlamalarını beklemek sizin için daha iyi olabilir.
AKREP
Sevgili Akrepler, yakın çevre, akrabalar ve komşularınızla ilgili konularda, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek, eğitim, iletişim ve ticari konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Jüpiter’in gergin açısı ile işinizle ilgili konuları fazla abartmanız, fazlaca işe yönelmeniz ya da günlük rutinlere fazla vakit ayırmanız nedeni ile eğitim gibi konularında zorlanmalar yaşayabilirsiniz ya da inançlarınız yakınlarınızla ilişkileriniz zedelenebilir.
YAY
Sevgili Yaylar, finansal konularla ilgili konular  gündeminizde. Parasal ve maddi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Para kazanmak, kişisel yetenekleriniz, destek bulmakla ilgili girişimler yapabilirsiniz. Yeni projelere imza atarak başarı sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan bütçeniz konusunda ipin ucunu kaçırmamalı, bu konuda dikkatli olmalısınız. Aşkta fazlaca çapkın olabileceğiniz bu dönemde paranızı abartılı bir şekilde ilişkiniz ya da çocuklarınız ya da keyif aldığınız konulara harcayabilirsiniz. Abartılı harcamalar maddi sorunlara neden olabilir.
 
 
 
 OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, görünümünüzü değiştirebilir yeni bir saç stili veya yeni bir saç rengi deneyebilir ya da giyim tarzınızı yenileyebilirsiniz ayrıca kendinizi  kişisel  olarak yeniden keşfetme zamanıdır, yeni kararlar alabilir, yeni planlar yapabilirsiniz. Bu süreçte  yeni alışkanlıklarınızı  kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  ve başarılı olabileceğiniz yönlerinizi ortaya çıkarın. Aileniz ve ebeveynlerinizle fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz ve kişisel ihtiyaçlarınızı ihmal edebilirsiniz. Ailenizden aldığınız destekleri almakta zorlandığınız bir süreçte olabilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, gözden geçirme, bırakma ve ruhsallık yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılama ve onlara yardım etmektir ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Bu dönemde yeni  spritüel çalışmalara meditasyon, yoga ve benzeri çalışmalara başlayabilirsiniz. Sağlık konularında özenli ve hassasiyet göstermeniz gereken bir süreç olacaktır. Kardeşlerinizden ve yakınlarınızdan destek almakta zorlanabilirsiniz.
BALIK
Sevgili Balıklar, bu yeniayla, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle birlikte bazı projelere başlayabilirsiniz. Yeni arkadaş çevresi edinmek, arkadaş çevrenizi büyütmek için yeni çevrelere girebilirsiniz. Hem kariyer hem de kariyer getirilerinize odaklanabilir ve gelirinizi arttırmak için yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Jüpiter’in zorlayıcı açısı ile sosyal alanda fazla ve abartılı para harcayabilirsiniz ve zorlanmanıza sebep olabilir.