• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK'19

ARALIK'19


ARALIK'19

MERKÜR YAY YOLCULUĞU
9 Aralık 2019  Pazartesi  günü saat 12:41 ‘de Merkür gezegeni Yay burcuna giriş yapacak. Tanrılar habercisi Merkür ,Tanrılar tanrısı Zeus’un  evinde neredeyse 1 ay boyunca seyahatte olacak ama bu gezi biraz sıkıntılı çünkü  buradaki Merkür zararlı bir konumda, Merkür’ün  istediği gibi güçlü bir şekilde rasyonel ve mantıklı düşünme konularında sıkıntı yaşayabiliriz. Etrafımızdaki her şey, işimizle ilgili konularda vb. yaşamın önemli detaylarına  hakim olmakta zorlanabiliriz, zihnimizde bir dağınıklık olabilir ve bunun sonucunda unutkanlıklar yaşayabiliriz.
Fakat bu enerji ile  çevremizle  iletişimimiz artabilir, bu dönemde daha sosyal ve dışa dönük olabiliriz. Mizah yeteneğimizde artışlar olabilir, konulara daha mizahi yaklaşabiliriz. Merkür Yay burcunda iken hukuk , din, felsefe, bilim, tıp, edebiyat, gibi konulara  ilgi duyabilir bu konularla ilgili araştırmalar yapabilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bazılarınız ise hayat deneyimlerinizi genişletmek amacı ile uzak yerlere seyahat etmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek öğrenim ve yabancı kültürler konusunda da becerikli olacağımız bir süreç olacak..
Bu dönemde iyimser düşünceler içinde olabilir, deneyimsel öğrenmekten söz edebiliriz yani yaşayarak öğreneceğimiz zamanlar. Yay Merkür  konumu ile farklı görüşler ilgimizi çekebilir, yeni ufuklara açılmak isteyebiliriz,  aynı zamanda evreni geniş bir  perspektifle  algılamak isteyebiliriz.  Felsefi konularla ilgilenebiliriz , öğrenme ve büyümeye çok açık bir zihniyet içinde olabiliriz. Neşeli konuşmalar,  aynı zamanda felsefi tartışmalara çekilmek isteyebiliriz çünkü aklımız asıl doğruyu öğrenmekle ilgilidir bu dönemde,  sosyal ve meraklı olmak, her ayrıntıyı nihai hedeflerine götüren olası bir ipucu olarak görme gibi durumlar söz konusudur.
Merkür Yay’da geleceğe umutla bakmak isteriz yüksek ideallerimiz olur ve onları gerçekleştirmek için fırsatlar yakalamak isteriz fakat  gölge yanı ile bu süreçte etrafımızda her şeyi ben bilirim edalarında dolaşan kişiler olabilir, ön yargılı ve fanatik olabilirler dikkatli olalım. Hepinizin ideallerinizin gerçekleşmesi dileği ile ,sevgiler.