• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Aslan Burcu

Aslan Burcu


Aslan Burcu

23 TEMMUZ –  22 AĞUSTOS

Aslan, Zodyak’ın beşinci burcu. Ateş elementinden olan Aslan burcu aynı zamanda sabit, pozitif ve eril bir burçtur. Yönetici gezegeni Güneş’ dir.

Aslanlar, objektif ve dışa dönüktürler. Lüks, gösteriş, ihtişam ve parlak dünyayı çok severler. Arzuladıkları dünyayı yaratmak için öyle müthiş bir performansla çalışırlar ki, sonunda, istediklerini elde ederler. Aslan burcunda doğan kişiler, herkül kadar cesur, savaşçı ve ataklardır.

Aslan burcu insanları; övülmeyi ve pohpohlanmayı son derece severler, komut vermeye bayılırlar ve yönetmekten zevk alırlar. Aslan burcunun, enerjisini son derece yüksektir ve sosyal yaşamı çok severler. Toplantılar, partiler, gece alemleri, gösteri dünyası tam Aslanlara göredir.

Aslan burçlarının taklit yetenekleri gelişmiştir. Konuşmayı severler ve güzel konuşmalarıyla etraflarında büyük bir izleyici ve dinleyici kitlesi oluştururlar. Tıpkı gezegenleri Güneş’in insanların etrafında dönmeleri gibi, bütün insanların ve olayların da kendi etraflarında dönmesini isterler.

Övülmeyi ve pohpohlanmayı çok seven Aslanlar, bu yönlerini fark eden kötü niyetli insanların kurbanı olurlar.

Gösterişli fiziksel özellikleri vardır. Aslan burcu insanları hemen fark edilirler, gerçekten dikkat çekicidirler. Aslanlar komut vermeye bayılırlar. İnsanları yönetmekten zevk alır ve bunu da iyi becerirler. Aslanlar lider olarak doğmuşlardır. Başladıkları işte çözüme giderler ve gözleri de daima yüksektedirler.

Aslan burcundan olan kişiler iyi niyetli insanlardır, herkese kol kanat gerip yardım etmek isterler. Son derece yardımseverlerdir. Aslan burcunda doğanların ya da haritalarında aslan burcu vurgusu olanların özgüvenleri genellikle yüksektir ve genellikle kendilerini çok beğenirler.

Aslan burcu gururludur ve gururunun okşanmasını ister. Sahnede ve göz önünde olmak ister, sahne arkası Aslan burcuna göre değildir. Son derece yaratıcı ve cömert olan Aslan burçları, kimi zaman da son derece egoist ve kibirli olabilirler.

AŞK VE EVLİLİK

Aslanlar, karşı cins için her zaman çok çekici ve toplum içinde fark edilen insanlardır. Romantik ve kolay aşık olan Aslanlar, ilişki ilerledikçe kendilerini karşı tarafa teslim ederler ve ihtiraslı bir aşığa dönüşürler. Aslan burcu için kontrol etmek çok önemlidir. Bu bazen insanlar için sorun yaratabilir. Ancak bir aslanla evli olmak aynı zamanda son derece romantik, renkli ve eğlenceli olacaktır.

ASLAN BURCUNUN GİYİM STİLİ

Aslan burcunun çarpıcı bir giyim tarzı vardır. Aslan burçları her zaman dikkat çekici, süslü ve havalı giysilere, cüzdanlarındaki tüm paralarını verebilirler. Parlak renkleri tercih ederler, her yerden görünen canlı renkleri giymeyi severler.

EVLERİ

Evlerine düşkün olan Aslanlar huzurlu, renkli, uyumla döşenmiş evleri sever; egzotik ortamlarda yaşamayı hayal ederler. Aslanlar lüksü çok severler. İlginç objeler, altın varaklı eşyalar onların ilgisini çeker.

ASLAN BURCU KADINLARI

Aslan burcu kadınları, her zaman bakımlı, zarif ve dikkatlidirler. Dik ve güvenli yürüyüşleri ve duruşlarıyla kalabalık içinde bile kendilerini gösterirler. Kendine son derece güvenen Aslan kadını, kuvvetli, güvenli, ne yaptığını bilen bir erkek arar. Kendine özgüdür ve ne yapması gerektiğinin söylenmesinden hiç hoşlanmaz. Çok pratiktir ve işlevsel bir zekaya sahiptir. Aslan kadınları kararlarının arkasında dururlar ve kararlarından pek de dönmezler.

Aslan kadını her zaman ilgi odağı olmak ister. Gece hayatını sever, her zaman moda yerlerde ve moda kıyafetlerle olmak ister. Aslan kadının yaşam zevki pahalıdır. Bu yüzden evinin ihtiyaçlarını bile göz ardı edebilir.

Aslan kadını yalancılıktan hoşlanmaz, kendisi dürüsttür ve herkes den de aynı dürüstlüğü bekler. Aslan kadını kıskançlığa katlanamaz ancak kendisi de kıskançlık gösteremez. Doğum haritalarındaki diğer etkilere göre yönetmeyi ve idare etmeyi çok sever.

Çocuk sahibi olmayı pek istemeseler de çocuk sahibi olduklarında çok iyi bir ebebeyn olurlar. Duygularını çok iyi kontrol ettikleri için çocuklarını şımartmadan iyi bir şekilde eğitirler ve onlardan sevgilerini esirgemezler.

ASLAN BURCU ERKEKLERİ

Sıcak, romantik ve ateşli aşık olan Aslan erkekleri, birlikte olduğu insanın ayaklarını yerden keser. Aslan erkeği, sinirlenip gürlemeye başladığında ortalarda görünmemek en doğrusu olacaktır. Aslan erkeklerinin kol kanat gerdiği kişiler çok şanslıdırlar çünkü aslan erkekleri onları canı pahasına korur.

Aslan erkekleri ilgi odağı olmayı sevdiklerinden, beğenildiklerini hissetmeleri yaşam enerjisi ile dolmalarını sağlar.

Aslan erkekleri baba olmak için yaratılmışlardır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için gereğini yaparlar. Çocuklarına hep en iyisini vermeye çalıştıkları için zaman zaman sertleşebilirler ama sınırı asla geçmezler.

ASLAN BURCU ÇOCUKLARI

Aslan burcunun çocukları adeta bir enerji deposudur. Sürekli hareket halinde, oradan oraya koşturabilirler. Aslan çocukları küçük yaştan itibaren ailenin ilgi odağı olmaya çalışırlar, bunun için çaba sarf ederler.

Aslan çocukları açık havada oynanan hareketli, oyunlardan zevk alır ve sık sık kavgalara karışırlar. Mahalledeki çocukların lideri olmak isterler.

Aslan çocuklarının hayal güçleri zengindir, masal dinlemeyi ve anlamayı severler. Aslan çocukları zeki ve dilleri tatlıdır. İnatçıdırlar. Kendi istediklerini yapmak, giymek ve oynamak isterler.

SAĞLIK

Aslan burçları kalplerini fazla yormamalıdırlar. Aslan burcu kalp, sırt, dalak, omurga ve bel kemiği ile ilgilidir. Baygınlık, kan hastalıkları, çarpıntı, ateş, sırt ağrıları ve kalp hastalıklarına dikkat edilmelidir.