• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ASTROLOJİDE 8.EV

ASTROLOJİDE 8.EV


ASTROLOJİDE 8.EV

Geleneksel İsmi: Ölüm Evi

İlişkili Burç: Akrep

İlişkili Gezegen: Pluto, Mars

Sınıflandırması: Su, dişil,  Kalde sistemine göre  Satürn bu ev ile ilgili

Anahtar Kelimeler: Ölüm ve sonrası, okült, krizler, derin dönüşümler, yeniden doğma yeteneği, psikoloji, terapi, arıtmak, örtülü ve derin olan her şey, sırlar, tabular, dedektiflik, ruhun varlıkları, en derin cinsel deneyimler, miras, vergi, sigorta, borçlar, paylaşılan kaynaklar, eşinizin veya ortağınızın varlıkları ve paraları, ortak paralar, başkalarının değerleri, kaynakların veya enerjilerin ortak potada toplanması. Primal dürtüler, hayvani   yönümüz. Klasik astrolojiye göre yeraltına giriş kapıs.

8. ev bizim paramızı, bizim    değerlerimizi gösterir. 7. evde ortaklık kurulmuş, taahhüt gerçekleşmiş, 8. evde kaynaklar birleştirilmiştir. Eşin kazandığı para, ortaklıkta kazanılan para söz konusudur. Ancak konu sadece para değildir, bizim diğerleriyle nasıl bütünleştiğimizdir. Sen şunu önemsiyorsun, ben bunu, nasıl bir ortak nokta bulabiliriz? sorusu gündemdedir. Burada değerler devreye girer. Güç savaşları bu evde temsil edilir. Seks, bir insanın diğeriyle bütünleşmesi, orgazm esnasında ölüme benzetilebilecek bir bilinç kaybının yaşanması anlamıyla bu evin kapsamındadır.

Ölüm 8. evin konusudur. Bu, hayatın sona ermesi olabileceği gibi, insanın kendini dönüştürmesi, yeniden doğması da olabilir. Evlilik, ortaklık gibi yakın ilişkiler insanların değişmesine neden olur. Ben olarak sürdürülen yaşamdan, biz olarak sürdürülen yaşama geçilmiştir. Bir anlamda yeniden doğulmuştur. Ayrıca sevdiğimiz kişilerin ölmesi, onları yitirmek de bizim değişmemize neden olur. Belki içimizde bir şeyleri öldürür, yeniden doğarız. Kendimizi yeniden yaratırız.

Medikal Astroloji'de:

Üreme organlarını, ayrıca safra kesesini, böbrekleri, mesaneyi ve idrar yollarını, kasık bölgesini yönetir.Basur, mesane ve böbrek taşları, organ fıtıkları bu evle ilgili hastalıklardır. Zehirlenmeler yine bu evin konusudur.

Saat Astrolojisi'nde:  

Danışanı temsil eder. Eşin veya ortağın mali durumunu, ölüm, kayıp, endişe ve korku getiren konuları açıklar.
Dünya Astroloji'sinde: Ülkenin borçlarını, vergi tahsildarlarını,  savaş veya doğal afetlerle tehlikeye maruz kalmasını, düşmanların kaynaklarını, yabancı ülkelerle mali ilişkilerini, ölüm oranlarını, ölümle ve ölenlerle ilgili prosedürlerini  açıklar.