• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Ay

Ay


Ay

Ay, dünyamızın bir uydusu olduğu ve bize diğer gezegenlerden çok daha yakında bulunduğu için yaşamımız üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Gece gezegeni, soğuk ve nemlidir. Genellikle ılımlıdır ama değişkendir. Soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Şartlara bağlı olarak bazen iyicil, bazen de kötücül olabilir. Büyürken iyicil, küçülürken kötücüldür. Bilim, Ay'ın bütün sıvıları etkilediğini ortaya koymuştur. Vücudumuzun büyük kısmı da sudur ve dolayısıyla Ay bizi doğrudan doğruya etkilemektedir. Bir doğum haritasında Ay'ın konumu çok önemlidir kişinin yaşam karşısındaki tutumunu, bilinçaltı tepkilerini ve güçlü temel davranışlarını gösterir. Bize özel olanı anlatır,Ay iç karakterinizi, gizli kalmış yönlerinizi, sadece sizi çok yakından tanıyanların bildiği kişilik özelliklerini temsil eder.Ay genel olarak duyguları anlatır, Ay sizin en derin duygularınızı, içgüdülerinizi, sezgilerinizi, heyecanlarınızı ve tepkilerinizi açığa çıkarır. Aynı zamanda özel hayatınızı, ev ortamınızı yönetir.Ay dişidir; annenizi ve hayatınızda önem taşıyan kadın figürlerini anlatır. Karınız, kız arkadaşınız, kadın patronunuz, eski karınız, büyük anneniz ve kızınızın yöneticisidir.

Güneş sizin geleceğinizi temsil ederken Ay ise geçmişinizi temsil eder. Ay sizin köklerinizi, duygusal gelişmelerinizi, temelinizi yönetir.Duygularınızı nasıl açığa vurduğunuz ise diğer gezegenlerin Ay'a yaptığı açılarla anlaşılır. Özellikle kadınsanız doğum haritanızdaki Ay sağlığınızla ilgili önemli ipuçları verir. Arzularımızı temsil eder, Güneş’in temsil ettiği hayati enerjilerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Nelerden rahatlık ,mutluluk ve güven duyduğumuzu anlatır. İlişki kurma yeteneğimiz, sevme , sevilme gereksinimi, neyi yaparken ruhum huzur buluyor onu söyler.Ay dünyadaki bitkilerin büyümesine neden olduğundan verimlilikle de ilgili sayılır. Astrolojide Ay, Yengeç burcunu yönetir. Bu burç annelik duygusunu simgeler. Vücutta da Ay göğüsle, mide ve sindirim sistemi ile ilgilidir. Karın ağrısı, kolit, sol tarafta felç, taşlar, salgı bezleri, üreme organları, kadınlarda karaciğer problemleri, vücudun su toplaması, romatizma, kurtlar, göğsün iltihabı. Sol göz, ense, göğüsler, ciğerler, mide, dalak ta Aysal bölgelerdir.

Sonsuz enerjiyi şekillendiren ,limitleyen ,ortaya çıkması, oluşması için gerekli ortamı sağlayan çanak gibidir,Güneş ve Dünya arasında köprüdür, duygusal ihtiyaçlarımız, iç dünyamız, geçmişimizdir. Doğuştan anaç bir yapıya sahip olmayı simgeler. Ay hangi evde ise içgüdüsel olarak oraya yöneliriz

OLUMLU KULLANIM
Mekanik olmaktan çıkarız,
Duyarlılık, mutluluk,
Akıcı ve olumlu benlik duygusu geliştirmek,
Sevgi, şevkat,
Gönül huzuru,
Uyum sağlayan,
İyi anne, iyi eş..
Kendi içinde dingin,
Empati yeteneği,

OLUMSUZ KULLANIM
Duygusal rahatlığa düşkünlük,
Aşırı duygusallık,
Lunatik,
Güvensizlik,
Hayal dünyasında yaşamak,
Kuşkuculuk,
Depresif,
Tembel