• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Aylık Burç Yorumları

OCAK 2023


OCAK 2023

2023  YILI BALIK  VE YÜKSELEN BALIKLAR
Sevgili Balıklar,  hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  12.evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak, kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev, aksiyon almaktan çok, hazırlık yapmak gereken bir alandır. Eski ve tatminsizlik getiren enerjilerin bırakılmak istendiği bir alanda hareket eden Satürn, doğasının özelliklerini burada belirgin bir şekilde ortaya koyar. İstenmeyen alışkanlıklar bu dönemde temizlenebilir, bir nevi temizlenme, arınma dönemidir bu. Her koşulda, iş ve girişimlerle ilgili konularda şartları fazla zorlamamak daha isabetlidir. Dışarıda ve aktif olmaktan ziyade, içeride ve kendine dönük olmayı, kendi dinamiklerinizi  gözden geçirmeyi tercih etmekte fayda vardır. Meditasyon benzeri içe yönelme çalışmaları açısından ideal bir dönemdir bu. Bilgeleşme getirebilir.
7 Mart 2023’te Satürn  Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Balıklar Satürn’ü yükseleninizde ağırlayacaksınız ve 2,5 yıl boyunca yeni bir gelişim döngüsü başlamaktadır, önemli karalar alınabilir. Adeta kendinizi  yeniden şekillendirdiğiniz, hayatınıza yeniden şekil vereceğiniz bir döngü başlıyor. Daha fazla sorumluluk alma ,  elini taşın altına sokma zamanı ay zamanda sağlığa devam edilmesi gereken bir dönemdir, kilo verememekten şikayetçi iseniz bu dönemde kilo verilebilirsiniz. Sert açılarda sağlıkla ilgili riskler olabilir. Bazılarınız  karakteriniz ve şahsiyetinizin içsel uyumu üzerinde çalışmaya çekilebilirsiniz. Karakterinizdeki zayıflıkları ve eksikleri yok etmeye çalışabilirsiniz. İçe bakış, derin düşünme, ve kendinizi dürüst bir şekilde değerlendirmek için mükemmel bir zamandır ama dünyevi sorunlar için ne kadar çaba harcarsanız harcayın doğanın desteği azdır.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin 2. evinizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede  para kazanmak ve zenginleşmek için şans ve fırsatlar önünüze çıkabilir, kazanımlarınızda artış yaşama olasılığı yüksektir. Parayı idare edebilme ve para kazanma becerisi de gelişir. Bazılarınız  gelirini artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilir. Bazılarınız iş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir. Fakat abartılı girişimlerde bulunma veya aşırı risk alma eğilimi de görülebilir, farkında olun, gerçekte neyi istediğinize karar vermeli, kazanım elde etmek için ona yönelmeli, gereksiz yerlere dağılmamaya, abartılı harcamalar ve müsriflik yapmamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda kişisel haritalarınızda Jüpiter’in olumlu açıları varsa  yatırım için uygun zamanda olunduğunun önemli göstergelerinden biridir.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna  sizlerin 3.evinize geçecek sürede zihinsel becerileriniz ve bilişsel yetenekleriniz keskinleşir, bilginiz artar, yeni bilgileri kolayca kavrarsınız. Bir çok konuyla ilgilenmeye başlarsınız bazılarınız yazılar yazmaya başlayabilir, bazılarınız yayım işleri ile uğraşmaya başlayabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olabilir onlarla olan ilişkilerinizden yararlar sağlayabilirsiniz. Kısa yolculuklarınız çok olabilir, bazılarınız ticaret yapmaya başlayabilir.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 12.evi,ne geçiş yapıyor  11 Haziran  2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız ; Plüton’un bu transitinde en büyük gücü kendi içinizde arayabilir, izolasyon, içe çekilme ihtiyacınız artabilir. Kapanıp kendinizi dönüştürmek üzere hazırlık yapabilirsiniz. Plüton bu transiti esnasında haritanın önemli gezegenlerine, 12. ev yöneticisine sert açılar yapıyorsa büyük hastalıklar, psikolojik dengesizlikler yaşayabilir. Hayatınızda önemli kayıplar ve zorlanmalar, kontrolü dışında gelişen durumlar, gizli kişilerle ilişkiler, içte kalan patlamalar ve gerçekleştirilemeyen değişimler psikolojiyi bozabilir. Gizli düşmanlar devreye girebilir, yıkıcı olabilirler. Bazılarınız  metafizik, doğaüstü konulara merak salabilir.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 2-8 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, gelir-giderler konusu olacaktır bu süreçte başkalarından gelecek paraya değil kendi kazanımlarınıza kendi yeteneğinizle kazandığınız kaynaklara yönelmek olacaktır.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda  eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen arkadaş bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir.  11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs arasında Boğa burcunda her türlü iletişim, ulaşım ve kısa seyahatler  aklınızı çok meşgul edebilir. Bazen endişe ve sinir semptomlarınızı artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül arasında Başak burcunda  evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2024 arasında Oğlak burcunda yine yılın başında olduğu gibi arkadaş ve dost çevrenizi yeniden gözden geçirme size hizmet etmeyen dostlukları ayıklama zamanı 23 Aralık 2023’te ise Merkür  Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede ise  eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek  iyidir, bazen bu geçişte iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir veya herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir .
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem  ev işimiz, günlük rutinlerimiz, sağlığımız ve zindeliğimiz ve evcil hayvanlarımızla ilgili konuları yeniden gözden geçirmemiz gerekebilir. Çalışma alanımızı yeniden düzenleyebiliriz, çalışma arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizdeki sıkıntıları düzeltmeye gereksiz çıkışlar yapmamaya dikkat etmeliyiz. Aynı zamanda sağlığınızda veya iş hayatınızda değişiklikler yapmanız gerekebilir. Sevgili Balıklar, Jüpiter’in şans ve fırsatlarından faydalanacağız güzel , sağlıklı bir yıl olsun, sevgiler.