• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Balık Burcu

Balık Burcu


Balık Burcu

20 ŞUBAT-20 MART

Balık su grubundan değişken bir burçtur.Balik burcununun klasik yöneticisi Jüpiter modern yöneticisi ise Neptündür.Temel ilkesi “inanıyorum”dur.Balık burcu mutluluğu;acı çeken insanların acılarını geçirebilmek adına derin bir manviyata sahiptir ve insanlara merhamet ve sevgi aktarmakta bulur. Bedeni,ruhu ve zihni netleştirmek ,temizlemek için vardır.Balık burcunun sembolü farklı yönlere yüzen iki balıktır.Bir tanesi akıntı yönünde yüzerken diğeri ise akıntının tersine yüzer ama ikisi de aynı çizgiden ayrılmazlar.Balık burcu her zaman farklı yönlere gitmek ile mevcut akıntıya doğru yüzmek arasında bir karar vermek zorunda hissedebilir kendini.Ruhani ve maddi dünya arasında kalabilirler. Balık burcu haritalarımızda 12.evi yönetir. Bu alan inziva,rüyalar,hatıralar,gizemler,tıbbi iyileştirme kapalı yerler,hastane,yardımlaşmayı anlatır. Her zaman filozofik affetmeye hazır bir yönü vardır. 6.hisleri çok fazladır,her yerde güzellik görme özellikleri vardır,diğer insanların gözden kaçırdıkları küçük ve çok genel şeylerde bile bir güzellik bulabilirler.Geçici bir dünyada yaşadıklarının farkındadırlar.

Balık burçlarının duygularını yansıtabilme özellikleri suları yöneten Neptün’den gelmektedir.Hayat tarafından kendilerine verilmiş en güzel armağan cömert oluşlarıdır bu nedenle de Balık’ların her kültürden arkadaşları vardır,öncelikleri de her zaman başkalarına yardım etmeleridir. Ruh halleri değişkendir ,insanlığın tüm duygularını temsil ederler,tüm düşünceleri anında algılamaya yetenekleri vardır,insanlarla içgüdüsel bir yolla bağlantı kurarlar.Sağ beyin odaklıdırlar,sembol okumada ,beden dilini çözmede diğer burçlara göre daha başarılıdır.Romantik,duygusal açıdan hassas,hayalperest ve yaratıcıdırlar.Çoğu Balık burçları herhangi bir sanat dalında başarılı olabilirler. Dans, fotoğrafçılık müzik ,yazarlık,şiir,aktörlük ideal alanlarıdır. Zodyak’ın şairi gibidirler,istedikleri şey maddiyat değil maneviyattır.İnsanların psikolojik durumunu çok iyi anlarlar.Balık burçlarının gözleri ön plandadır gerek bakışları gerek gözlerinin büyüklüğü ile dikkat çekerler.Bakışları yumuşak ve karşılarındaki kişileri dinlerken göz ifadeleri ile konuşurlar. Pozitif düşüncelerle dolu hayatın stresinden uzak yaşamayı severler.Balık insanları dokundukları her şeye duru bir güzellik katarlar.Bu durum en iyi şekilde giysilerinde ve evlerinde görülür.

AŞK VE EVLİLİK

Balık burçları aşkı bulana kadar kurdukları hayaller pek çok kez yıkılsa da gerçek sevgiyi aramaktan vazgeçmezler,her yeni aşka umut dolu başlarlar. Özel günleri kutlamayı çok severler.Balıklar eşleri ile birlikte rüyalarını gerçekleştirmek isterler ve balayı günleri hiç bitmesin isterler. Şevkat dolu rüya gibi evlilikleri olsun isterler ama gerçekler dünyalarına bomba gibi inebilir. Balıkların su grubundan olanlarla ilişkilerinin başarılı olma olasılığı daha yüksektir. Genelde hassas ve narin yapıları olduğu için çok çabuk incinme özellikleri vardır.Kendilerini dış dünyanın sorunlarından koruyacak gerçek bir aşka ihtiyaç duyarlar aşk ve evlilikte onlar için en önemlisi duygularını paylaşacak eştir.

GİYİM STİLLERİ

Genellikle şık ve rahat giyimden hoşlanırlar,balık burcu kadınları, fırfırlı, dantelli ve puantiyeli giysileri çok severler. Kırmızı ve pembe günlük hayatlarında tercih ettikleri renklerdir. İnci süslemeli tüm giysiler ilgilerini çeker. Balık kadınları ve erkekleri için denizi çağrıştıran her renk hoşlarına gider. Pelerin,ilginç şapkalar,üzerinde balık figürleri olan dizaynlara bayılırlar.Yumuşak,tenlerine batmayan etnik görünüşlü kumaşlardan kıyafet giyerler.Erkek balıklar kadife ceket giymekten hoşlanırlar ,Balık kadınları ise moda evlerinden çıkmış nostaljik kıyafetleri tercih ederler.

BALIKLAR’IN EVİ

Su grubundan olan Balıklar ,bütçeleri müsade ettiği sürece su kenarlarına yakın olan evlerde oturmayı tercih ederler. Evlerinde uçuk mavi ve pastel yeşilleri tercih ederler ve evleri çok huzur vericidir.Sürekli arkadaşlarını evlerine davet etmekten keyif alırlar.Evleri aksesuarlarla doludur,doğal malzemeler kullanmayı çok severler.Evlerinin her köşesinde kır çiçeklerine rastlamak mümkündür.Bir köşede ise akvaryum veya su sesini çağrıştıran müzik duymak mümkündür.

BALIK KADINLARI

Narin yapılı,bakımlı ve çok güzel olurlar.Duyguları ise çok büyük bir hızla değişir.Çok mutlu göründüğü bir an küçük bir şey yüzünden mahsunlaşabilir. Genelde olayları kendi akışına bırakır.İş yaşamında görevine hevesle sarılır,çalıştığı ortama neşe ve ilham kaynağı olur.Sanatın her dalına yatkındırlar, hayal gücü kuvvetlidirler.Yoğun duygularına hitap edecek bir aşk arayışı içinde olurlar.Evlenip güvenli bir yuvaya sahip olmaktan ve çocuklarıyla ilgilenmekten zevk duyarlar.Sevgi dolu ve düşüncelidirler. Herkesi anlamaya ve yardım etmeye çalışırlar ve tüm bunların karşılığında sadece kıymetlerinin bilinmesini isterler.

Çok zengin bir iç dünyaları vardır.Gerçekleri burada kendi yorumlarıyla harmanlarlar.Bazen gerçeklerden uzaklaşabilir,olayları kendi cephesinden yorumlamayı severler.Düşündükleri ölçüp biçmeden doğru kabul etmeleri mümkündür,bu durumda bazen dış dünya ile aralarında bazen engel oluşturabilir.Fakat renkli ve zengin kişiliği ile dış dünyaya kapılarını kapatmazlar.Arada kopuşlar yaşasalar da çabuk toparlanırlar.Dost canlısı ve neşelidirler,seyahat etmek,paylaşmak,hayal kurmak onlara iyi gelir.

BALIK ERKEKLERİ

Balık erkekleri oldukça duygusaldırlar,romantizm arayan bayanlar için muhteşem bir aşıktırlar.Bir Balık erkeği sanki dünyaya sevdiği kadını mutlu etmeye gelmiş gibidir.Özel günleri asla unutmazlar ve oldukça ince düşüncelidirler.Büyük hayalleri olan Balık erkekleri kolay beğenmeyen, utangaç ,kırılgan yapıları ile duyguları çabuk değişebilen yapıları vardır.Balık erkeklerinin çapkın oldukları söylenir ama bu genellemedir kişisel haritalarına bakmak gerekir.

Duygu yüklü Balık erkekleri biraz sorumsuz,kolay kırılan,anlaşılmaz olabilirler.Kendilerine destek olacak güçlü ve anlayışlı bir partner arayışı içinde olabilirler.Balık erkeklerinin eşleri romantik olmalı,kendilerine karışmamaları ve sürekli dırdır etmemelidirler.Bir Balık erkeği moralini ve enerjisini yükselten birisi ile mutlu olabilir.Şairane bir ruhu vardır evde karısına kısa kısa duygu dolu notlar yazabilir,iş yaşamında da şairane şeyler yazarak ve konuşarak insanların kalbini kazanır.

BALIK ÇOCUKLARI

Balık çocukları güzel gözleri sempatik gülüşleri ile şirinlik muskasıdırlar. Konuşmayı çok erken öğrenirler .Masal dinlemek çok hoşlarına gider,okumayı öğrendikten sonra kitaplara sarılırlar.Zengin hayal dünyaları vardır.Balık çocukları dürüst,açık fikirli ve duygularını kelimelerle anlatma yetenekleri gelişkin bir yapıya sahiptirler.Genellikle kolay incinen çocuklardır.Yaratıcı ve güçlü duyguları bu çocukları her zaman ailesine ve çevrelerine karşı sorumlu kılar.

Balık çocukları sevgi dolu ve sabırsızdırlar,onların üzerinde otorite kurmak hayli zordur.Ailesinden her zaman sevgi ve güven beklerler. Hayatlarında daha küçük yaştan ailelerini sahiplenir ve anne-babalarını kimseyle paylaşmak istemezler.Ailede ilişkilerinin güçlü olmasından mutluluk duyarlar.

 BALIK VE SAĞLIK

Balıklar son derece hassas insanlardır ,kendi dünyalarında yarattıkları fantezileri ve hayalleri gerçek hayatta da yaşamak isterler.Başarılı olmazlarsa moralleri bozulur,depresyona girebilirler. Zodyak’ın en çok sigara ve içki tüketenleri onlardır.Eğer kafalarına takılan bir problem varsa uyuyamazlar.Sinirleri ve ayakları hassastır.Ayaklarını dış etkilerden özellikle soğuktan korumaları gerekir.