• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2019

EKİM 2019


EKİM 2019

Yükselen Aslanlar Ekim ayı temalarınız ;yakın çevreniz, kuzenler, akrabalar ve iletişim olacaktır. Bu süreçte  keşfediyor, araştırıyor, bağlantılar kuruyor ve yakın çevrenize dikkat ediyorsunuz. Her zamankinden daha fazla meraklı ve uyanıksınız ve işlerle, evraklarla oldukça meşgulsünüz. Kardeşler, komşular, yakın akrabalar, arkadaşlar ve iş arkadaşları bu döngüde hayatınızda normalden daha önemli bir rol oynayabilir.. Kısa seyahatler,seminerler ve workshoplara katılmak için de güzel bir ay değerlendirin.
3 Ekim’de Merkür  Akrep burcunda, SİZLERİN 4.evinizde zihniniz genellikle ev içi endişelere ve evinizi, ailenizi ve kişisel geçmişinizi çevreleyen konulara yönelir. Öte yandan, bu geçiş evde ,ailede özellikle yoğun ve belki de telaşlı bir dönemi gösterir. Örneğin, bazılarınız  evden çalışabilir veya insanların evinize sık sık girdiğini görebilirsiniz.Bazılarınız  ailevi işlerden, aileden kalan gayri menkullerden, arsa ve arazilerden, topraklardan, tarım ve ziraat tarzı işlerle uğraşmak durumunda kalabilir.Bazılarınız uzak yerlere seyahat edebilir, hatta uzaklarda bir müddet kalabilir. Bazılarınız yurt dışında yaşamak isteyebilir ya da yurt dışından misafirlerini ülkesinde, evinde ağırlayabilir. Bazılarınızın ailesinden kişiler yurt dışında  yaşayabilir veya eğitim öğretim için yurt dışına gidebilir.
4 Ekim’de Mars Terazi burcunda sizlerin 3.evinizde işlerinizi yürütmek ve başkalarıyla iletişim kurmakla meşgul olabilirsiniz. Her zamankinden daha belirgin, aynı zamanda daha iddialı veya kışkırtıcı bir iletişim tarzınız olabilir. Bu nedenle, yakın çevreniz,kardeşler,komşular ve akrabalarla tartışmalar yaşayabilirsiniz... Araba kullanırken veya evde,mutfakta sabırsız veya dürtüsel olma eğiliminde olabilirsiniz bu da  kazalara yol açabilir, bu nedenle yolda araba kullanırken veya makine ve hatta makas,bıçak  kullanırken dikkatli olmak akıllıca olur! Eğer gazeteci, akademisyen, öğrenci  veya yazar iseniz  bu dönemde daha iyi işler çıkarabilirsiniz. Bazılarınız seyahatler, yabancı kültürden insanlarla ilişkiler, lisan becerileri, fikir alışverişleri, eğitim, felsefe, astroloji, ilahi konularda araştırmalar yaparak  hayat görüşünü genişletebilir. Bu dönemde yakınlarınız,akrabalarınız , özellikle de kardeşlerinizle hukuksal işleriniz olabilir.Bazılarınız bu dönemde işini tanıtabilir, başkalarıyla aktif iletişim kurabilir bu da  başarısında önemli yer tutabilir.Bazılarınızın işi tanıtım, reklam, pazarlama, satış ise daha  başarılı olabilir.
8 Ekim Venüs Akrep burcunda,sizlerin 4.evinizde  ailevi  ilişkilerde inişli çıkışlı durumlar yaşayabilirsiniz çünkü Venüs akrep burcunda rahat etmez. Ev hayatınızı sevmenize rağmen,  duygusal krizler yaşayabilir, sevdiklerinize de yoğun duygusal krizler yaşatabilirsiniz.. Bu dönemde özellikle evinizdeki ve çevresindeki estetiğe de değer verebilirsiniz. İlişkilerinizde sadakat ve hassasiyet sizin için normalden daha önemlidir. Evinizde veya evinizde para kazanmanın yollarına  da odaklanabilirsiniz.
14.Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay  (9-3) Kişisel inançlarınızı test edilebilir. Zihnin çalışması ve odaklanması dolunay döneminde yükselir. Yeni Ay’dan bu yana kendinizde bir eksiklik hissedebilirsiniz. Kişisel inançlarınız konusunda bazı şüpheleriniz olabilir. Kendinizi teste tabi tutabilirsiniz. Akademik konular, eğitim öğretim ile ilgili konularda,yurt dışı ile olan bağlantılarınızda, yabancı ülkelere seyahatler konusunda yeniayda başlattığınız girişimler konusunda tamamlanmalar netleşmeler yaşayabilirsiniz.
23 Ekim Güneş Akrep burcuna geçiyor, sizlerin 4.evinizde ve  önümüzdeki birkaç hafta boyunca evinizi ve ailenizi  aydınlatıyor ve  en çok  odaklandığınız  nokta olacak. Aileniz, eviniz, mülkünüz  ve mirasla ilgili konular,aile arası ego çatışmaları  olabilir.Ailenizle ilişkinizi güçlendirmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak faydalı olacaktır. Evinize, ailenize yöneldiğiniz, kabuğunuza çekildiğiniz, sakinliği aradığınız günlerdesiniz. Bazılarınız evinizden taşınabilir veya tadilat gündeme gelebilir.
28.Ekim’de Akrep burcunda bir yeniay olacak  sizlerin 4.evinizde . Bu, gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, her türlü yeniden düzenleme yapmak ve hatta ev veya ev ortamını yeniden modellemek ve aile ile ilgili faaliyetler için iyi bir zamandır. Yalnız bu yeniay zamanında Uranüs karşıt açı yapıyor ev ve ailevi konularda  ani sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir eve taşınabilir veya yeni bir şehire taşınabilirsiniz.
31.Ekim’de Merkür Akrep burcunda geri gitmeye başlıyor. Akrep, yoğun duyguları,sezgileri, sırları, gizleri anlatır. Geçmişten gelen aileye ait sırlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde  algımız derinleşebilir  bir de buna Akrep burcunun  şüphesi  ve kini  de eklenince ,geçmişe dayanan olaylar  açığa çıkarken sert ifade kullanabiliriz. . Merkür iletişim biçimimizi de gösterdiği için Akrep’te retroyken, derin çatışmalar olabilir. Bu dönemde ailevi konularda samimi olanla olmayanı, dürüst olanla yalancıyı, sadık olanla sadakatsizi ayırmanız mümkün olabilir.