• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

KOÇ BURCUNDA  KİRONİK DOLUNAY
2 Ekim 2020  saat 00:05’de Koç burcunun  9° sinde Dolunay meydana gelecek. Koç burcunda gerçekleşeceği için bayağı hareketli bir 15 gün bizi bekliyor olacak fakat Koç burcunun yöneticisi Mars geri harekette bu biraz enerjimizi düşürebilir.
 Dolunay haritasında Güneş ve Ay, Koç ve Terazi'de birbirine karşıt , ilişkiler ekseninde.  Koç burcundaki Dolunay, kendimizle (Koç) ve diğerleriyle (Terazi) ilişkimizi inceler. Koç, iddialı olup olmadığımızı, Terazi nazik ve diplomatik olup olmadığımızı bilmek ister. Terazi burcundaki Güneş  özellikle, hayatımızda ilişkilerimize dengeyi getirmek ister ama kızıl ateş topu Mars’ın burcu Koç  Terazi'nin huzurlu alanına bu Dolunay’da karşıt açıda . Bu karşıtlık  ilişkilerde sen-ben  üzerinden denge kurulması gerektiğini anlatıyor. Ay Koç burcunda duygusal anlamda ,  düşüncesizce ve sabırsız bir şekilde hareket etmek isteyen yaramaz bir çocuk gibi , Güneş ise Terazi burcunda karşı tarafı anlamak, birlikte hareket etmek ve ben yerine biz demek istiyor.  
Dolunay’ın Kiron ile kavuşumda olması bizi yaralarımızla, öfkemizle  (Kiron Koç’ta olduğu için) yüzleşmeye ve psikolojik olarak iyileşmeye davet ediyor. Kiron, yaralı şifacı olarak bilinen bir asteroittir. Gezegenler Kiron ile kavuşumda olduğunda , ruhun derinliklerine inme ve yaralarımızı içten dışa iyileştirme zamanı gelmiş demektir. Koç burcunda olan bu kavuşum Güneş’e de karşıt açıda özellikle egomuzu ve savaşçı doğamızı iyileştirmemizi, kendimizi  güçlendirme egzersizleri yapmamızı istiyor. Bir yandan kendimizi bireyselliğimizden  ve gerçeğimizden ödün vermeden, basit, açık bir şekilde ve doğrudan ifade etme ihtiyacındayız (Koç burcu temaları)  ve diğer yandan bunu yapmanın sürtüşmeye neden olabileceğini, kişisel veya profesyonel ilişkilerimizdeki dengeyi bozabileceğini (Güneş-Ay karşıtlığı 4 - 10. ev aksı) anlatıyor. Bu, kaçınılmaz olandan kaçınmak uğruna ve kendi kendini ifade etme pahasına (Güneş sessizce kendini kurban etme, kendini adamayı anlatan Diadem sabit yıldızı ile kavuşumda ) başkalarının davranış ve durumlarını kabul ederek egomuzun ve ilişkilerimize hizmet eden bireyselliğimizin  sağlıklı  ifadesine ulaşmanın vurgulanacağı bir Dolunay olacağa benziyor. Dolunayın yöneticisi Mars ise Satürn ile kare açıda ve Koç’un  harekete geçmesini kısıtlıyor, engelliyor , otorite figürleri ile zorlanmalar olabilir bu yüzden iş yerinizde dikkatli olun , sabırlı olun. Ayrıca kazalar, sakarlıklar olabilir, araba kullanırken, evde iş yaparken daha sakin olmaya , çok hızlı hareket etmemeye dikkat edin, canlar.
Dolunay an haritasında Yengeç burcu yükseliyor, yöneticisi Ay 10. evde , aile ve yuvaya ait konular,  kariyer, statü, profesyonel iş hayatı , gayrimenkuller, ev alımı-satımı, tadilat işleri önemli olabilir. An haritasının 7. evinde Satürn, Plüton ve Jüpiter üçlüsü  kavuşum halindeler ve ilişkilerde köklü dönüşümlerin  karşıt görüşler, düşmanlıklar, fikir çatışmaları ve ayrılıklar ile olabileceğini  anlatıyor.
Her dolunayda psişik ve fiziksel enerji önemli ölçüde artar. Bu sadece gün değil, günler öncesi ve sonrası hissedilir. Duygular ve sezgilerin artacağı zamanlar , meditasyonda solar pleksus çakrasına odaklanın,15 gün boyunca kırmızı  temalı giyinin canlar, başınıza dikkat edin sakarlıklar yüzünden sağa sola çarpabilirsiniz, ayrıca bu dönemde baş ağrılarınız artabilir, göz, dişler, kulaklarla ilgili sorunlar olabilir farkında olmak gerek.
DOLUNAY’IN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
KOÇ
Sevgili Koçlar bu Dolunay zamanı sağlığınız ile ilgili bir gündeminiz  olabilir bu yüzden dikkatli olmanızda fayda vardır.  1.ev kendimizi ifade ettiğimiz alan  Kiron bu Dolunay zamanı  siz Koç’ ların kendi kanayan yaranızla yüzleşmeniz ve  ilişkilerde aldığınız yaraların farkına varmanıza ve bununla ilgili  harekete geçmenize sebep olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, ilişkilerinizde veya ortaklıklarınızda  kurban durumuna düşebilirsiniz.
BOĞA
Sevgili Boğalar bu Dolunay , gerçeklerden kaçma veya saklanma arzunuzu  tetikleyebilir bunun nedeni, Kiron'un 12. ev alanınızda ve haritanızın 12-6 aksında Ay ile sıkı kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor olmasıdır. Bu enerjiyi yönetmek için yapacağınız en iyi şey, kendi içinize bakmanız, içsel bir yüzleşme yapmanızdır. Bilinçaltınız ile temasa geçebilir , içinizdeki öfke ve korkularınızla yüzleşebilirsiniz.  Spritüel çalışmalar, enerji, meditasyon çalışmaları bu süreçte size faydalı olabilir.
İKİZLER
Sevgili İkizler , arkadaşlık, sosyal çevre  BU dolunayda vurgulanacak ve potansiyel olarak sosyal bir çevreye uyum söz konusu olduğunda  tam olarak iyileşmemiş yaraları ortaya çıkaracak . Sosyal bir çevreye uymak, insan olmanın önemli bir parçasıdır, ancak doğru  çevreye uymak daha da önemlidir. Arkadaşlıklarınızı yeniden değerlendirin ve en yüksek ve en iyi benliğinizle uyumlu olduklarından emin olun. Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, ve sosyal çevrenizde, arkadaşlarınız için kendinizi feda edebilir, kurban durumuna düşebilirsiniz.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler başarı ve profesyonel statünüz duygusal  merkezli herhangi bir güvensizliği ortaya çıkarabilir . Mars geri gittiği bu süreçte  ilerlemenin püf noktası aslında koşmayı durdurmak, yavaşlamak ve etrafa bakmaktır. Şimdi profesyonel olarak ilerlemenin zamanı değil, bunun yerine yeniden değerlendirme ve hareket tarzınızı yenilemeye istekli olma zamanı. Güvensizlikler ve şüpheler yalnızca duygusaldır , bunlar gerçek değildir. Sırf şu anda bir şeyin üstesinden gelmenin imkansız olduğunu hissetmeniz, aslında onu aşılmaz yapmaz. Güvensizlik, sadece duraklamanız ve yeniden değerlendirmeniz gerektiğinin bir göstergesidir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız  fedakarlığına işaret eder, kariyer ve statü konularında kendinizi daha fazla fedakarlık yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz.
ASLAN
Sevgili Aslanlar ,bu dolunay, Kiron ve Mars geri  hareketi inançlarınızı , keşiflerinizi, yüksek öğreniminizi, yasal meselelerinizi ve seyahat konularını vurguluyor . Kendinizi nerede olduğunuz, şu anda nerede olduğunuz ve gelecekte nereye gitmek istediğiniz hakkında derinlemesine düşünürken bulabilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere varmanın gerçekliği konusunda şüphe duyuyorsanız, sorun değil. Kiron sizden bu şüpheleri ele almanızı, geçmişinizin derinliklerine inmenizi ve onları ilk başladıkları yere kadar takip etmenizi istiyor. Mars geri hareketi ise, bulunduğunuz yolda ayarlamalar yapmanızı ister, böylece istediğiniz yere daha verimli bir şekilde gidebilirsiniz. Dolunay tüm bunları vurgular çünkü şimdi tüm hayallerinizi gerçekleştirmeniz için gerekli değişiklikleri yapma zamanı. Güneş Diadem sabit yıldızı ile kavuşumda ; başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir, sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, vizyonunuzu , hayata bakış açınızı gözden geçirebilir ve net kararlar alabilirsiniz.
 BAŞAK
Sevgili Başaklar , mülk, vergiler, yatırımlar ve kaynakları nasıl paylaştığınız  8.eviniz karşılayacağınız bu dolunayda daha fazla  vurgulanacak.  Bu aynı zamanda bütçenizi yeniden değerlendirmeniz ve borcunuzu azaltmaya çalışmanız için harika bir zamandır. Samimiyetle ilgili herhangi bir korku veya kaynaklarınızı başkalarıyla paylaşma zorlukları da söz konusu olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız fedakarlığına işaret eder, belki bir miras veya başkalarından gelen kaynaklarla ilgili sessizce fedakarlık yapmanız gerekebilir, kendi payınızdan vazgeçebilirsiniz.
TERAZİ
Sevgili Teraziler   7.evinizde ilişkileri anlatan alanınızda 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız, bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Her türlü ikili ilişkilerinizde yara aldığınız  alanda yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, ilişkilerinizde veya ortaklıklarınızda  kurban durumuna düşebilirsiniz.
AKREP
Sevgili Akrepler, bu dolunay, günlük sorumluluklarınızı, sağlığınızı ,evcil hayvanlarınızı ve çalışma hayatınızı, iş yeriniz veya yanınızda çalışanları  vurgulayacak. Tüm bu konularla ilgili yüzleşme zamanı neyi nasıl daha iyi ve verimli yapabilirimi sorgulama zamanı. Şimdi daha verimli olabileceğiniz yollara odaklanmanın tam zamanı . Bazı kötü alışkanlıklarınız varsa  ortadan kaldırın, ertelemeyi bırakın ve kendi öz bakımınızı rutin işlerinizi, sağlığınızı, çalışma hayatınızı gerçek bir öncelik haline getirin! Çalışma koşullarınızda bazı değişiklikler olursa, onları kucaklamak için çaba gösterin. Evrenin en iyi çıkarlarınıza sahip olduğuna ve hayallerinize ulaşmak için yavaş ama emin olarak adım attığınıza güvenin.
YAY
Sevgili Yaylar,  5. evinizde  gerçekleşecek bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, çocuklarınız, aşkınız uğruna   kurban durumuna düşebilirsiniz . Tüm bu konularla ilgili yüzleşeceğiniz, yaralarınızın farkına varacağınız  bir süreçte olabilirsiniz. Bu dolunayı bir tutku veya yaratıcı arayışla yeniden bağlantı kurmak için bir fırsat olarak kullanın ve eğlenmek için kendinize zaman verin.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, 4.evinizde karşılayacağınız  bu dolunayda aile, kariyer, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminizde olacak bu konularla ilgili gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Mars’ın da  gerilemesi ile işler tam olarak planlandığınız gibi gitmeyebilir . Aile, ev, yuva konularında sıkıntılar,  zorlanmalar  olabilir. Kimileriniz ayrılık , evlenme ya da çocuk sahibi olmak gibi  kararlar alabilirsiniz. Kimilerinizin  aile büyükleri ile ilgili  sağlık sorunları olabilir. Bazılarınız taşınabilir, gayrimenkul alım satım konuları tadilat, dekorasyon işleri gündeme gelebilir. Ayrıca ev içinde oluşabilecek  kazalara, sakarlıklara dikkat etmenizde fayda vardır.
 
 
KOVA
Sevgili Kovalar , 3.evinizdeki Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Koç burcu 3. alanınınızda  ben diyor  Kiron ise utangaç, yaralı, yetersiz, duygusal anlamda yakın çevre ,akrabalar, kardeşler , kuzenlerle ilişkilerinde, yaralı  ve Kiron bu Dolunay zamanı  siz Kovaların  yakın çevrenizden  aldığınız duygusal bazlı yaraların farkına varmanıza, yüzleşmenize  ve bununla ilgili yeni kararlar alarak harekete geçmenize sebep olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, yakın çevre kardeşler, akrabalar, eğitim ve ticari  konularla ilgili başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilirsiniz.
BALIK
Sevgili Balıklar, bu dolunay kazandığınız gelirinizi ve kişisel değer konularını  aydınlatmak için burada olduğundan, ihmal ettiğiniz herhangi bir finansal sorunu çözmeye hazır olun. Gerçekten değer verdiğin şeyin peşinden mi gidiyorsun ? Değilse, nedenini düşünme zamanı. Hak ettiğinden daha azına razı olmak, evrenin senin için istediği şey değil. Finansal anlamda bazı zorlanmalar , maddi anlamda kaygılarınızın artacağı bir süreç olabilir.  Bütçenizi gözden geçirin, harcamalarınızı dikkatli yapın. Gelir-gider dengeniz,  iş hayatınız konusunda sorunlarla yüzleşme zamanı !