• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

KOÇ EKİM AYI
Sevgili Koçlar Ekim ‘in 23’ne kadar Güneş her türlü ikili ilişkilerinizi anlatan 7.evinizde ve odak noktanız ilişkiler olacak . Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arası yükseleninizde olan Mars ‘a karşıt açı yapacak ve aynı zamanda tepe noktanızdaki Satürn,  Jüpiter ve Plüton üçlüsüne de kare açı yapacak. Bu yüzden hayatınızdaki her türlü ilişkilerde sıkıntı ve stres , zorlanmalar yaşayabilirsiniz, evliliğiniz, ortaklığınız ,aşk hayatınız sıkıntılı olabilir. Tepe noktanızdaki gezegenlere yapacağı kare açı ile de kariyer alanınızla ilgili zorlanmalar ,stresler olabilir, ebeveynlerinizin sağlık durumları ile ilgili konular gündeme gelebilir.  Ayrıca Güneş 5.evinizi,çocuklar, aşk hayatınızı  , hobiler alanınızı da anlattığı için bu konularla ilgili sıkıntılar da söz konusu olabilir.   Bazılarınızın  kişisel haritalarınızda Güneş’in olumlu açıları varsa hayatlarına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Yine Güneş’in  açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler size destek verebilir  veya tersine köstek olabilirler. Aynı zamanda eşinize veya  sizin için önemli olan kişilere  destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde yalnız kalmak, kendinizle ilgilenmek pek mümkün değil gibidir.  7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapabilirsiniz, evinizi taşıyabilirsiniz ya da başka bir şehre taşınabilirsiniz. Fakat eğer evlenmeyi, nişanlanmayı düşünüyorsanız bunu 18 Ekim tarihinden sonraya alırsanız daha iyi olur.
2 Ekim Koç burcunda yani yükselen burcunuzun 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız, yeni kararlarınız olacak. Sağlığınız ile ilgili bir gündeminiz de olabilir bu yüzden dikkatli olmanızda fayda vardır.  Bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. 1.ev kendimizi ifade ettiğimiz alan Koç burada ve ben diyor  Kiron ise utangaç, yaralı, yetersiz, duygusal anlamda ilişkilerinde, ortaklıklarında  kanayan bir yara var ve Kiron bu Dolunay zamanı  siz Koç’ ların kendi kanayan yaranızla yüzleşmeniz ve  ilişkilerde aldığınız yaraların farkına varmanıza ve bununla ilgili yeni kararlar alarak harekete geçmenize sebep olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, ilişkilerinizde veya ortaklıklarınızda  kurban durumuna düşebilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca burada seyahat ediyor olacak. Bu dönemde iş ve çalışma hayatınızda, size  hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilirsiniz. İş ilişkileri iyi olacağı için başarı daha kolay olacaktır . Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak mümkündür. Çalıştığınız yerde birisi ile aşk yaşayabilirsiniz.  Eğer iş değiştirmiş iseniz   yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirsiniz, işle ilgili fırsatlar söz konusu olabilir. Sağlık ile ilgili sorunlarınız varsa    Venüs’ün bu alanda olması ile hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde   tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir bir de tembelleşmeye yatkın bir dönemdir bu yüzden kilo alabilirsiniz, spor ve egzersiz yapmayı unutmayın.  Bazılarınız bu dönemde evcil hayvanların bakımını üstlenmek için   harekete geçebilir, kendilerine yeni bir evcil hayvan edinmek isteyebilirler. Çalışmayanlar açısından baktığımızda günlük rutin ve ev işlerinizi daha iyi organize edebilirsiniz.
4 Ekim Plüton sizlerin 10. evinizde  ileri  hareketine başlıyor  kariyer ve statü alanınızda geri gittiğinde   yıkılan, krizler içerisinde kalan, korktuğunuz ve aciz hissettiğiniz her ne varsa   ileri harekete geçtiğinde  kariyer, statü değişimleri  hız kazanabilir, kimileriniz boşanarak, kimileriniz evlenerek statülerinde  bir değişim yaşayabilirler. Mesleki, kariyer ve toplumsal duruşumuzla ilgili konular, ekonomi ve finansla ilgili konular ivme kazanabilir.
 
7 -10  Ekim arası  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak , parasal konularla ilgili , kredi, borçlanarak bir mülk sahibi olma gibi uzun vadeli kararlar almasanız iyi olur çünkü bu enerji ile  zihniniz daha kaotik olacaktır. Sonra verdiğiniz kararlardan pişman olabilirsiniz. Kendiniz maddi konularla ilgili sabırsız ve tedirgin hissedebilirsiniz bu yüzden geride bıraktığınız  köprüleri bu süre devam ettiği sürece yakmamalısınız.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor , paylaşılan kaynaklarınızın evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için  iyi bir zaman değil sevgili Koçlar aynı zamanda bu süre zarfında bu konular ile ilgili sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay ile ilişkiler , ortaklıklar, yakın arkadaşlar ile ilgili konularda etki alabilir tüm bu konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz Yeniay an haritasında Venüs ve Neptün karşıtlığı  her türlü ilişkilerinizde, ortaklıklarınızla , eşinizle olan ilişkilerinizde aldanma , hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. 18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs ; Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak, kariyerle ilgili konularda değişim ve dönüşümler söz konusu olabilir, güçlü kişilerden iyi destekler alabilirsiniz.
23 Ekim Güneş 8.evinize geçecek bu alanda geri giden bir Merkür var bu yüzden ortak ve finansal konulardan gelen paralar, miras, nafaka, borç, krediler konularını anlatıyor bu dönem gündeminiz bunlarla ilgili olacak, Merkür retrosundan dolayı gecikmeler, zorlanmalar ve aksaklıklar söz konusu olabilir, geçmişten gelen borçlar, ödemeler olabilir. Bu dönemde fobiler, korkular baş gösterebilir enerji çalışmaları yapmak gayet iyi gelebilir. 25 Ekim Merkür Güneş’in kalbinde olacak, her ne kadar Merkür geri hareketinde olsa da yine de gelecekle ilgili istek ve arzularınız için evrene mesaj gönderebilirsiniz.
28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda geri hareketine devam edecek, ilişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf da  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
28 Ekim Venüs Terazi burcuna giriyor. İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında  7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilendirilir. Merkür’ün bu evde geri harekette transit edecek olması ve Venüs’ün de burada olması  önemli anlaşmaların gündeme gelmesine sebep olabilir. Bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak kazandıracaktır unutmayalım ki bu yaşam alanınızda geri giden bir Merkür var.  Bu yüzden yeni anlaşmalar ve sözleşmeler yaparken çok dikkatli olmalısınız eğer erteleyebilirseniz çok iyi olur ama hayat devam ediyor ertelenemeyecek durumlar söz konusu olursa çok dikkatli olun, her şeyi 3 kere 5 kere okuyun sevgili Koçlar.  Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Bu ev yakın ilişkileri temsil ettiğinden, bu transit esnasında geçmişte  yakın ilişkide bulunduğunuz  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz. Yakın ilişkide olunan kişilerle önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun günlerdir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından da kullanılabilir.
 
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız  bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 2.ev alanınızda haritanızın 2-8 aksında gerçekleşecek üstelik bu Dolunay Uranüs ile çok sıkı bir  kavuşumda ve 8 derecede eğer haritalarınızda 8 derecede bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Parasal konular ,mal mülk, bütçe  girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir. Ani beklenmedik sürpriz para girişleri   söz konusu  olabilir. Yeniay da yapmış olduğunuz girişimlerin hasat zamanı gibidir , karşılığını somut bir şekilde elde edebilirsiniz.  31 Ekim Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir.