• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

BOĞA BURCU EKİM AYI
Ayın 22 sine kadar Güneş Terazi Burcunda sizlerin 6.evinizde seyahat ediyor.
Bu ay Güneş’in 6.evinizde seyahat ediyor olması ile birlikte günlük iş ve mecburiyetleriniz daha çok gündeminize gelecektir ve daha çok önem kazanacaktır. Hayatınızdaki sorumluluklara, görevlerinize ve daha önce ihmal ettiğiniz sorunlarınıza eğilmeniz, çözümlerine odaklanmanız gerekebilir.
Güneş’in bu evden geçişi ile birlikte çok çalışacağınız, işlerinizin sorumluluklarınızın artacağı, ekip çalışmalarında başarılı olacağınız bir dönem olacaktır diğer taraftan başkalarının arzuları doğrultusunda çalışmanız gerekebilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza zaman ayıramayabilirsiniz. Diğer taraftan sağlıkla ilgili konular da gündeminize gelebilir. Sağlığınıza dikkat etmeli kilo almaya meyilli olacağınızdan diyet uygulamaya dikkat etmelisiniz.
2 Ekim de Koç burcunun 9 ° de, 12.evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
12.evinizde gerçekleşecek bu dolunay;  gerçeklerden kaçma veya saklanma arzunuzu tetikleyebilir bunun nedeni, Kiron'un 12. ev alanınızda ve haritanızın 12-6 aksında Ay ile sıkı kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor olmasıdır. Bu enerjiyi yönetmek için yapacağınız en iyi şey, kendi içinize bakmanız, içsel bir yüzleşme yapmanızdır. Bilinçaltınız ile temasa geçebilir, içinizdeki öfke ve korkularınızla yüzleşebilirsiniz.  Spritüel çalışmalar, enerji, meditasyon çalışmaları bu süreçte size faydalı olabilir.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca sizlerin 5.evinizde seyahat ediyor olacak.
Venüs’ün 5. Evinizdeki seyahati, yaklaşık bir ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz, keyifli bir dönem olacaktır. Çocuk sahibi olmak isteyen yükselen boğalar için de uygun ve şanslı bir dönem olacaktır. Eğer doğum haritalarınızdaki ay ile transit Venüs’ün olumlu irtibatı var ise çocuk sahibi olmanız daha da yüksek bir ihtimal olacaktır.
Çocuk sahibi olan yükselen Boğalar ise çocukları ile iyi bir iletişim kuracaklardır. Diğer taraftan eğer sanatsal becerileriniz varsa bu yönde becerilerinizi daha iyi gösterebilirsiniz ve sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz, arkadaşlarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.
4 Ekim de Plüton sizlerin 9. evinizde ileri hareketine başlıyor.
Plüton’un ileri harekete geçmesi ile birlikte dünyasal olayları daha derin anlayabilmeniz yeniden mümkün olacaktır. Hayat görüşlerinizde ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir. Hayatınıza güçlü ve karizmatik insanlar girebilir ve bu kişiler hayata bakış açınızda köklü değişimlere sebep olabilir. Yurtdışı bağlantılı işlerde ya da yurtdışında çalışmak veya yurtdışında eğitim konularında zorluklar yaşansa da bu zorluklar güçlü dönüşümlerle sonuçlanacaktır.
7 Ekim’de Merkür Uranüs karşıtlığı yaşanacak ve bu karşıtlık zihinsel değişim ve aydınlanmayı tetikleyecektir. Özellikle ilişkileriniz konularında keskin ve aceleci kararlar alma eğiliminde olabilirsiniz. İlişkilerinizden kaynaklı zihinsel gerginlikler yaşayabilirsiniz ve sert ve beklenmedik sözler söyleyebilirsiniz ve kırıcı davranabilirsiniz. Aşırı gerginlikten kaynaklanan sinirsel hastalıklara dikkat etmelisiniz.
14-28 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor sizlerin 7.evinizde, 28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda sizlerin 6.evinizde geri hareketine devam edecek,
İletişim gezegeni Merkür ikili ilişkilerinizi, eşinizi, partnerinizi, ortağınızı, ticari müşterilerinizi, açık düşmanlarınız ve davaları anlatan evde geri harekete başlıyor ve hayatınızın odak noktasındaki tüm bu kişilerle iletişim sorunları yaşamaya başlayabilirsiniz. Merkür geri hareketinde söz, nişan, evlilik ya da alım satım yapmak için uygun olmayan zamanlardır. Eski sevgilinizin, eşinizin tekrar kapınızı çalması muhtemel olsa bile Retro bitiminde tekrar hayatınızdan çıkması da son derece muhtemeldir.
Ayrıca 7.ev anlaşmalar ve sözleşmeleri anlatır ancak Merkür’ün geri hareketinde anlaşma ve sözleşme yapmak çok da doğru olmayacaktır. Eğer mümkünse anlaşmaların imzalanmasının Retro bitimine bırakılması en doğrusu olacaktır ama imzalanması ertelenemeyecek anlaşmaların ise detaylıca okunması ve maddelerinin tam olarak anlaşıldıktan sonra imzalanması doğru olacaktır.
28 Ekim’den sonra 6. Evinizde geri hareketine devam edecek olan Merkür iş hayatınızda iletişim sorunlarına neden olacaktır. Özellikle her türlü iletişim ve iletişim araçlarında sorunlar yaşayabilirsiniz. Yanlış kişiye gönderilen mailler, mesajlar sorunlara sebebiyet verebilir, iş kayıpları yaşanabilir ve iş alanınızda ve ekip arkadaşlarınızla anlaşmakta zorluklar yaşayabilirsiniz. İş aramak ve yeni bir işe başlamak için de Merkür retrosunun bitimini beklemek en doğrusu olacaktır.
16 Ekim’de Terazi burcunda 6.evinizde Yeniay;
Bu yeniayla birlikte günlük ve rutin işlerle ilgili, sorumluluklarınızla ilgili konularda, astlarınız ve çalışanlarınızla ilgili konularda, işinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, yeni adımlar atabilirsiniz. Sağlık konuları ön plana çıkabilir ve yeni bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz.
23 Ekim de Güneş Akrep Burcuna sizlerin 7.evinize geçecek.
23 Ekimden itibaren Güneşin 7.evinize geçmesiyle odak noktanız tamamen ilişkilerinize, eşinize, partnerinize, ortağınıza ve ticari müşterilerinize kayacaktır. Ancak bu alanda Retro halinde olan Merkür’ün geri gittiğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ayın 28 inde 7.evinizden ayrılarak 6.evinize dönecek Merkür’ün retrosunu tamamlamasını beklemek en doğrusu olacaktır.
Güneşin bu transiti ile birlikte ikili ilişkileriniz hareketleneceği gibi hayatınıza tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler hayatınıza girebilir. Özellikle Merkür retrosunun bitiminden sonra başkalarıyla birlikte hareket etmek size avantaj sağlayabilir ve güç elde edebilirsiniz. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Her koşulda ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek faydanıza olacaktır. Diğer taraftan hayatınızdaki önemli insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak, onlarla ilgilenmek onlara destek vermek de söz konusu olacaktır.
28 Ekim de ise Venüs Terazi burcuna sizlerin 6. Evinize giriyor.
Venüs’ün 6. ev transitine başlaması ile birlikte size hizmet eden kişilerden faydalar görebilirsiniz. İş alanınızdaki iş arkadaşlarınızla iyi anlaşmanız sayesinde başarılar elde edebilirsiniz. İş alanınızda huzuru sağlamak ve var olan sorunlarınıza çözümler bulmak için iyi bir zaman dilimi olacaktır.
Ancak tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden kaçınmanız gerekebilir, kilo almaya yatkın olacaksınız.