• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

İKİZLER EKİM AYI
Sevgili İkizler Ekim ‘in 23’ ne kadar Güneş 5.evinizde ve Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arasında umutlar, hayaller, sosyal çevre , kariyerinizden gelen kazanım alanınızda olan Mars ‘a karşıt açı  içinde olacak ve bu konularla ilgili mücadele içinde olabilirsiniz, sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde gerginlikler, agresyon söz konusu olabilir. Güneş aynı zamanda  8.evinizde olan Satürn ve Plüton’a da kare açı yapacak ve 3.evinizi yönettiği için de yakın çevre , akrabalar arasında krizler söz konusu olabilir bu krizler sizin değişip dönüşmenize sebep olabilir. Bu konularla ilgili sorumluluklar almanız gerekebilir bazılarınız ticari işleriyle ilgili değişim dönüşüm yaşayabilir. 5.ev   çocuklar, aşklar, hobiler, sportif konularla ilgili becerilerinizi  özellikle sanatsal becerilerinizi daha iyi ifade edebilirsiniz bu konularla ilgili değişimi arzulama, başarı arzusu ve hırsı, güçlü konsantrasyon, enerjinizi amaçlarınız  için ortaya koyma, söz konusu olabilir Güneş haritalarınızda olumlu bir konumda ise ,bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlamak isteyebilir. Bazılarınız bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir.
2 Ekim Koç burcunun 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız, 11.ev alanınızda ve haritanızın 11-5 aksında Kiron ile sıkı kavuşumda olan bu süreçte kariyerden gelen kazancınızı ve en iyi şekilde yararlanmak için hedeflerinize ince ayar yapabileceğiniz bir zamanı anlatıyor. Bu Dolunay sosyal yaşamınızda ve arkadaşlarınız arasında bir yaralanma acı hissetme  ve onlarla ilgili öğrendiğiniz bir takım gerçeklerle yüzleşeceğiniz bir süreç olabilir, etrafınızı çevreleyen insanları daha net görürsünüz, bu süre zarfında duygular yükselir, bu nedenle daha önce birlikte olduğunuz  arkadaşlar, sosyal çevrenizle  anlaşmazlıklar olabilir.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna sizlerin 4. ev alanınıza geçiyor ve ay boyunca burada seyahat ediyor olacak. Venüs’ün yaklaşık bir ay boyunca bu evde hareket edecek olması ev hayatınız  ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler yaratacaktır. Bu dönem  yuvanızda veya ailenizin  yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedeceğiniz bir süreçtir. Ebeveynleriniz ve aile üyelerinizle iyi geçinecek ve onların yanındayken kendinizi rahat ve sakin hissedeceksiniz. Venüs eğer kişisel haritalarınızda diğer gezegenlerle olumsuz açıları varsa aşırı yeme eğilimleri veya ev dekorasyonu veya lüks eşyalar satın alma eğiliminde olabilirsiniz. Venüs’ün bu alandayken  hastalık veya zayıflıklardan belli bir ölçüde korunabilirsiniz. Ayrıca tembelleşmeye yatkınlık verebilecek bir dönemdir ve kendinizi  formda tutmak için gerekli egzersizler ihmal edilebilir.
4 Ekim Plüton sizlerin 8. evinizde   ileri hareketine başlıyor bu alanda geri gittiğinde krizler içerisinde kalan, korktuğunuz ve aciz hissettiğiniz her ne varsa ileri harekete geçtiğinde  değişimleri  hız kazanabilir, kimileriniz  başkalarının kaynakları ,başkalarından kalanlar, ölüm ve miras temaları ile karşı karşıya kalabilir. Kimileriniz en önemli, geri dönülmez değişimler yaşayabilir özellikle de Plüton kişisel haritalarınızda   önemli gezegenlerinize   gergin açılar yapıyorsa eş ve ortağın parası ile mücadele gerektiren durumlar, kredi ve borç gibi konularda uğraş ve yapılandırma söz konusu olabilir Eğer uyumlu açıları varsa başkalarından finansal destekler alınabilir, maddi durum güçlenebilir. Okült ve ezoterik konulara ilgi artabilir.
7 -10  Ekim arasında  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak  6-12.ev aksınızda Merkür ile Uranüs’ün yaptığı açılar zihinsel değişim ve aydınlanmayı tetikler. Vizyon ve ileri görüşlülük kazandırır. Zihinsel uyaranlar, yeni düşüncelere açık olmak, farklı alanlarda bilgi edinmek, eğitim almak için ideal bir dönemdir bu.  Bazılarınız bu dönemde  farklı bakış açıları yakalayabilirsiniz, Uranüs sizlerin 12.evinizde olduğu için bilinçaltı konularla ilgili konular gündeme gelebilir. Zihinsel anlamda gerginlik hissedilebilecek bu dönemde sert ve beklenmedik sözler söyleme, kinci olma riski de mevcuttur. Merkür sinirleri temsil ettiğinden, sinirlilik, aşırı gerginlikten kaynaklanan sağlık sorunları söz konusu olabilir. İletişimsel konularda, anlaşmalarda ve taahhütlerde durumlar değişkendir. Bu günlerde sakin kalmaya özen göstermelisiniz. 18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs ; Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak başkalarından gelen kaynaklarla ilgili, miras, nafaka, ortaklıklardan gelen kazançlar konusunda olumlu gelişmeler olabilir , bazılarınız bu dönemde okült konularda daha rahat ilgilenebilirler.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda 6.evinizde  geri hareketine başlıyor çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda   yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla   iletişiminizde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir herkesten doğru bilgileri edindiğinizi   kontrol edin.  Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce ikinci bir görüş (Merkür doğrudan olduğunda) tavsiye edilir. Test sonuçları şimdi sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir. Bazılarınız bu dönemde işten çıkabilir, bazılarınız için ise çok önceden gelen bir iş teklifi tekrar gündeme gelebilir.
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay sizlerin 5.ev alanınızda yaratıcılık  , kendini ifade etme alanında, her tür kutlama, eğlenceli ve eğlence amaçlı çabalar gibi romantik eğilimler, çocuklar, hobiler  de vurgulanmaktadır. Bu sizin için tutkulu ve normalden daha cesur hissedebileceğiniz bir zaman olabilir. Yeni bir aşk ilişkisi gündemde olabilir, bazılarınızın çocuğu olabilir, çocuğu olanlar ise onlarla daha güzel vakit geçirebilir.
23 Ekim Güneş   6. evinize geçecek bu alanda geri giden bir Merkür var Güneş’in bu eve transitiyle birlikte günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekir. İş ve sorumluluklar artabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Kimileriniz bu dönemde yeni bir işe başlayabilir ama Merkür geri hareketi devam ederken yeni bir işe başlanması tavsiye edilmez.
28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda yani 5. evinizde geri hareketine devam edecek, yaratıcı enerjinin geri çekilmesi olabilir  , sürecin gerçekleşmesine izin verin, projenizin fermente edilmesi için zamana ihtiyacı olabilir . Bu çocuğunuzla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir, çocuklarınızla zaman geçirin, gözlerinin içine bakın. Geleneksel olarak, yeni bir aşk ilişkisi başlatmak için en iyi zaman bu değildir.  Merkür geri hareketi başladığında   yani 28 Ekim Venüs de   Terazi burcuna giriyor ve   unutmayalım ki bu yaşam alanınızda geri giden bir Merkür var.
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız   bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 12.  ev alanınızda , geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında sizi uyarır ve sizi doğru şekilde işlemenizi ve doğru eylemi gerçekleştirmenizi sağlar. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Geçmişimiz, hatıralarımız, kalıplarımız, inançlarımızdır  ve  Dolunay'ı terapi yapmak için mükemmel bir zaman haline getiriyor, sizi geride tutan şeyleri uyandırmak için. Yüksek benliğiniz ve bilinçaltınız sizinle konuştuğunda, bu zamanda rüyaların çok canlı olabilir. Bu, kesinlikle tekrar görmeniz, korkular, endişeler ve aşağıya bastığınız şeylerin ortaya çıkıp ortaya çıkması için geçmişin geri geldiği bir zamandır. İşinize ve rutinlerinize derinlemesine dahil olan her türlü günlük faaliyetle meşguldünüz. Yaşamınızı bir miktar iniş zamanı ile dengeleme zamanı mı? İçindeki derinliklerden kaynaklanan sorunlar ortaya çıkıyor. Gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir, bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir veya bir iş projesi doruğa ulaşabilir.