• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

YENGEÇ BURCU EKİM 2020
Ayın 22 sine kadar Güneş Terazi Burcunda sizlerin 4.evinizde seyahat ediyor.
Güneşin 4.evinizden geçmesiyle aileniz, aile hayatınız, ailevi ilişkileriniz, evinizle ilgili konular hayatınızın odak noktası olacaktır. Bazılarınızın ebeveynlerinizin hayatlarında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailevi meseleleri çözmek için uğraşabilirsiniz ve aile içinde liderliğinizi vurgulayabilirsiniz. Aynı zamanda ailenizle ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Gayrimenkul almak ve satmak için de uygun bir zaman dilimi olacaktır. Bazılarınız ise taşınabilirsiniz ya da evinizde değişiklik yapabilirsiniz.
2 Ekim de Koç burcunun 9 ° de, 12.evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
Bu dolunay başarı ve profesyonel statünüz ile ilgili duygusal merkezli herhangi bir güvensizliği ortaya çıkarabilir. Mars geri gittiği bu süreçte ilerlemenin püf noktası aslında koşmayı durdurmak, yavaşlamak ve etrafa bakmaktır. Şimdi profesyonel olarak ilerlemenin zamanı değil, bunun yerine yeniden değerlendirme ve hareket tarzınızı yenilemeye istekli olma zamanı. Güvensizlikler ve şüpheler yalnızca duygusaldır, bunlar gerçek değildir. Sırf şu anda bir şeyin üstesinden gelmenin imkansız olduğunu hissetmeniz, aslında onu aşılmaz yapmaz. Güvensizlik, sadece duraklamanız ve yeniden değerlendirmeniz gerektiğinin bir göstergesidir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız fedakarlığına işaret eder, kariyer ve statü konularında kendinizi daha fazla fedakarlık yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca sizlerin 3.evinizde seyahat ediyor olacak.
Venüs’ün 3.evinizden transiti ile birlikte yakın çevrenizle, kardeşlerinizle ilişkilerinizde uyumu yakalayabileceğiniz bir döneme girmiş olacaksınız. Çevrenizle iletişim içinde olacağınız, huzur ve dengeyi sağlayacağınız, arabuluculuk yaparak yakınları uzlaştırabileceğiniz bir süreç olacaktır. Diğer taraftan fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak anlatabileceğiniz, yeni eğitimlere başlayabileceğiniz, faydalı ve keyifli kısa seyahatler yapabileceğiniz bir dönem olacaktır.
4 Ekim de Plüton sizlerin 7. evinizde ileri hareketine başlıyor.
Pluton’un düz harekete geçmesiyle ilişkilerinizle ilgili değişim ve dönüşüm artık kaçınılmaz bir hale gelecektir. Artık ilişkileriniz yeniden tanımlayabilirsiniz, güç çekişmeleri daha fazla görünür olabilir ancak yıpratıcılığı azalacaktır ve bazılarınız ilişkileriniz sayesinde güç kazanabilir. Bazılarınız için boşanma söz konusu olabilir ama belki de bu boşanma size güç kazandıracaktır.
7 Ekim’de Merkür Uranüs karşıtlığı yaşanacak ve bu karşıtlık sosyal çevrenizle ilgili, arkadaş çevrenizle ilgili, aşk hayatınızla ilgili veya çocuklarınızla ilgili konularda aceleci kararlar alma eğiliminde olabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ya da çocuklarınızla ilgili İlişkilerinizden kaynaklı zihinsel gerginlikler yaşayabilirsiniz ve sert ve beklenmedik sözler söyleyebilirsiniz ve kırıcı davranabilirsiniz.
14-28 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor sizlerin 5.evinizde, 28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda sizlerin 4.evinizde geri hareketine devam edecek,
Merkür’ün 5.evden geçmesiyle zihniniz, aklınız fikriniz; çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle alakalı olacaktır. Ancak Merkür’ün geri harekete başlaması ile de çocuklarınızla, sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla ve partnerinizle olan ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşamaya başlayabilirsiniz. Çözülmemiş ve çözülmesi gereken eski konular tekrar gündeminize gelebilir.
Merkür geri hareketinde iken hobilerinizle ilgili konularda, yaratıcı yeteneğinizle ilgili konularda yeni adımlar atmak, imzalar atmak için uygun olmayacaktır. Diğer taraftan borsa gibi riskli yatırımlardan da uzak durmanız gereken bir zaman dilimi olacaktır. Merkür’ün 5. Evde geri harekete geçmesiyle eski sevgiliniz tekrar hayatınıza girebilir ancak Retro bitiminde hayatınızdan yeniden çıkma ihtimali çok yüksek olacaktır.
Ayın 28 inden sonra ise Merkür’ün 4. evinizde geri harekete geçmesiyle aile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşanabilir. Aile içinde uzlaşmakta zorluklar çekebilirsiniz ve eski ve çözülmemiş meseleler bu defa çözülmek üzere yeniden gündeme gelecektir. Bu süreç gayrimenkul alım satımı için uygun olmayacaktır çünkü Merkür sözleşmeleri anlatır ve geri hareketinde iken sözleşme imzalamak sonuçta sizi zararlı duruma düşürebilir.
16 Ekim’de Terazi burcunda 4.evinizde gerçekleşecek Yeniay;
Bu yeniayla birlikte evinizle, yakınlarınızla, ebeveynlerinizle, ailenizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bazılarınız taşınabilir bazılarınız ise gayrimenkul alıp satabilir. Ancak  Merkür’ün bu yeniayda Retro harekette olması mutlaka dikkate alınmalıdır.
23 Ekim de Güneş Akrep Burcuna sizlerin 5.evinize geçecek.
23 Ekimden itibaren Güneş de geri harekette bulunan Merkür’e Akrep burcunda eşlik edecek ve sizlerin odak noktanız tamamen, çocuklarınıza, aşk hayatınıza, hobilerinize, hayatın keyifli noktalarına, riskli yatırımlara kayacaktır. Güneşin 5. evden geçişi ile çocuklarınızla ilgili konularda girişimler yapmak için, sanatsal becerilerinizi sergilemek için, yaratıcı yönlerinizi aktive etmek için, hayatın tadını çıkarabilmek için uygun bir transittir. Sosyal etkinliklerde yer alabilir, eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Biraz çapkın olabilirsiniz aşk hayatınız canlanabilir.
28 Ekim de ise Venüs Terazi burcuna sizlerin 4. Evinize giriyor.
Venüs’ün 4. evden transiti ev hayatını ve ailevi ilişkileri olumlu etkileyecektir. Bu süreç kendinizi evinizde, ailenizin yanında iyi hissedeceğiniz, güvende ve huzurlu hissedeceğiniz bir dönem olacaktır. Evinizde yapmak istediğiniz dekoratif değişiklikleri, tadilatları yapabilirsiniz. Bahçelerinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. Aile içi ilişkilerinizde sorunları çözebilirsiniz eğer ailenizde küslükler varsa barış sağlayabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu süreçte evde olmak size iyi gelecektir.