• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

ASLAN BURCU EKİM AYI
Sevgili Aslanlar   Ekim ‘in 23’ne kadar Güneş  Terazi burcunda sizlerin 3.evinizde ve Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arası 9. evinizde olan Mars ile karşıt açı  ve  6.evinizdeki  Satürn,  Jüpiter ve Plüton üçlüsüne de kare açı yapacak. Yakın çevre ,akrabalar arasında tartışmalar, agresyon olabilir, uluslar arası yapılan işler, yabancılarla yapılan ortak işlerde sıkıntılar çıkabilir. Eğitim ile ilgili konularda sıkıntılar yaşanabilir. Çalışma hayatınızda zorluklar olabilir bazılarınız işleri ile ilgili değişim yaşayabilirler , çalışma alanlarını yenileyebilirler, işleri ile ilgili sorumluluklar alabilir, mücadele etmeye başlayabilirler.
2 Ekim Koç burcunda 9° bir Dolunay yaşayacaksınız, 9.evinizde , Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Yaşamınızın bu alanında gerçekleşen bir Dolunay, geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olabilir. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır, hayatınızın hangi yönden geçtiğini, parasını mı ödeyeceğinizi veya hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu Dolunay boyunca, geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair bir fikir edinirsiniz yaptığınız işlerle ilgili yaranız olabilir bununla yüzleşebilir, şifa bulmaya çalışabilirsiniz. 9.ev yaşamdaki tutkularımızı, inançlarımızı, deneyimlerimizi ve geleceğimizi çok manevi bir alan olarak yönetir. Dolunay burada gerçekleştiğinde, sanki istediğimiz yol biraz daha netleşiyormuş gibi, bir şeyi tezahür ettirmek için bize açıyor, bir perspektif kayması, hayallerimiz daha odaklanabilir hale geliyor. Bu Dolunay size yolu gösterir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, vizyonunuzu , hayata bakış açınızı gözden geçirebilir ve net kararlar alabilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca 2.ev alanınızda  seyahat ediyor olacak. 18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs ; Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak, bu süreçte yanınızda çalışan kişilerden destek alıyor olacak çalışma hayatınızda işler daha yolunda gidiyor olacak. Parasal konularda güzel gelişmeler yaşanabilir, daha rahat zamanlar olabilir, para kazanma şekliniz değişebilir.
4 Ekim Plüton sizlerin 6. evinizde  ileri  hareketine başlıyor  günlük rutin işler, çalışma hayatı, sağlık  alanınızda geri gittiğinde   yıkılan, krizler içerisinde kalan, korktuğunuz ve aciz hissettiğiniz her ne varsa   ileri harekete geçtiğinde tüm bu konular  hız kazanabilir, kimileriniz işten ayrılabilir, kimileriniz yeni bir iş kurabilir ya da iş değişikliğine gidebilir. Kimileriniz sağlık konularında ve günlük rutin işlerinde   bir değişim yaşayabilirler.
7 -10  Ekim arası  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak ,ailevi konularda anlaşmazlıklar, acil alınan kararlar söz konusu olabilir, sonradan pişman olacağınız kararlar vermemek gerekiyor sevgili Aslanlar. Ailevi konularda zihinsel anlamda gerginlik hissedilebilir bu dönemde sert ve beklenmedik sözler söyleme, kinci olma riski de mevcuttur. Merkür sinirleri temsil ettiğinden, sinirlilik, aşırı gerginlikten kaynaklanan sağlık sorunları söz konusu olabilir.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor , Akrep sizlerin 4.evinizde ailevi konularda  anlaşmazlıklara sebep verebilir, aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile , çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. Hayatınızda da  bir sıkışmışlık hissedebilirsiniz  kimileriniz bu dönemde artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları  ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz.
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay sizlerin 3. ev alanınızda her türlü iletişim, ulaşım konuları  ile aklınızın çok meşgul olacağı zamanlar olabilir. Üçüncü ev, iletişim becerilerimizi, öğrenme yöntemlerimizi, günlük etkileşimlerimizi ve temaslarımızı yönetir. Bu, yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır, yeni bir kursa başlamak, ticari girişimde bulunmak için de ama Merkür Retro olduğu için çok dikkatli olmak gerekir. Yeniay an haritasında Venüs ve Neptün karşıtlığı  her türlü parasal konularda, ortaklıklardan gelen kazanımlarda, sigorta, vergi, pirim konularında  aldanma , hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. 18 -27 Ekim tarihlerinde ise  Venüs ; Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak çalışma hayatı ,iş ve sağlık, günlük rutinleriniz ile ilgili konularda güzel değişimler söz konusu olabilir.
23 Ekim Güneş 4. evinize geçecek bu alanda geri giden bir Merkür var bu yüzden ailevi konularda hassas bir süreç, iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Bazılarınızın  ebeveynlerinin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir ve size  gereksinim duyulduğu bir dönem olabilir. Bazılarınız aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilir. Bu dönemde aile ilişkilerinin kuvvetlendiği bir dönem olsa da iletişimdeki aksaklıklar  bu ilişkinin kuvvetini biraz düşürebilir. Bazılarınız  kendisini yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak  isteyebilir.
28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda geri hareketine devam edecek, yakın çevre, arkadaşlar, komşular, akrabalar, kardeşlerle olan  ilişkilerinizde iletişime dikkat etmek gerekir. Merkür bu alanda geri giderken arabanızı  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin.
28 Ekim Venüs Terazi burcuna giriyor yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir etki alabilirsiniz, çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak , huzur ve denge arzusu bu dönemde en fazla gereksinim duyacağınız şey olabilir. Kimileriniz arabuluculuk yaparak yakın çevresinde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilir. Kimileriniz  fikirlerini konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönem olsa da tüm bunları 3 Kasım tarihinden sonra yapmakta fayda vardır.
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız  bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 10.ev alanınızda haritanızın 10-4  aksında gerçekleşecek üstelik bu Dolunay Uranüs ile çok sıkı bir  kavuşumda ve 8 derecede eğer haritalarınızda 8 derecede bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu Dolunay zamanı ailevi konular ve kariyerle ilgili konularda bir tamamlanma daha önce  karar vermiş olduğunuz konularda bir tamamlanma, somut bir şeyler elde etme söz konusudur. Tüm bunlar, sarsıcı , beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir.