• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

BAŞAK  VE YÜKSELEN BAŞAKLAR EKİM 2020
Ayın 22 sine kadar Güneş Terazi Burcunda sizlerin 2.evinizde seyahat ediyor.
Ayın 22'sine kadar finans ve parasal konular gündeminizde önemli bir yer tutacaktır. Bu dönemde para trafiğinizi iyi idare edebilirsiniz. Paranızı doğru yönlendirme kabiliyetinizin artacağı bir dönem olacaktır. Parasal konularda babanızdan, hayatınızdaki erkek figürlerinden, önemli kişilerden destek alabilirsiniz. Bu dönem gelirinizin artacağı ve kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir dönem olacaktır.
 
2 Ekim de Koç burcunun 9 ° de, 8.evinizde bir Dolunay gerçekleşecek.
Sevgili Başaklar, mülk, vergiler, yatırımlar ve kaynakları nasıl paylaştığınız 8.eviniz karşılayacağınız bu dolunayda daha fazla vurgulanacak.  Bu aynı zamanda bütçenizi yeniden değerlendirmeniz ve borcunuzu azaltmaya çalışmanız için harika bir zamandır. Samimiyetle ilgili herhangi bir korku veya kaynaklarınızı başkalarıyla paylaşma zorlukları da söz konusu olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız fedakarlığına işaret eder, belki bir miras veya başkalarından gelen kaynaklarla ilgili sessizce fedakarlık yapmanız gerekebilir, kendi payınızdan vazgeçebilirsiniz.
 
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca sizlerin yükseleninizde 1.evinizde seyahat ediyor olacak.
Venüs'ün burada transiti ile kendinizi çok daha çekici, çok daha güzel ve cazibeli hissedeceğiniz bir döneme girmiş olacaksınız. Başkalarına da çok daha sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde, giyim kuşamda değişiklik yapmak açısından iyi bir transittir. Bazılarınız güzelliğiniz için küçük müdahalelerde bulunabilirsiniz. Bu değişimleriniz insanlar tarafından da kolaylıkla fark edilecektir. Arkadaşlarınızla hoşça vakit geçireceğiniz, uyum içinde olacağınız ve keyifli bir vakit geçireceğiniz bir dönem olacaktır.

4 Ekim de Plüton sizlerin 5. evinizde ileri hareketine başlıyor.
Çocuklarınızla ilgili kadersel olaylar ve çocuklarınızın hayatlarında önemli gelişmeler söz konusu olacaktır. Çocuklarınız hayatlarını yeniden yapılandırabilir ve sizler çocuklarınızla daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Bazılarınızın çocuklarınızın evden ayrılma zamanı gelmiş olabilir.
Aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler söz konusu olabilir. Tutku dolu bir aşk yaşayabilirsiniz. Plüton 5. evdeyken spekülatif konulara çok da çekilseniz, borsa gibi riskli yatırımlarda bulunmak çok da doğru olmayacaktır.
 
14-28 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor sizlerin 3.evinizde, 28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda sizlerin 2.evinizde geri hareketine devam edecek,
İletişim gezegeni Merkür zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi anlatan evde geri hareketinde iken, iletişimsel sorunlar yaşamanız işten bile değil. Her türlü iletişiminizde problemler yaşanabilir, ister yazılı, ister sözlü, ister elektronik iletişim olsun tüm iletişim şekillerinde problemler yaşanabilir. Özelikle de yakın çevreniz, komşularınız, yakın akrabalarınız ve kardeşlerinizle iletişiminizde sıkıntılar çıkabilir, birbirinizi anlamakta zorluk yaşayabilirsiniz.
Ayrıca önemli ticari görüşmeler ve anlaşmalar yapmak için de çok doğru zamanlar değildir zira Merkür anlaşmaları anlatır ve Merkür retrosunda imzaladığınız anlaşmaların maddelerinde sizi sıkıntıya sokacak huşular olabilir ve sizler imzalarken bu maddelerin içeriğini fark etmeyebilirsiniz.
Eğitim almak, eğitim vermek, lisans öğrenmek konularında zorlanmalar yaşanabilir. Başlayacağınız yeni bir eğitim sizleri sonrasında memnun etmeyebilir.
28 Ekimden sonra Merkür 2.evinizde geri hareketine devam edeceğinden, parasal konularda yapacağınız girişimlere, atacağınız imzalara çok dikkat etmeniz gerekir. Bu süreç parasal girişimler yapmak için çok da uygun olmayacaktır. Borç almak ya da vermek size sıkıntılar yaratabilir. Kredi çekmek için ya da krediye başvurmak için de uygun bir zaman değildir.
 
16 Ekim’de Terazi burcunda 2.evinizde gerçekleşecek Yeniay;
Bu yeniay zamanında Merkür de retro harekette olacağından parasal konularda yeni başlangıçlar yapmak çok da uygun olmayabilir. Ancak parasal konularda neler yapmanız gerektiği ve parasal konularda becerinizi nasıl arttıracağınız konularında yeni kararlar alarak Retro bitiminden sonra kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz.
 
23 Ekim de Güneş Akrep Burcuna sizlerin 3.evinize geçecek.
Merkür retrosu eşliğinde 3.evinize geçecek olan Güneş'in olumlu etkilerini daha çok Retro bitimi olan 3 Kasımdan itibaren hissedebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız, komşularınız daha çok gündeminize gelecektir ve onlarla olan ilişkilerinizdeki sorunlarınız çözülmeye başlayacaktır. Birlikte iyi zaman geçirebileceğiniz gibi aralarındaki sorunları çözmek için de liderlik yapabilirsiniz. Diğer taraftan onların hayatların da da önemli olaylar olabilir.
Bazılarınız için ticari konular gündem olabilir bazılarınız için yeni eğitimler, lisan öğrenme ya da kısa seyahatler söz konusu olacaktır. Merkür retrosunda aklınıza gelen fikirlerinizi, Retro sonrası yazmak ve çizmek, Güneşin varlığı da yazdıklarınız göz önüne çıkarmak için çok uygun bir zaman dilimidir.
 28 Ekim de ise Venüs Terazi burcuna sizlerin 2 Evinize giriyor.
Venüs'ün 2.evden geçişi parasal konularda olumlu etki yaratsa da olumlu etkiler Merkür retro bitimi olan 3 Kasımdan sonra daha çok hissedilecektir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen konulardan para kazanabilirsiniz.