• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020


Sevgili Yaylar, Ekim ‘in 23’ne kadar Güneş 11.evinizde Terazi burcunda olacak bu süreçte sosyal alanda hareketlilik devreye girer, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir .Genel anlamda destek verir, güç kazandır bu süreçte dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla yararlanmalısınız çünkü bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz, gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Kimileriniz  grup içerisinde liderlik yeteneklerini sergileyebilir, kendisini daha rahat kabul ettirebilir. Kimileriniz ekipçe hareket etmekten istifade edebilir, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler  hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelir.  Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arası 5.evinizde  olan Mars ‘a karşıt açı yapacak  hayattan zevk aldığınız konular, aşk, çocuklarla ilgili stres yaratan durumlar ya da ikilemler yaşayabilirsiniz.   Güneş aynı zamanda 2.evinizdeki  Satürn,  Jüpiter ve Plüton üçlüsüne de kare açı yapacak, parasal konularla ilgili, ortaklıktan ya da eşten gelen parasal durumlarla ilgili mücadeleler, zorluklar gündeminizde olabilir.
2 Ekim Koç burcunda  5.evinizde 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız Bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, çocuklarınız, aşkınız uğruna   kurban durumuna düşebilirsiniz .5.evinizde gerçekleşen bu dolunayda çocuklarla ilgili konularda net bir durum söz konusu olabilir, çocuğunuz üniversiteyi bitirmiş olabilir veya beklediği bir işe girebilir gibi. Bu yaratıcılığı da anlatan bir alan olduğu için bu dönemde belki şimdiye kadar yaptığınız sanatsal çalışmalarınızın meyvesini toplayabilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor sizlerin 10.evinize ve ay boyunca burada seyahat ediyor olacak. Venüs bu alandan geçerken işyerinizdeki üstleriniz veya arkadaşlarınzla olan ilişkilerinizin akışı çok güzel olur, kariyerinizde yaptığınız işte otorite figürlerinin dikkatini çekebilirsiniz. Bu dönemde terfi ya da zam alabilirsiniz.
4 Ekim Plüton sizlerin 2. evinizde ileri  hareketine başlıyor parasal alanınızda geri gittiğinde   yıkılan, krizler içerisinde kalan, korktuğunuz ve aciz hissettiğiniz her ne varsa   ileri harekete geçtiğinde  parasal konularda değişimleri  hız kazanabilir,
7 -10  Ekim arası  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak sizlerin 6-12 aksında gerçekleşecek bu karşıtlık, çalışma hayatınızla ya da sağlığınızla ilgili stres yaratan durumları ortaya çıkarabilir. Çalışma hayatınızda ve yanınızda çalışanlarla ilgili konularda keskin ve aceleci kararlar alma  yüzünden , zihinsel anlamda gerginlik hissedebilirsiniz.  Bu dönemde çalışma hayatınız ve günlük hayatınızda etrafınızdakilere sert ve beklenmedik sözler söyleme, kinci olma riski de mevcuttur. Merkür sinirleri temsil ettiğinden, aşırı sinir ve  aşırı gerginlikten kaynaklanan sağlık sorunları riski vardır,dikkatli olunması gereken bir dönemdir.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda 12.evinizde  geri hareketine başlıyor,  geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmişten gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
 
 
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay ile 11.evinizde gelecek ve umutlarınız ile ilgili yeni bir yapılanma içinde olabileceğinizi, arkadaş ve sosyal çevrenizde  de bir takım değişimler olabileceğini anlatan enerjiler söz konusu ayrıca  kariyerden gelen kazanımlarla ilgili değişim ve dönüşüm de yaşayabilir ve maddi anlamda yeni kararlar alabilirsiniz. 18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs 2.evinizdeki Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak, yeni para kazanma yöntemleri  söz konusu olabilir.
23 Ekim Güneş  Akrep burcuna sizlerin 12.evinize geçecek  bu alanda geri giden bir Merkür var unutmayalım. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Bu ev, henüz harekete geçmenin ve pozisyon almanın mümkün olamadığı bir alandır. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Güneş’in 12. evde hareket ediyor olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir. Yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraşılan konular pekiştirilmelidir. Kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir. 25 Ekim Merkür Güneş’in kalbinde olacak, her ne kadar Merkür geri hareketinde olsa da yine de gelecekle ilgili istek ve arzularınız için evrene mesaj gönderebilirsiniz.
28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda 11.evinizde  geri hareketine devam edecek, eski dostlarla buluşma zamanı, beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Kimileriniz belli bir süreliğine sosyal çevrenizden geri çekilmeye başlayabilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
28 Ekim Venüs Terazi burcuna  11.evinize giriyor geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir transittir. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek bu transitin olumlu etkilerindendir ama pandemi sürecinde olduğumuzu hatırlatalım belki bu sosyalleşme  internet üzerinden olabilir edebilir. Kişi yi daha geniş çevrelere taşıyabilir. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayan bir kişi açısından ele alındığında, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Harita sahibinin etrafında artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde.
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız  bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 6.ev alanınızda haritanızın 6-12  aksında gerçekleşecek üstelik bu Dolunay Uranüs ile çok sıkı bir  kavuşumda ve 8 derecede eğer haritalarınızda 8 derecede bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Çalışma hayatınız, düzeniniz, günlük rutinleriniz ve sağlık konularında beklenmedik sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir.