• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

 
Sevgili Teraziler Ekim ‘in 23’ne kadar Güneş yükseleninizde 1.evinizde olacak ,fiziksel enerjiniz  artabilir. Yapmak istediğiniz herhangi bir girişim için bu süreci kullanabilirsiniz zira  kendinize olan güveniniz artabilir, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayabilirsiniz. Bu  süreçte kişisel yeteneklerinizi daha  iyi kullanabilir, koşulları daha iyi  yönlendirebilirsiniz. Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arası 7.evinizde olan  olan Mars ‘a karşıt açı yapacak bu yüzden bu günlerde her türlü ilişkilerinize dikkat etmekte fayda vardır, ortaklıklar, eşle ilgili agresyon, zıtlaşma olabilir. Güneş aynı zamanda  4.evinizdeki  Satürn,  Jüpiter ve Plüton üçlüsüne de kare açı yapacak bu da ev ve ailevi konularda zorluklarla karılaşabileceğinizi anlatıyor eğer bir ev alımı veya satışı söz konusu ise bu konularla ilgili yeniden yapılanma , yeni bir yere taşınma sizleri bir hayli yorabilir.
2 Ekim Koç burcunda  7.evinizde ilişkileri anlatan alanınızda 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız, bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilir, ilişkilerinizde veya ortaklıklarınızda  kurban durumuna düşebilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna geçiyor ve ay boyunca burada seyahat ediyor olacak sizlerin 12.evinizde olacak. Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder. 12. ev ise izolasyonla, kendini sosyal ortamdan uzaklaştırmakla alakalıdır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir Başak burcundaki Venüs ilişkileri konusunda zaten kılı kırk yaracaktır  bir de 12.evde olunca aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde kimileriniz  duygularını rahat ifade etmekte de zorlanabilir, platonik bir aşk yaşayabilir.  Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir, bunu tercih edebilirsiniz.
4 Ekim Plüton sizlerin 4. evinizde  ileri  hareketine başlıyor aile ,yuva alanında  geri gittiğinde   yıkılan, krizler içerisinde kalan, korktuğunuz ve aciz hissettiğiniz her ne varsa   ileri harekete geçtiğinde  ailevi konular, ev değişikliği, taşınma, kendinizi yeniden yapılandırma konuları hız kazanabilir.
7 -10  Ekim arası  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak bu karşıtlığı 2-8 aksınızda yaşayacaksınız, bu 3 günlük süreçte  keskin ve aceleci kararlar alma riskiniz daha fazladır. Zihinsel anlamda gerginlik hissedilebilecek bu dönemde sert ve beklenmedik sözler söyleme, kinci olma riski de mevcuttur. Merkür sinirleri temsil ettiğinden, sinirlilik, aşırı gerginlikten kaynaklanan sağlık sorunları riski vardır.  İletişimsel konularda, anlaşmalarda ve taahhütlerde durumlar değişkendir. Sabitliği ve istikran yakalamak zordur bu yüzden bu dönemde maddi konularda daha dikkatli olmanız gerekebilir.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor 2.evinizde parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı incelemeyi , faturalara  dikkat etmeyi ihmal etmeyin özellikle  bu dönemde alışveriş fişlerinizi kontrol edin  fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz , bu dönemde  tasarruf hesabı açmak akıllıca olabilir.
16 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay sizlerin yükseleninizde ve yeni kararlarınız yeni bir duruşunuz olabilir. Yeniay an haritasında Venüs ve Neptün karşıtlığı  6-12.aksınızda çalışma hayatı, sağlık konularında  aldanma , hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir. 18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs ;  4.evinizdeki Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak, güçlü kişilerden alacağınız destekler ile ev sahibi olabilirsiniz veya ailevi konularda , ilişkilerinizde karizmanızı daha rahat ortaya koyabilme, parasal değişimleri rahat yapabilme, destek alma, güçlü kişilerle iyi ilişkiler sayesinde başarı elde etme söz konusu olabilir. Bu arada  önemli bir ilişki veya arkadaşlık başlayabilir. Venüs yaratıcı sanatsal becerileri de ifade ettiğinden, yaratıcılık ve becerilerini zi aktif bir şekilde ifade edilebilirsiniz. 25 Ekim Merkür Güneş’in kalbinde olacak, her ne kadar Merkür geri hareketinde olsa da yine de gelecekle ilgili istek ve arzularınız için evrene mesaj gönderebilirsiniz.
28 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde ise bu kez Merkür Terazi burcunda geri hareketine devam edecek, aynı gün 28 Ekim Venüs  de Terazi burcuna giriyor sizlerin yükseleninize bu alanda geri harekette olacak Merkür dünyaya nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmenizi isteyebilir .Bazılarınız görüntüsünde  bir değişiklik yapmak isteyebilir düşünün - araştırmayı yapın, ancak geri hareketi bitmesini bekleyin! Ayrıca bu süreçte  kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz, her türlü ilişkilerinizde yanlış anlaşılabilirsiniz bu alanda çok güçlü bir Venüs de var kendi evinde aslında ilişkilerin çok iyi gitmesi beklenir, sosyalleşme beklenir ve buradaki Venüs Merkür den daha güçlü konumda o yüzden Merkür geri hareketinin etkilerini daha az hissedebilirsiniz.
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız  bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 2.ev alanınızda haritanızın 8-2 aksında gerçekleşecek üstelik bu Dolunay Uranüs ile çok sıkı bir  kavuşumda ve 8 derecede eğer haritalarınızda 8 derecede bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu süreçte mali durumunuz, para kazanma tarzınız aniden beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Başkalarından gelen kaynaklarda , parasal konularda beklenmedik değişiklikler olabilir bittiğini düşündüğünüz bir borç karşınıza çıkabilir.