• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

Sevgili Kovalar, Ekim ‘in 23’ne kadar Güneş 9.evinizde seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Kimileriniz işini  büyütebilir, kimileriniz  uluslararası piyasalara açılabilir. Kimileriniz bu  dönemde  hayatın daha ziyade felsefi yönlerine kayabilir, alışılmışın dışında konulara odaklanabilirsiniz .Yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler söz konusudur. Kimileriniz dış ticaret, turizm, medya alanlarında  kendisini tanıtabilir, dikkat çekebilir. Kimilerimizin hayatında yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler önemli rol oynayabilir. Güneş bu alanda iken  derece bazında ilerledikçe özellikle de 10-18 Ekim arası 3.evinizde olan Mars ‘a karşıt açı yapacak  yakın çevre, kardeşler, akrabalar ,eğitim ,ticaret konuları ile stresli durumlar söz konusu olabilir Güneş ve aynı zamanda 12. Satürn,  Jüpiter ve Plüton üçlüsüne de kare açı yapacak, ruhsal anlamda kendinizi sıkıntılı hissedebilirsiniz, ayrıca bu birkaç  gün sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir.
2 Ekim Koç burcunda 3.evinizde 9 ° bir Dolunay yaşayacaksınız, yeni kararlarınız olacak. .  Bu Dolunay’da  Ay ve Kiron kavuşumda ve Güneş’e karşıt açı yapıyor. Koç burcu 3.alanınınızda  ben diyor  Kiron ise utangaç, yaralı, yetersiz, duygusal anlamda yakın çevre ,akrabalar, kardeşler , kuzenlerle ilişkilerinde, yaralı  ve Kiron bu Dolunay zamanı  siz Kovaların  kendi kanayan yaranızla yüzleşmeniz ve  yakın çevrenizden  aldığınız yaraların farkına varmanıza ve bununla ilgili yeni kararlar alarak harekete geçmenize sebep olabilir. Dolunay zamanı Güneş Diadem sabit yıldızı ile de birleşiyor, bu yıldız özellikle kadın dişil gücüne ve fedakarlığına işaret eder, yakın çevre kardeşler, akrabalar, eğitim ve ticari  konularla ilgili başkalarının menfaatini gerçekleştirme adına kendinizi kurban durumuna düşürebilir. Sevdiğiniz kişiler uğruna bir çok şeyden sessizce vazgeçebilirsiniz.
2 Ekim tarihinde Dolunay zamanı Venüs Başak burcuna 8.evinize geçiyor ve ay boyunca burada seyahat ediyor olacak. Başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönem olabilir. Kimileriniz , bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, eşinizin veya ortağınızın ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğu maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentisi olduğu bir dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir.
4 Ekim Plüton sizlerin 12. evinizde  ileri  hareketine başlıyor  bu dönemdeki ana tema, önümüzdeki yıllarda kendinizi yeniden inşa etmenizi sağlayacak eski ve bilinçaltı alışkanlık kalıplarından arınmak olacak. Bu dönemin etkilerinin çoğu, onlarla yüzleşmek için ruhunuzun derinlemesine gömülü yönlerini ortaya çıkaracağı için psikolojik bir arınma zamanı olabilir. Yapılacak tek şey değişime teslim olmak, hayatın kontrolünü tamamen bırakmaktır. Zaten tutmaya çalıştıkça ciddi zorluklar, krizler ve kayıplar yaşayabiliriz. Hayat sizi güçlendirerek olmanız gereken yere taşıyacaktır. 7 -10  Ekim arası  Merkür Uranüs karşıtlığı olacak ,ailevi konularla ilgili stresli durumlar, zıtlaşmalar söz konusu olabilir.
14-28  Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlıyor , eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir, bazen bu geçişte iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir,yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.
16 Ekim’de Terazi burcunda  9.evinizde gerçekleşecek Yeniay ile hayat görüşlerinizle ilgili, uluslar arası işler, yabancı yerlere seyahatler, akademik eğitimlerle ilgili yeni kararlarınız söz konusu olabilir. Dokuzuncu ev, yaşamımızdaki “düzenli” deneyimlerin ötesinde büyümemizi, keşfetmemizi ve genişlememizi sağlar. Buradaki Yeni Ay, fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü uzatan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba göstereceğiniz bir süreç olabilir. Yaşamınız için yeni bir bakış açısı, okuduğunuz veya öğrendiğiniz felsefi veya manevi bir şey veya sizi hayatınızdaki sıradan rutinlerden uzaklaştıracak bir macerayla kendinizi yenilenmiş  gibi hissetmenize sebep olabilir.
18 -27 Ekim tarihlerinde   Venüs ; Plüton ,Satürn ve Jüpiter üçlüsü ile uyumlu bir enerji içinde olacak ortaklık ilişkilerinden, aileden veya eşten gelen maddi destekler söz konusu olabilir, parasal değişimleri rahat yapabilme, destek alma, güçlü kişilerle iyi ilişkiler sayesinde başarı gelebilir.
23 Ekim Güneş  Akrep burcuna 10.evinize geçecek bu alanda geri giden bir Merkür  de var Güneşin bu alanda olması kariyer ve mesleki açıdan görünür olmanızı, otorite figürlerinin dikkatini ekeceğinizi , odak noktanızın mesleki kariyerinizde veya bu ev ebeveynlerinizi özellikle de anneyi anlattığı için annenizde olacağını gösterir. İş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelikli olacaktır  fakat bu alanda Merkür geri harekette olduğu için statü ve kariyer alanındaki ilişkilerde yanlış anlaşılmalar terfi etmenize, performansınızı göstermenize engel olabilir ,dikkatli olmakta fayda vardır.  
28 Ekim Venüs Terazi burcuna 9.evinize  giriyor, iletişim becerileri, düşünceler ve zihin seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle alakalı olacaktır. Tüm bu konular açısından olumlu etkiler devrededir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için  de güzel bir zaman dilimidir. Kimileriniz i yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmasına sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilir. Kimileriniz çok da ciddiyetle üstünde durmayacağı, kendinizi rahatlatacak konulara eğilebilir, hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Kimileriniz de aşkı uzaklarda bulabilirsiniz.
31 Ekim tarihinde Boğa burcunda bir Dolunay yaşayacağız  bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle  “Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son 2 Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanın! Taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır, çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırırlar.
Bu “Mavi Ay” sizlerin 4.ev alanınızda haritanızın 4-10 aksında gerçekleşecek üstelik bu Dolunay Uranüs ile çok sıkı bir  kavuşumda ve 8 derecede eğer haritalarınızda 8 derecede bir gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Ailevi konularda , yuva , statü ve kariyer konularında beklenmedik olaylar söz konusu olabilir, kimileriniz aniden ev değiştirmeye , kimileriniz evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, kimileriniz iş değiştirmeye karar verebilir. 31 Ekim Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine idrak etmek ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir.