• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

MERKÜR GERİ HAREKETİ  14 EKİM 11 ° AKREP'TE  VE  3 KASIM 25 ° TERAZİ'DE
2020'nin üçüncü ve son Merkür gerilemesi  14 Ekim  04:04 itibari ile  Akrep burcunda başlıyor. Gökyüzü zaten  bu aralar pek şenlikli sayılmaz  Terazi burcundaki Güneş, Koç burcundaki Mars'a karşı ve Mars geri harekette böyle bir zamanda  Merkür geri hareketi  de başlıyor ve daha da dikkatli olmamız gereken bir süreçte olacağız . Merkür geri hareketi artık hepimizin bildiği gibi  genellikle iletişim ve teknoloji arızaları,  zihinsel kaygılar, kafa karışıklığı ,seyahat gecikmeleri , iletişim sıkıntıları ve kayıp eşyalarla ilişkili . Akrep burcundaki  Merkür geri giderken  derin düşünme, analiz, araştırma gibi özelliklerini  içsel olarak yapmamıza yarar bu bir öz algılama zamanı ve rahatsız edici olabilir çünkü kendi hatalarımızı ve sorunlarımızı daha çıplak bir gözle görebiliriz. Aslında Akrep’teki Merkür gerilemesi kendimizi geliştirmek için bir fırsat gibidir çünkü kendimizi çok daha net görebileceğimiz için kendi içsel tarafımızı  nasıl geliştirebileceğimizin daha çok farkına varabiliriz ,düşüncelerimizi  sezgisel, içimize dönerek  derin derin analiz ederek kendi iç dünyamızı daha rahat iyileştirebiliriz. Geriye dönük bu dönemde yeni bir şeye başlamak zor olsa da, ilk adımlar  atılmasa da yapılması gerekenler üzerinde durmak önemlidir.
Bu süreçte geçmişi , geçmişteki olayları takıntılı bir şekilde yeniden hatırlamak ve geçmişinizden insanlarla beklenmedik karşılaşmalar da mümkündür. Merkür  retrosu aynı zamanda  astroloji gibi gizli konuları öğrenmek için de iyidir.
Merkür ger hareketi süresince asi gezegenimiz  Uranüs ile ilişkisine devam edecek , ilk kontağını 8 Ekim'de  Boğa burcunda Uranüs'e karşıt enerjisi altında yaşadık. Merkür, gerileme sırasında Uranüs ile ikinci ve üçüncü  kontağını  Akrep burcunun gerçeği  arayan sularında ilerlerken ve ardından Terazi burcunda geri hareketini tamamlarken yapacak ve görüşlerimizi genişletmemize ve daha yüksek spiritüel zihne erişmemize yardım edecek. Ayrıca şok edici sırlar ve gizli gerçekler de ortaya çıkabilir. Duyduğumuz haberler kafa karışıklığına neden olabilir ve mevcut koşullarımızın kaosuna katkıda bulunabilir.  
*Geriye dönük hareketteki  Merkür geçişi düşünceleriniz, iletişim, seyahatleriniz ve elektronik cihazlarınızda hasara neden olabilir.  
*Sözlerinize ekstra özen gösterin ve herhangi bir tartışmada  çok hızlı tepki vermemeye çalışın.
*Gönder düğmesine basmadan  tüm e-postalarınızı ve gönderilerinizi iki kez kontrol edin.
*WhatsApp’ta  mesajlaşırken dikkat edin başkasına mesaj gitmesin.
*Harcamalarınıza  internet siparişlerinize, fatura ödemelerine extra özen göstereceğiniz zamanlar farkında olalım.
*İş görüşmeleri yapmaktan, sözleşme imzalamaktan kaçının, eğer çok gerekli ve acilse de her şeyi çok dikkatli okuyun.
* Bir yolculuğa çıkacaksanız, arabanıza önceden bakım yaptırdığınızdan emin olun ya da kendi arabanızla çıkmayacaksanız bilet , pasaport kontrollerinizi unutmayın , otel rezervasyonlarınız tekrar kontrol edin.
*Karar verme, müzakereler, iletişim ve ulaşım için en riskli zamanlar , dikkatli olun!
*Kendi içinize dönerek kendi  iç dünyanızı daha iyi tanıyın.
*Yükselen burçlara olan etkilerini www.astrodanismanlik.com (Link bio’da) sitemizdeki Ekim ayı yorumlarından  okuyabilirsiniz, sevgiler.