• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

TERAZİ BURCUNDA SÜPERAY
16 Ekim 2020 Cuma günü  Terazi burcunun 23 derece ve 53 dakikasında oluşacak Yeniay ile denge, huzur, her türlü ilişki dinamiği söz konusu ve  Yeniay 4.evde oluştuğu için ev, yuva, aile konuları ve ile bireyleri ile iletişim çok önemli ayrıca kariyer , iş ve aile büyükleri ile ilgili yeni gelişmeler ve başlangıçlar söz konusu olabilir ve bu derecelerde  kişisel gezegenleri olan arkadaşları  ve en önemlisi öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) yaklaşık 20 ile 28 derecede herhangi bir gezegenle irtibatı olanları daha fazla etkileyebilir.
 Her yeni ayın getirdiği  yeni bir başlangıç ​​potansiyeli vardır, bu Yeni Ay, geri giden Merkür ve Mars , zamanında oluştuğu için eski ilişkiler, ilişkilerdeki  eski konular gündeme gelebilir. Yeniay starları Güneş ve Ay Jüpiter, Plüton ve Satürn'ünden kare açılar aldığı  için de gergin bir konfigürasyon söz konusu ; kendi yolunuzu bulmanızı ve hedeflerinize ulaşmanızı zorlaştıran testler ve zorluklar sunuyor. Gecikmeler, kısıtlamalar, son tarihler, eleştiri ve ekstra sorumluluklar özgüveninize zarar verebilir ve kendinizi ağır, kötümser veya depresif hissetmenize neden olabilir. Yeniay’ın Plüton ile kontağı ; ilişkilerinizde kontrol sahibi olma ihtiyacınızı artırabilir, ego çatışmalarına da yol açabilir ve takıntılara, sahiplenmeye veya diğer aşırı davranışlara yol açabilir. Yani bu süreç kolayca öfke, kızgınlık, hayal kırıklığı ve gücün ve otoritenin kötüye kullanılmasıyla sonuçlanabilir. Fakat şansımıza arkadaşlar, Yeniay aynı zamanda da  Kuzey Düğümü ile bir üçgen oluşturuyor, bu zorlukları aşabileceğimizi öğrenmeye ve büyümeye hazır olduğumuzu gösteriyor.
An haritasında , Yeni Ay'ın yöneticisi Venüs, Neptün'e karşı açıda ilişkilerde net olamama, kullanılma, karşı tarafı gözünde büyütme , yanılgılar, aldanmalar platonik aşklar, aşkta kendini ifade edememe ve neticesinde acı çekme söz konusu olabilir. Ayrıca  yalan ve şaibeli durumlara, iftira ve skandallara açık bırakan bir tarafı da vardır. Bu karşıtlık haritanın  3-9 ekseninde olduğundan; eğitim, okullarla ilgili konular, uluslararası ticaret, yurtdışı konuları ile ilgili de yanılgılar, aldanmalar olabilir.
Bu Yeniay’ı özel kılan şey  ise “ Süperay” diye adlandırılıyor olması çünkü  Ay’ın dünyaya en yakın (perigee) geçtiği yerde gerçekleşiyor böylelikle  etkilerini çok daha güçlü hissedeceğiz, arkadaşlar. Bu güçlü Terazi enerjisi ile hayatımızda önemli değişiklikler yapma şansına sahibiz. Terazi'nin bazı "dersleri" çevremizde barış yapmayı öğrenmeyi, yaşamlarımızda bir düzen ve denge duygusu oluşturmayı ve ortaklıkların değerini kabul etmeyi içerir. Bu beceriler üzerinde çalışma yeni başlangıçlar yapma , yakın kişisel ilişkilerimizi dengelemenin zamanı, başkalarını rencide etmeyecek şekilde ihtiyaçlarımızı ortaya koyma eğiliminde olacağız.
Yeniay derecesi Arcturus  (yeni yollar, fikirler) ve Spica ( başarı, iyi muhakeme, içsel uyum)  sabit yıldızlarıyla kavuşumda olacak.  Bu iki sabit yıldız bize şunu anlatıyor; her türlü ilişkilerimizde  uzlaşma adına çatışmalar ve engeller yaşayacak olsak da  sonunda dengeyi korumak adına yeni yollar ,yeni fikirler geliştirerek başarılı olacağız. Hepimize iyilikler ve güzellikler getiren bir süreç olması dileği ile sevgiler.
Yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com sitemizden  Ekim ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz.