• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2020

EKİM 2020


EKİM 2020

BOĞA BURCUNDA SARSICI “MAVİ DOLUNAY”
Ekim ayının 2. günü Koç burcunda bir Dolunay yaşadık   ve  Ekim’in 31. günü ise Boğa burcunda 2. Dolunay yaşayacağız . Bir  ayda oluşan  ikinci dolunay genellikle " Mavi Ay " olarak adlandırılır. En son bir ayda gerçekleşen 2  Dolunay 2 Mart 2018 - 31 Mart 2018 (Mavi Dolunay) tarihinde oluşmuştu. 2 veya 3 yılda bir gerçekleşen bir astronomik olay olan Mavi Ay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Mavi Ay Dolunay'ı bizler için bir çeşit arınma enerjisi , farkındalık kazanma ,bir olabilmek, insani değerlerin bilincine varmak ve sevgi bağını güçlendirmemiz için fırsat zamanı gibidir. Genel anlamda, dolunay, eylemlerin, taahhütlerin ve kararların bir meyve verme ve tamamlanma zamanıdır. Bu meyvenin doğası, çabalarımızın ne kadar etkili olduğunu ve niyetlerimizin net olduğunu yansıtır. Dolunayın ışığında, geçmiş eylemlerin şimdiki zamanı  nasıl şekillendirdiğini, bağlantıları kurup hem beklenilen hem de başka türlü sonuçlar elde ettiğini büyük bir netlikle görebiliriz.
Astrolojik olarak “Mavi  Ay” enerjisi etkileyici ve dinamiktir, bu da bir şeyleri hayata geçirmek için gerekenleri yapmanın tam zamanıdır anlamına gelir. Mavi aylar nadir görülen olaylardır, bu yüzden en iyisi onları akıllıca kullanmaktır. Mavi ay taahhütlerimizi en üst düzeye çıkarır,  çabalarımızı güçlendirir ve hasadımızı artırır. Ayrıca zaman zaman hayatımızın akışını değiştirebilir, bizi farklı bir yola sokabilir .
Dolunay Boğa burcunda gerçekleşiyor; maddi ve manevi güvence , bütçe, sahip olunan değerler, doğal ihtiyaçlarımız, toprak  , tarım , parasal konular, paylaştığımız kaynaklar, gıda ve beslenme konuları gündemimizde olacak. Uyanış ve şaşırtıcı haberlerin gezegeni olan Uranüs Dolunay  ile sıkı kavuşumda  bu da  enerjisinin çok aktif olacağı anlamına geliyor. Ay ve Uranüs ne zaman bir araya gelse, her zaman şok edici bilgilerin yüzeye çıkma şansı vardır. Bu enerjinin altında birçok yöne çekildiğimizi hissedebilirken, Boğa burcunun bize sunabileceği dünyevi, topraklanmış kararlılığa da bağlanabiliriz. Aynı zamanda Uranüs depremleri, çabuk değişen hava şartlarını , hava yollarını, uçakları, elektronik , şimşek , gök gürültüsü , elektrikten kaynaklanan kazaları anlattığı için de bu konularda beklenmedik şaşırtıcı haberler gündeme gelebilir.  Aynı zamanda Boğa burcu;  boğaz, bademcik,  troit hormonlarını da  anlattığı için bu konularda rahatsızlıklar ortaya çıkabilir .Uranüs ise vücudumuzdaki sinir sistemini ,tansiyon , nörolojik sistemleri anlattığı için dikkat edelim tansiyon rahatsızlıkları  söz konusu olabilir. Bu Dolunay zamanı uykusuzluk, sinirsel gerginlikler, huzursuzluklar yaşayabiliriz, düşüncesizce hareket edebilir, sabırsız olabilir, ruh halimiz kendimizin  bile rahatsız olabileceği şekilde çabucak değişebilir,bir işe, bir konuya konsantre olmak zorlaşır. Acele  kararlar ve davranışlar yüzünden, iyi düşünmeden sonradan pişman olunacak şeyleri yapma riski de  söz konusu olabilir.
İstikrar ve maddi güvence isteyen Boğa bu Dolunay zamanı beklenmeyeni beklemeye şok edici kararlara hazırlıklı olmamız gerektiğini söylüyor bu Dolunay an haritasının 1.evinde ve bu yüzden yaptırım gücü çok yüksek karşısında Güneş Akrep’te ve 7.evde her türlü ilişkilerde ani beklenmedik durumlar söz konusu olabilir .An haritasının 1.evinde Ay ile kavuşan Uranüs aynı zamanda kendimizle veya her türlü ilişkilerimizle ilgili sarsıcı, şok edici kararlar almayı tetikleyebilir ve Boğa’nın yöneticisi Venüs Terazi burcunda an haritasının 5. evinde aşk ilişkileri, çocuklarla ilgili konularda kararsızlık, ani beklenmedik durumlar ortaya çıkarabilir. İlişkilerde huzursuzluk ani gelişmeler söz konusu olabilir.
Boğa burcundaki Dolunay zamanı  Terazi'deki Merkür  geri harekette , ilişkilerimizde neleri değiştirmemiz gerektiğine dikkat çekiyor. Terazi burcundaki Venüs ve Merkür, para meselelerine ve değeri nasıl algıladığımıza ve ölçtüğümüze de daha fazla dikkat çekiyor. Merkür , Boğa burcundaki bu Dolunay sırasında Oğlak burcundaki Satürn ile kare açıda olacak ve yurtdışı konuları, yabancılarla yapılan ticari işler , akademik eğitim, üniversite ile ilgili konularda kısıtlamalar, engeller , bu konularla ilgili ifade zorlukları ortaya çıkabilir. Bu konularla ilgili anlaşmalar, sözleşmeler, imza gerektiren işlerde engeller, gecikmelerle karşılaşabilir,iletişimde problemler, yanlış anlaşılmalar olabilir.
Kişisel haritalarınızda sabit burçlarda (Aslan, Kova, Boğa, Akrep) 8 derecede bir gezegeniniz varsa bu Dolunay’ daha fazla etkilenebilirsiniz, arkadaşlar. Mavi Dolunay’ın burçlara etkilerini www.astrodanismanlik.com sitemizden “Ekim ayı burç yorumları” bölümünden okuyabilirsiniz, sevgiler.