• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 7. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 8.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar, hayatınızdaki  her türlü ilişkiler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır. Bazılarınızın hayatına  tanınmış, önemli, kişiler girebilir. Güneş’in natal gezegenlere açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler size destekçi veya  köstekçi olabilirler. Kimileriniz bu süreçte önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Eğer ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirir, bilinçli davranırsanız ve  paslaşmaya açık olursanız kazanan taraf siz olabilirsiniz.  Aynı zamanda  hayatınızı  bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebilirsiniz.
Ayın 23’ ünden sonra ise odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 7.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek.
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde özellikle eşiniz, partneriniz, ortağınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olacaktır. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise ilişkilerinizde ve parasal konularda belki de parasal konular yüzünden ilişkilerinizde beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs yay burcuna sizlerin 9. Evinize geçecek,
Venüs’ün 9. Evinize geçişi ile işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve anlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 10.evinizde düz hareketine geçiyor
Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Plutonun kariyer evinizde direkt harekete geçmesi ile her şeyden önce mücadele gücünüzü geri kazanabilir daha önce olmadığınız kadar mücadele ve uğraş verebilirsiniz. Kariyeriniz, işiniz, gücünüz ve sosyal durumunuzla ilgili verdiğiniz mücadele ve uğraşlar önemli değişimlere sebebiyet verirken otorite figürleriyle de zorluklara neden olabilir. Diğer taraftan gücünüzü ortaya koyabilir, daha fazla toplum içinde yer alabilir ve farkınızı gösterebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise güç kazanmak adına mevkinizi ve konumunuzu suiistimal etmemektir.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 11. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ün düz harekete geçmesi ile ekipçe yapılan işlerde, organizasyonlarda, klüplerde, derneklerde ve kurumlar içerisinde sorumluluklar alabilir ve bu konularda mücadele verebilirsiniz ve bu konularda fedakarlık gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın altından daha rahatlıkla kalkabilir ve başarı elde edebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınızın sağlıklarında sorunlar olabilir ya da yeni arkadaş edinmekte zorluk yaşayabilirsiniz.
Haritalarınızda Satürn’ün sert açıları varsa arkadaş ilişkilerinizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz ve ya yeni arkadaş edinmekte zorluk yaşayabilirsiniz.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 7.evinizde düz harekete geçiyor,
Nihayet Merkür’ün 7. Evinizde düz harekete geçmesi ile özellikle eşiniz, ortağınız, aileniz, partneriniz ve tüm ikili ilişkileriniz düzene girmeye başlayacaktır. Daha güçlü iletişim daha güçlü ilişkiler yaratacaktır. İletişim becerilerinizi son derece iyi kullanırken önemli anlaşmalar ve sözleşmeler de yapabilirsiniz. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak sizi kazançlı kılacaktır. Yakınlarınızdan haberler alabilir, onlarla önemli konularda görüşmeler yapabilirsiniz. Ortak işlere girebilir veya seyahate çıkabilirsiniz.
18 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 11. Evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 11. Evinizde direkt harekete geçmesi ile sosyal çevreniz sayesinde yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha şanslı ve kısmetli hissedeceğiniz bu dönemde geleceğe yönelik idealleriniz ve umutlarınız da artacaktır. Geçmiş çalışmalarınız artık size olumlu anlamda geri dönecektir. Daha sosyal olabilirsiniz bu sayede de sosyal çevreniz genişleyecektir. İş hayatınızla ilgili konuları başkalarıyla paylaşabilir, arkadaşlarınızdan destek alabilir ve bu sayede yeni işler alabilirsiniz. İşinizden kazanlarınız artabilir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay (SAAT 17:57) 27 derecede, sizlerin 1. Evinizde,
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir. Kişisel ihtiyaçlarınıza odaklanabilir bu ihtiyaçlar için yeni yollar ve yöntemler arayışında olabilirsiniz. Ancak bu arayışınız agresyonu yüksek bir şekilde geçebilir, gereğinden fazla bir efor sarf etmeniz gerekebilir. Farkına vardığınız gerçeklerin sürüklediği yeni yollar her ne kadar Jüpiterin desteği olsa da sizi zorlayan sonuçlar yaratabilir. Güç çekişmelerine maruz kalabilirsiniz.
30 EKİM 17:20 de Mars Akrep burcuna 8. Evinize geçiyor,
Ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir.
Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.