• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Sevgili Boğalar ve Yükselen Boğalar ,Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi burcunda 6. evinizde seyahat ederken, günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önemlidir, hayatınızdaki  sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla önem vermeniz gerekebilir.  Güneş’in bu alandan geçişi süresince başkalarının istek ve arzularına göre çalışmak gerekebilir, iş ve sorumluluklar artabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden kişi kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilir, kendinizi  ön plana çıkarmakta zorlanabilirsiniz, sabırla, yılmadan çalışmaya devam etmek gereklidir.  Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Ayrıca ebeveynlerinizden birinin sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu dönemde çalışma hayatınıza daha fazla odaklandığınız ve ayrıntılara dikkat ettiğiniz için iş projelerinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz.
23 Ekim’de Güneş  Akrep Burcuna 7.evinize geçiyor  odak noktanız ikili ilişkiler olacaktır, ilişkilerinizde daha tutkulu daha kıskanç tavırlar sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda  hayatınızı  bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin  özellikle de eşinizin, ortaklarınızın, ya da aile büyüklerinizin özellikle de babanızın  ihtiyaçlarına eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz .  7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir. Yine bu dönemde ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak , ilişkilerinize daha derinden bakmak ve daha kararlı olmak isteyebilirsiniz .
 6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 6 .evinizde 13 derecede Yeniay gerçekleşecek. Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli. Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro; tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde özellikle çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar veya hizmet aldığınız kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çalışma hayatınız ve günlük rutin işlerinizde  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 8. evinize geçecek, yaklaşık bir aylık süreçte başkalarıyla müşterek değerlerinizi ve , beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bazılarınız  tahsil edemediği alacaklarını alabilir  veya bu konuda uzlaşma sağlanabilir. Kimilerinizin eşinin veya ortağını  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras  ile ilgili beklentileri olanlar olumlu gelişmeler yakalayabilir.  Bu dönem, kişisel haritaları uygun olanlar için gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde düz hareketine geçiyor  . Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Ruhsal ve dini konularda derinleşme etkisi taşımaktadır. Hayat görüşünüz, inançlarınız  ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir. Bütün bunları etkileyecek , dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 10. evinizde düz hareketine geçiyor,  meslek veya uğraşılar, dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleri, toplum önündeki pozisyon, yönetim becerileri, üst pozisyonunda bulunan veya hedefleri gerçekleştirme yolunda etkin olan kişilerle ilişkilerde  testlere tabi tutulacağınızı gösterir. Bu dönemde  başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız  ve gücünüzü ortaya koymanız  gerekecektir, geçmişte sağlam temeller atmış ve iyi çalışmış iseniz, bu dönemde meyvelerini alabilirsiniz. Tersine bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşanabilir.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 6.evinizde düz harekete geçiyor, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreçte olacaksınız. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için , iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak ,sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir.
18 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 10.  evinizde düz harekete geçiyor, meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmeler olabilir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27 derecede, sizlerin 12. evinizde, Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Plüton karesi bu dolunayın etkilerini sertleştirecektir. Jüpiter’in desteği olsa da sizi zorlayan sonuçlar yaratabilir. Spritüel konularla ilgilenebilir, kontrol dışı olaylarla karşılaşabilir ve ruhunuzu , bilinçaltınızı şifalandıracak yeni  yöntemler bulmak için çabalayabilirsiniz.
30 EKİM 17:20 de Mars Akrep burcuna 7. evinize geçiyor ve  etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu transit ile birlikte her türlü ilişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir. İlişkilerde daha tutkulu, kıskanç ve güç kullanma konuları gündeme gelebilir. Bu dönemde agresyon ilişkilere zarar verebilir, dikkatli olmakta fayda vardır.