• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 5. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 6.evinize geçiyor,
23 üne kadar odak noktanız çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar olacaktır ve bu konular hayatınızda fazlaca yer tutacaktır. Bu süreçte, sanatsal, becerilerinizi daha iyi gösterebilir ve kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Sportif alanda kendinizi de  kanıtlamak için de olumlu bir  süreçte olabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak yerine kendinize vakit ayırabilirsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, partilere katılmak isteyebilirsiniz. Hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli olabilirsiniz. Çocuklarınızın gündemleri hayatınıza damga vurabilir, onlarla ilgilenmek ve vakit geçirmek sizi mutlu edecektir. Bazılarınız ise aşk hayatlarına odaklanacaklardır. Gereğinden fazla flörtöz olabilirsiniz.
Ayın 23 ünden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 5.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle aşk hayatınızda ve çocuklarınıza karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde özellikle çocuklarınız ve partneriniz, arkadaşlarınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olacaktır. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çocuklarınızla ya da hobilerinizle veya riskli yatırımlarınızla ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.
Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 7. Evinize geçecek,
Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili İkizler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 8.evinizde düz hareketine geçiyor,
Özellikle mali konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyor olacaksınız. Başkalarından parasal destek alabilirsiniz. Maddi durumunuzu güçlendirebilirsiniz. Diğer yandan geri dönülmez değişimler, dönüşümler söz konusu olacaktır. Özellikle de Pluton’ unun 2. Ve 8. Ev yöneticilerine gergin açıları varsa ortaklaşa gelirler ya da eşinizin parasal konuları ile ilgili mücadeleniz daha büyük olacaktır. Giderleriniz artabilir ancak bunları yapılandırabilirsiniz.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 9. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ün direkt harekete geçmesi ile seyahatlerinizi, yabancılarla ilişkilerinizi, eğitim ve öğretim konularını ve akademik süreçlerinizi yapılandırabilir, bunlarla ilgili organizasyonlarınızı gerçekleştirebilirler. Kariyeriniz için eğitimler alarak kendinizi yetiştirme gayretine düşebilirsiniz. Eğitimlerinize odaklanabilir, bu konuda disiplin sağlayabilirsiniz. Ancak Satürn’ün tüm bu konularda testten geçirmeye devam edeceği gerçeğini her zaman hatırlamalısınız ve bu testlerden gereken dersleri çıkarmak sizleri avantajlı yapacaktır.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 5.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür’ün direkt harekete geçmesi ile özellikle çocuklarınız ve partnerinizle ilişkilerinizdeki sorunlara çözümler getirmeye başlayabilirsiniz. Onları daha kolay ikna edebilirsiniz. İlişkilerinizdeki düzelmeler sizin daha keyifli zamanlar geçirmenize yardımcı olacaktır. Zihniniz çocuk konularına daha rahat odaklanacağından, çocuk sahibi olmak konusu gündeme gelebilir ve bu konu konuşulabilir ve yeni kararlar alabilirisiniz. Aşk ve cinsellik konuları da sohbet konularınızdan olacaktır. Zihinsel ve sanatsal projeler yarata bilirisiniz
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 9. Evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 9. Evinizde direkt harekete geçmesi ile uzak seyahatler, yabancılar,  eğitim, yayıncılık ile ilgili konularda yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha şanslı ve kısmetli hissedeceğiniz bu dönemde geleceğe yönelik idealleriniz ve ve hayata bakış açınız daha genişleyecektir. Tüm bu konularda avantajlar ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Eğitim almak, öğrenmek ya da semineler düzenlemek açısından da olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu ise, fırsatları iyi değerlendirmektir çünkü fırsatlarınızı müsrifçe harcayabilirsiniz.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay (SAAT 17:57) 27 derecede, sizlerin 11. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir. Bu dolunayla birlikte, arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz için sosyal konularla ilgili ya da kariyer getirilerinizle ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabileceği gibi enerjisini tamamlamış arkadaşlıklarınız, özellikle de güç çekişmeleri nedeni ile bitebilir. Yeni sosyal ortamlara girme, yeni arkadaşlar edinme ve gücünüzü gösterme çabasında olabilirsiniz.
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 6. Evinize geçiyor, Mars’ın  Akrep burcuna girmesi ile enerjiniz  günlük rutin işlere, çalışma hayatınıza ve sağlık konularına harcanabilir. Bu 2 aylık süreçte iş ve tempo yüksek olabilir, agresyon ve acelecilik de yüzünden olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamındaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir ve  sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. Bazılarınız  girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. Çok çalışacağınız, enerji sarf edeceğiniz ve çok yorulacağınız bir dönem olacaktır.