• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Sevgili Yengeçler, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi burcunda 4. evinizde seyahat ederken,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir .Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz ve aile ilişkilerinizin güçlendiği bir süreçte olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde  kendinizi  yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alabilirsiniz, içsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir. Bu süreçte aynı zamanda diğer bir odak noktanız eviniz ve ailenizdir, evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak söz konusu olabilir.  Ailenizle  fazla zaman geçirmek için aile gezileri veya aile fertlerinizle buluşmalar yapabilirsiniz.
23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna 5.evinize geçiyor, çocuklar, aşk hayatınız, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Sportif alanda kendinizi kanıtlamak için de olumlu bir transittir. Bu dönemde hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine  daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bu alandaki Güneş  ile odak noktanız eğlence ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarıcı çalışmalar olabilir, oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın, çocuklarınızla daha fazla zaman geçirin, sevgilinizle daha çok   buluşun sevgili Yengeçler.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 4.evinizde  13° Yeniay gerçekleşecek. Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli. Aile bireyleri ve ev yuva konularında kariyer konularında zorluklar ve engellerle karşılaşabilirsiniz.  Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında  Merkür geri harekette olacağından  dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde özellikle aile bireyleri, ev , yuva konuları, işinizdeki üstlerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozuklukları olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise  arkadaşlarınızla  ilişkilerinizde beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmek fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 6. evinize geçecek, bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 7.evinizde düz hareketine geçiyor.  Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir. Plüton ’nun kişisel harita ile açıları gerginse ilişkilerde yıpratıcı ve baskı yaratan durumlar, güç çekişmeleri olabilir. Boşanma, başkalarıyla davalar, duruşmalar yaşanabilir. Plüton’nun natal haritayla açıları destekleyici ise ,  ilişkileriniz  sayesinde güç kazanabilirsiniz. 
 
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 8. evinizde düz hareketine geçiyor, bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir. Bu dönemde, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, vergi, sigorta, pirim, kredi ödemeleri gibi konularda  ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir. Özellikle de  kişisel haritalarınızda Satürn’ün sert açıları varsa bu konularda daha fazla zorluk yaşayabilirsiniz.
18 Ekim’de Merkür Terazi burcunda sizlerin 4.evinizde düz harekete geçiyor, ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir, özellikle tüm aile  ilişkileriniz düzene girmeye başlayacaktır. Daha güçlü iletişim daha güçlü bir aile olmanızı sağlayacaktır.
18 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 8. evinizde düz harekete geçiyor, gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in  8 evinizde direkt harekete geçmesi ile başkalarından, ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla ,ölüm ve miraslar, metafiziksel konular gündeme gelebilir. Jüpiter’in kişisel  gezegenlerinize  gergin açıları varsa  giderlerde abartılar görülebilir, boyunuzu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görebilirsiniz. Ama olumlu açılarınız varsa eşinizin veya ortağınızın  finansal gelirinde artış olur, alacaklarınız varsa onları tahsil edebilirsiniz  . 8.ev tehlikeler evi olduğu için Jüpiter’in bu alandan geçişi tehlikelerden koruyabilir. Ameliyat durumu varsa da koruyucu olabilir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27° sizlerin 10. evinizde, Koç Dolunay’ı Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir. Kariyer konularına ,annenize, ailevi konulara, ev ve yuvaya ait konulardaki ihtiyaçlarınız karşılamak için  yeni yollar ve yöntemler arayışında olabilirsiniz. Ancak bu arayışınız agresyonu yüksek bir şekilde geçebilir, gereğinden fazla bir efor sarf etmeniz gerekebilir. Farkına vardığınız gerçeklerin sürüklediği yeni yollar her ne kadar Jüpiter’in desteği olsa da sizi zorlayan sonuçlar yaratabilir.
30 EKİM’ de Mars Akrep burcuna 5. evinize geçiyor, ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu süreçte tüm eforunuz ve enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.