• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 3. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 4.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar odak noktanız kardeşler, yakın çevre ve akrabalarınızla ve onlarla ilgili gündemlerde olacaktır. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önemli olabilir, kendinize güveniniz yükselebilir.  Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz, başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. .Eğitim konuları da gündeminizde olabilir ve yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.
Ayın 23 ünden sonra ise, Güneş gezegenini 4.evinizde ağırlayacaksınız,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler olabilir ve ailenizin  size çok  gereksinim duyduğu bir dönemdir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Ayrıca aile ilişkilerinizin güçlendiği bir dönem olabilir. Bazılarınız bu dönemi  kendinizi  yeniden yapılandırmak ve kendiniz için  gerekli kararları almak adına  değerlendirebilirsiniz. 4. evinizdeki  Güneş ile odak noktanız eviniz ve aileniz olabilir, bu süreçte kimileriniz  evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak  için uğraşabilirsiniz. Ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, aile gezileri veya aile bireyleri ile buluşmalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyi bir süredir.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 3.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle kardeşlerinize, yakın akrabalarınıza ya da çocukluk arkadaşlarınıza karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde kardeşleriniz ya da yakınlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise yakınlarınızla ilgili konularda, eğitimlerle ilgili konularda veya kısa seyahatlerle ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.
Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 5. Evinize geçecek,
Venüs’ün bu evden geçişi ile aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır.
 
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 6.evinizde düz hareketine geçiyor,
Özellikle işinizle ve iş alanınızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Pluton 6. Evde geri hareketteyken daha fazla sinirsel gerginliklere ve psikolojik rahatsızlıklara neden olmuş olabilir. Plutonun İleri harekete geçmesiyle sağlığınızla ilgili konular hakkında harekete geçebilir, sağlığınız için gereken yapısal değişiklikleri yapabilirsiniz. Özellikle de yeme içme alışkanlığınızı gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Diğer taraftan günlük hayatınız ve işlerinizle ilgili yapısal değişikliklere de gidebilirsiniz.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 7. Evinizde düz hareketine geçiyor,
İlişkilerdeki testin ağırlaştığı, karmik konuların gündem olduğu Satürn retrosunun bitişi ile evlilik, ortaklık, anlaşmalar, davalar ve tüm ikili ilişkilerle ilgili sorumluluklarınızı alabilir ve sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Sıkışan, daralan partnerinize destek olabilir, onun sorumluluklarını da paylaşabilirsiniz. İleri dönük işlerde sizin için uygun olmayan ilişkiler temizlenebilir. Rakiplerinizden aldığınız eleştirileri doğru olarak değerlendirip bunları hayat dersi olarak görebilirsiniz. Evlilik sorunlarınız için uzmanlara danışarak, destek alabilirsiniz.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 3.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür 3.evinize direkt harekete geçtiğinde, kardeşleriniz ve yakınlarınızla olan iletişimsel problemler de çözülmeye başlayacaktır. Yakınlarınızla daha iyi anlaşabilir, onları daha kolay ikna edebilirsiniz. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi, özellikle de Retro süresinde aklınıza gelen fikirleri yazarak diğerlerine iletebilirsiniz. Ertelediğiniz önemli görüşme ve anlaşmaları yapabilirsiniz. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmek için çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 7. Evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 7. Evinizde direkt harekete geçmesi ile yakın ilişkileriniz, ortaklıklarınız, davalarınız ve taşınma ile ilgili konularda yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha şanslı ve kısmetli hissedeceğiniz bu dönemde ortaklık teklifleri alabilir, ortaklıklar kurabilirsiniz. Evlilik söz konusu olabilir, yabancı bir eş olabilir. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir ve size yardımcı olabilirler. Sosyal anlamda destek görebilirsiniz. Herhangi bir konuda birebir danışmalık almanız söz konusu olabilir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay (SAAT 17:57) 27 derecede, sizlerin 9. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla birlikte, yabancılar, yabancılarla yapılan işler, uzaktan akrabalarınız, eğitim, yayıncılık, hayata bakış açınızla ilgili konularla ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Yabancılarla aranızda güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
 30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 4. Evinize geçiyor
Mars’ın 4. Evinizden geçişi ile aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.