• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Sevgili Başak ve yükselen Başaklar, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 2. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 3.evinize geçiyor,
Ayın 23’ üne kadar,  finansla ilgili konularının gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri  ve güveni artabilir.
Ayın 23’ ünden sonra ise odak noktanız  iletişim kurmaktır. Zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz. Yakın çevre, akrabalar ve kardeşler ile daha sosyal olmak ve bağlantı kurmak için iyi bir zamanda olacaksınız.  Bazılarınız  kısa geziler yapabilir, bazılarınız kısa  eğitimler alabilir. Bazılarınız ortaklaşa işler , başkalarından gelen gelirlerle ilgili gündemler yaşayabilir.
6 Ekim Terazi burcunda sizlerin 2.evinizde  13° derecede Yeniay gerçekleşecek. Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli. Ayrıca bu Yeniay süresince  pek çok gezegen hava burçlarında Merkür de geri harekette olacağından , dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir  özellikle ortaklaşa gelirler, miras, sigorta, kredi konularında  yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar , iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise  yurt dışı seyahatleri ,eğitimler, akademik çalışmalar, uluslararası ticaret eşinizin akrabaları ile ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 4. evinize geçecek, Venüs’ün yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda ,ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir, evleneceğiniz kişi yabancı kaynaklı birisi olabilir, bazılarınız bu süreçte yurt dışına veya yaşadığınız yerden uzak bir yere taşınmaya karar verebilir, bazılarınız emlak alımı, satımı yapabilir.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin  5.evinizde düz hareketine geçiyor  Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Çocuklarla ilgili kadersel olaylar, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması, cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması söz konusu olabilir. Aynı zamanda  çocuklarla ilgili problemler veya yapılması kaçınılmaz değişiklikler ön plana çıkabilir. Her koşulda çocuklarla ilişkilerin yeniden tanımlandığı, yapılandırıldığı bir dönemdir . Bir çocuğun evden ayrılışını da gösterebilir.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 6. evinizde düz hareketine geçiyor, yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işler , kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler,  baba tarafından akrabalarla ilişkilendirilen bu alandan Satürn’ün geçişi sürecinde sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği ortaya çıkabilir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudu ve sağlığı zorlayabilir bu yüzden yaşam tarzını, alışkanlıkları  iyi organize etmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Bazılarınız için bu dönemde, iş koşulları zorlaşabilir; sorumluluklar artabilir, astlardan, çalışanlardan veya hizmetlilerden beklenen performans ve destek gelmeyebilir. İşten ayrılmalar, uzaklaşmalar görülebilir. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir.
18 Ekim’de Merkür Terazi burcunda sizlerin 2.evinizde düz harekete geçiyor, bir aylık bu süreçte, sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
18 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 6. evinizde düz harekete geçiyor, gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in bu alana  geçmesi ile sağlık, iş ilişkileri ve koşulları, astlar, hizmetliler ve çalışanlarla ilgili  fayda ve destek bulacağını gösterir. Jüpiter 6. evden geçerken, iş koşullarıyla ilgili fırsatlar getirebilir. İş yeteneklerini geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için ideal zamanlardır. 
20 Ekim Koç burcunda Dolunay 27° derecede, sizlerin 8. evinizde, Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Plüton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir. Başkalarından gelen ortaklı gelirlere ve kendi gelirlerinize odaklanabilir bu ihtiyaçlar için yeni yollar ve yöntemler arayışında olabilirsiniz. Ancak bu arayışınız agresyonu  yüksek bir şekilde geçebilir, gereğinden fazla bir efor sarf etmeniz gerekebilir. Farkına vardığınız gerçeklerin sürüklediği yeni yollar her ne kadar Jüpiter’in desteği olsa da sizi zorlayan sonuçlar yaratabilir, dikkatli olmanız gerekebilir.
30 Ekim ‘ de Mars Akrep burcuna 3. evinize geçiyor, ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu transit ile birlikte yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler  de yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir .Kazalara açık bir süreçtir, özellikle kişisel  haritalarınızda  sert açılarınız varsa daha   belirgindir. Eğer uyumlu açılarınız varsa eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da gösterir.