• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021


Sevgili Teraziler ve Yükselen Teraziler, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 1. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 2.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar, fiziksel enerjiniz  artmaya başlar, pek çok girişim yapmak mümkündür.  Kendinize  olan güveninizin artacağı, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi  başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerine toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz de olabilir. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir. Görünüşünüz  üzerinde çalışabilir, başkalarına karşı davranışlarınızda değişiklik yapabilir ve kendinizi  bir şekilde ifade etme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.
Ayın 23 ünden sonra ise finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden  gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  başkalarından beklenti yerine  kendi bütçenize, yeteneklerinize elde edeceğiniz gelire güvenmenizde  fayda vardır.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 1.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle kardeşlerinize, yakın akrabalarınıza ya da çocukluk arkadaşlarınıza karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise dış görüntünüzle, sağlığınızla, motivasyonlarınızla ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.
Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 3. Evinize geçecek,
Bu transit ile birlikte özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz. Bu süreçte çevrenizle iletişimde olmalısınız. Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 4.evinizde düz hareketine geçiyor,
Özellikle aileniz, ailevi konular, ebeveynlerinizin sağlığı, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Geleceğin temellerini atma zamanı gelmiş demektir. Dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyerle ilgili hedeflerle ilgili mücadele etme azmi ve fırsatı yakalayabilirsiniz. Aile ve ev konularıyla ilgili sorumluluklarınızı alabilirsiniz.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 5. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ün bu alanda direkt harekete geçmesi ile çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi konularda sorumluluk alabileceğinize ve mesuliyetlerinizi yerine getirebileceğinize işaret eder. Henüz çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ya da kendisini buna hazır görmeyenler için mesuliyet almanın ve bu konuda çaba göstermenin zamanı gelmiş demektir. Çocuklarınız ya da çocuk sahibi olma konusunda somut ve kalıcı adımlar atabilirsiniz. Çocuklarınızın sağlığı ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Hobilerinize ya da sportif aktivitelere odaklanabilirsiniz. Eğlenceli aktivitelerin dozunu kaçırırsanız sağlığınız bozulabilir, dikkatli olmalısınız.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 1.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür’ün düz harekete geçmesi ile kendinizi daha iyi ifade edebilir, ikna yeteneğinizi deha verimli kullanabilirsiniz. Sözleriniz ve fikirleriniz son derece dikkat çekici olacaktır. Akıllıca davranarak, şartları kendi lehinize çevirebilirsiniz. Zekanızı daha aktif kullanabilir, mantığınıza güvenebilirsiniz. Önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar yapabilir, sözleşmelere imza atabilirsiniz.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 5. Evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 5. Evinizde direkt harekete geçmesi ile çocuklarınız, aşk hayatınız, hayattan aldığınız keyifler, yaratıcı fikirler, sanatsal yaratıcılıklar ve kaçamak tatillerle ile ilgili konularda yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı deneyebilirsiniz, çocuklarınızla ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Sanatsal yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz, yaratıcılığınız artacağından takdir toplayabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, aşk hayatınız hayatınıza renk katacaktır. Sosyal organizasyonlara, kulüplere, partilere katılabilirsiniz.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27 derecede, sizlerin 7. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla birlikte, yakın ilişkileriniz, ortaklıklarınız, danışmanlıklar, taşınma ve davalarınızla ilgili konularla ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Eşiniz, ortağınız, partneriniz ya da yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
30 Ekim'de Mars Akrep burcuna 2. Evinize geçiyor
Mars ikinci evinizden geçtiğinde, para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz. Sahip olma arzunuz  oldukça güçlüdür ve hemen sahip olmak istediğiniz için  tedbirsiz ve dürtüsel satın almalar yapmaya meyilli olabilirsiniz. Bunu egonuzu tatmin etmek için yaparsınız, ihtiyacınız olduğu için değil. Bu zamanda sizin için çok gerekli olan maddi şeyleri elde etmenin yolu bu olduğundan, işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Bu aşırılığa yol açarsa, açgözlülüğün eşlik ettiği materyalizme yol açabilir. Mars zor açılar yaparsa hırsızlık tehlikesi olabilir.