• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021


Sevgili Akrep ve yükselen Akrepler, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi burcunda 12. evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 1.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar, Bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz.
Ayın 23 ünden sonra ise Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 12.evinizde 13° Yeniay gerçekleşecek, Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle arkanızdan iş çevirenlere dikkat etmelisiniz. Yalnız kalıp kendi içsel dünyanızla iletişime geçip kendinize karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemlidir. Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında ve Merkür  de geri harekette olduğundan dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir bu yüzden kendinizi inzivaya çekmek biraz arka planda kalmak isteyebilirsiniz.  Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise her türlü ikili ilişkilerinizde , davalar ve ortaklıklarla ilgili  konularda, beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Bu Yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 2. evinize geçecek, parasal konular açısından olumlu etki altında olacaksınız. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak ,artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir . Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 3.evinizde düz hareketine geçiyor, kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerinizde dönüşüm söz konusu olabilir. Eğer stresli açılar varsa bu alanda dertler ortaya çıkabilir,komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar bu dönemde ortaya çıkar ve uzun zaman sürer. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Yakın çevrenizde daha etkin olmaya ve gücünüzü ortaya koyma arzusunda olabilirsiniz. Düşünsel ve fikirsel alanda dönüşümler yaşayabilirsiniz.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 5. evinizde düz harekete geçiyor, gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in   bu alanda olması ile yani  çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilişkilendirilen 5. evde hareket ediyor olması,  bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğini gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkileri geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 4. Evinizde düz hareketine geçiyor,   ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda mesuliyet alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur. Bazılarınız için yer değişiklikleri, taşınmalar da görülebilir bu dönemde.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 12.evinizde düz harekete geçiyor, Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
 
 
 
20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27 °sizlerin 6. evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Plüton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla birlikte, çalışma hayatınız , sağlık konuları ve günlük rutin işlerinizde yeni yollar, yeni yöntemler uygulama çabasında olabilirsiniz. Çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili ailenizden destek alsanız da bir takım güçlükler sağlık , işle ilgili , günlük rutinlerinizle ilgili güçlükler olabilir ve bu yüzden yeniden değişim dönüşüm gerekebilir.
30 Ekim’ de Mars Akrep burcuna 1. Evinize geçiyor
Mars 1. evinizden geçtiğinde harekete geçme ,kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenebilir. Kendinizi  aktif, enerjik hissedersiniz ve enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Mars’ın agresyon enerjisi ile  dominant davranışlar,  gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde enerjilerini kaslarını ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu dönemde  sağlığınıza özen göstermelisiniz özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler söz konusu olabilir.