• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021


Sevgili Yay ve yükselen Yaylar, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 11. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 12.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar, sosyal alanda hareketlilik söz konusu olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
Ayın 23 ünden sonra; Güneş’in 12. Evinize geçişi ile geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 11.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle  arkadaşlarınıza karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve arkadaşlarınızla, kariyerinizden ve sosyal çevrenizden insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise sosyal konular, arkadaşlarınız, kariyeriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.
Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 1. Evinize geçecek,
Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 2.evinizde düz hareketine geçiyor,
Özellikle parasal konular ve öz değerinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Maddi konularda önemli değişimler söz konusu olacağından bu değişimler için mücadele etme gücünüz olacaktır. Daha fazla kazanmak ve gülü olma arzusu hissedebilirsiniz, maddi konularda kontrolü ele alabilir, sahip olduklarınızı daha güçlü idare edebilirsiniz. Paranızı daha etkin kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz her şeye karşı bakış açınız radikal bir biçimde değişebilir.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 3. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ünün bu alanda direkt alana geçmesi ile birlikte kardeşleriniz, yakın çevreniz, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda mesuliyet alabilir ve mesuliyetlerinizi yerine getirebilirsiniz. Zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanabilir, sınavlara veya kitap gibi uzun süre emek gerektiren konulara odaklanabilirsiniz. Derin araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak çok çalışmanız gerektiğini hatırlamalı ve karamsarlıktan ve endişeden uzak durmalısınız. Kardeşlerinizle ve yakınlarınızla ilişkilerinizdeki gerginlikler taşınma gibi temaları getirebilir ya da kardeşlerinizden biri evden ayrılabilir.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 11.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür’ün 11. Evinizde direkt harekete geçmesi ile özellikle sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan iletişimsel sorunları çözebileceğiniz ve daha iyi iletişim kurabileceğinizi ve ikna kabiliyetinizi daha iyi kullanabileceğinizi anlatır. Bu dönemde dostlarınız arasında iletişimi sizin kurmanız gerekebilir. Çevrenizden tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz insanlara danışabilirsiniz.  Ancak diğer yandan eskiden beri gelen dostluklarınızı gözden geçirebilir ve böylelikle arkadaş çevrenizde değişiklikler olabilir.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 3. Evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 3. Evinizde direkt harekete geçmesi ile kardeşleriniz, yakınlarınız, iletişim, kısa seyahatler, eğitim, yayıncılık ile ilgili konularda yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayat görüşünüz genişle, eski kalıplarınız açılmaya başlar, önyargılarınız azalır. Geleceğe yönelik geniş planlar yapabilirsiniz. Fikir ve görüşlerinizi geniş kitlelere iletebilirsiniz. Seminerler verebilir, eğitimler alabilir, sosyal medyada kendinizi tanıtabilirsiniz. Yakınlarınızdan maddi ve manevi destekler alabilirsiniz. Yakınlarınızla dargınlıklarınız sona erer, uzaktaki yakınlarınızı görme şansı elde edebilirsiniz. Seyahatlerinizde artış olabilir ve bu seyahatlerde şanslı olabilirsiniz.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay (SAAT 17:57) 27 derecede, sizlerin 5. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla birlikte, çocuklarınız, aşk ve cinsellik, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilgili konularla ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Çocuklarınız ya da partnerinizle güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
 
 
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 12. Evinize geçiyor
Bu transit ile birlikte, bilinçaltı konuları su üzerine çıkabilir, hayatınızda kontrol dışı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde kendinizi enerjiniz düşük ve yorgun hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu alanda güçsüz  bir yerleşimde olduğundan, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Kişinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da ilgili olduğundan bu dönemde arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar artabilir, dikkatli olun.