• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

Sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 10. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 11.evinize geçiyor,
Ayın 23’üne kadar, Güneş’in bu alana giriş yapmasıyla birlikte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir, övgü ve beğeni alabilirsiniz .  Kuvvetli olduğu yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir. Terfi edebilir. Güçlü pozisyona geçebilir. Hedeflerine yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilir.
Ayın 23' ünden sonra; Güneş’in 11. evinize geçişi ile sosyal alanda hareketlilik söz konusu olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 10..evinizde  13° Yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle  kariyerinizle ilgili konularda ,üstleriniz ve otorite figürleri ile ilgili konularda  sağduyulu davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında  Merkür geri harekette olacağından  dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir, bu yeniay sürecinde üstlerinizle olan ilişkilerinizde, annenizle olan ilişkilerinizde  yanlış anlaşılmalar olabilir ,aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise aile konuları, ebeveynlerinizle ilgili durumlarda ya da ev almayı veya satmayı düşünüyorsanız  tüm bunlarla ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Aslında bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında pişman olabilirsiniz, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 12. Evinize geçecek,
Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder  ama 12. ev ise izolasyonla, kendini sosyal ortamdan uzaklaştırmakla alakalıdır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir bazılarınız  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir, bunu tercih edebilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 1.evinizde düz hareketine geçiyor,
Bu süreçte kişiliğinizin  yeniden yapılandırılması ,gücünüzü  ve etkinliğinizi ortaya koyma arzusu, çevrenizi  kontrol etme ve değiştirme arzusu, mücadelesi  ortaya çıkabilir. Başkalarına baş eğmekte zorluk, daha önce sustuğu kişilere etkin karşı çıkışlar olur. Bazılarınızın sağlıkla ilgili zorlanmaları  olabilir. Kişisel haritalarınızda  sert açılarınız yok ise dayanıklılığınız ve yaşamda kalma gücünüz yükselir.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 2. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Bu süreçte sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gerekebilir. Eğer Satürn’ün kişisel haritalarınızda sert açıları varsa  maddi anlamda sıkıntılar olabilir, borçlarınızın, kredilerinizin zor ödendiği bir dönem olabilir  eğer olumlu açılar varsa  parasal anlamda zorluk azalır hatta sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapılabilir.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 10.evinizde düz harekete geçiyor,
İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alınabilir. Bu süreçte işinizle ilgili kısa seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız  kariyerinizle  ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır. İşinizle ilgili önemli toplantılar ve görüşmeler bu döneme denk getirilebilir.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 2. evinizde düz harekete geçiyor,
Gökyüzünün en iyicil, bolluk ve bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter’in 2. Evinizde direkt harekete geçmesi ile kazanımlarınızda artış yaşama olasılığınız yüksektir. Parayı idare edebilme ve para kazanma beceriniz  de gelişir. Bazılarınız gelirinizi  artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilir. Kimileriniz iş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir. Kendinizi sahip olduklarınızdan dolayı tatminkâr hissettiğiniz, tatmin edici kazanç edinebileceğiniz,  ekonomik anlamda bağımsızlaşabileceğiniz  bir süreçtir.
 20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27°, sizlerin 4. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla birlikte, aileniz, ev ve eve ait konular, taşınma, yer değiştirme, evde tadilat yapma gayri menkul alımı ve satımları ile ilgili konularla  yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Aile bireyleri ile aranızda güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
 30 Ekim 'de Mars Akrep burcuna 11. Evinize geçiyor
Sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı  artıracaktır. Mars’ın enerjisi birlikte eforunuz ,enerjiniz hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları dolayı arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz. Bazılarınızın çevresinde bu dönemde  Marsiyen nitelikte kimseler olabilir. . Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir.