• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021


Sevgili  Kova ve yükselen Kovalar,Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 9. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 10.evinize geçiyor,
Ayın 23 üne kadar, seyahatler, dış ticaretle ilgili konular, eğitimler, yabancılarla irtibatlar, akademik konular, kitap yazmak, yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi faaliyetler gündeminizde olacaktır. İşinizi büyütmek istiyorsanız dış ticarete başlayabilir, uluslararası piyasalarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Hedeflerinizi geniş tutabilir, yeni alanlara yönelebilir, yeni şanslar deneyebilirsiniz. Hayatın felsefi yönleri ile ilgilenebilirsiniz.
Ayın 23 ünden sonra ise odak noktanız; iş, kariyer, toplumsal statünüz ve tanınma konularına kayacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize çekebilir, iş alanınızda takdir görebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. İşinizle ilgili başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir ya da başvuru yapabilirsiniz. Önemli pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. Hedefleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 9.evinizde 14:06 da 13 derecede yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle uzaktaki akrabalarınız ve yabancılara karşı sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemli.
Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında Merkür, Güneş, Ay, Mars Terazi burcunda – Satürn Jüpiter Kova burcunda Merkür Retro;
Tüm bunlar bize dengesiz ve bozuk iletişimi anlatıyor, bu yeniay sürecinde tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve akrabalarınız ve yabancılarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise akrabalarınızla, yabancılarla, uzak seyahatlerle, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.
Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 11. Evinize geçecek,
Bu transitle birlikte sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz.
7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 12.evinizde düz hareketine geçiyor,
Özellikle kendinizle ve iç dünyanızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Bu dönemde artık gücü tamamen kendi içinizde arayacağınız bir dönem olacaktır. Eğer Pluton önemli gezegenlere sert açılar yapıyorsa büyük hastalıklar ya da psikolojik dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli kayıplar veya zorlanmalar ya da arkanızdan çevrilen işler ya da gizli kişilerle ilişkileriniz psikolojinizi bozabilir, dikkatli ve farkında olmak lazım.
 
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 1. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ nün 1. Evinizde direkt harekete geçmesi ile artık sizin için eskiye ait şeyler geçerliliğini kaybedecektir. Sizler için yeni bir gelişim döngüsü başlayacaktır. Önemli kararlarlar alabilirsiniz. Sağlam ve gerçekçi kararlar almanız gerekmekte olup hayatınıza yeniden şekil verebilirsiniz. Kendinize odaklanıp hayatla mücadeleye daha gerçekçi ve daha sağlam devam edebilirsiniz. Daha fazla sorumluluk alabilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz, kilo kaybedebilirsiniz. Zayıflamak isteyenler için iyi bir transittir.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 9.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür’ün 9. Evinizde direkt harekete geçmesi ile her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler için uygun bir sürece girmiş olacaksınız. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar yapabilirsiniz. Eğitim alabilir ya da verebilirsiniz. Seminer düzenleyebilir ve uluslararası konuşmalar ya da anlaşmalar yapabilirsiniz.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 1. Evinizde düz harekete geçiyor,
Jüpiter’in 1. Evinizde direkt harekete geçmesi ile birlikte; şanslı bir dönem tekrar girmiş olacaksınız. İsteklerinizin yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğiniz şeyleri elde etmeye başladığınız, koşulları istediğiniz şekilde yönlendirebilme şansınızın artacağı, kendinize güveninizin gelişeceği bir döneme girmiş olacaksınız. Yakın çevrenizden destek görebilir, başkalarının kaynaklarından faydalanabilirsiniz. Öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için de çok uygun bir transittir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay (SAAT 17:57) 27 derecede, sizlerin 3. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak.
Pluton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla kardeşleriniz, yakınlarınız, çocukluk arkadaşlarınız, iletişim, eğitim, yakın seyahatler, fikirlerinizi iletmekle ilgili konularla ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Yakınlarınızla aranızda güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
 
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 10. Evinize geçiyor,
İdealleriniz ve geleceğe yönelik hedeflerinizle ilgili daha fazla mücadele etmeniz gerekir. Girişimcilik ve gözü peklik hayatınızda vurgu kazanır. Motivasyonunuz son derece yüksek olur ancak acelecilik size kayıplar verebilir, dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan Mars’ın agresyon yaratan enerjisi üst ve otorite figürleri ile çekişmelere, tartışmalara, kavgalara sebebiyet verebilir. İşten ayrılma ya da çıkarılma söz konusu olabilir.