• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021


Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar, Güneş 23 Ekim’e kadar Terazi Burcunda 8. Evinizde seyahat ederken, 23 Ekim’de Akrep Burcuna 9.evinize geçiyor,
Ayın 23 ‘üne kadar, ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlar. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek mecburiyeti öne çıkabilir. Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle ilişkilendirilmiştir. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde bu temalar da dikkat çekici hale gelebilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar, ölümle sonuçlanan durumlar bu süreçte  etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir.
Ayın 23 ‘ünden sonra ise odak noktanız; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların  gündeminizde önemli yer tutacağını gösterir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Bazılarınızın işini büyütmek istediği bir dönem olabilir ve uluslararası piyasalara açılmak için de uygun olabilir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bazılarınız bu dönemde  hayatın daha ziyade felsefi yönlerine  kayabilir, alışılmışın dışında konulara odaklanabilirsiniz. Bazılarınız ise  kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde bulunabilir, bu alanlarda kendini tanıtmak dikkat çekmek söz konusu olabilir. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilirler.
6 Ekim de Terazi burcunda sizlerin 8.evinizde  13° Yeniay gerçekleşecek,
Yeniay Mars ile kavuşumda ve Algorap sabit yıldızı ile kavuşuyor Algorap sabit yıldızı kötü niyet, hırsızlık, acımasızlık, şeytani fikirler gibi etkilerinin yanı sıra kişide cesareti de ortaya çıkarır. Hayatta karşılaşılan zorluklar, engellenmeler ve baskılar ile de ilgilidir. Baskılar cesaretinizi sergilemek durumunda sizi bıraksa bile bu süreçte özellikle  başkalarından gelen kaynaklar , miras konuları ortaklıklarla ilgili konularda  sağduyulu ve sakin davranmak son derece önemlidir.  Ayrıca bu Yeniayda pek çok gezegen hava burçlarında ve  Merkür geri harekette olacağından  dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir  ve bu yeniay sürecinde tüm saydığımız konularla ilgili ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar , iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise akrabalarınızla, kardeşler, yakınlarınızla ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 10. Evinize geçecek,
Bu transitle birlikte Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyeri, prestiji ve saygınlığı, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz alanlarında yaşayabilirsiniz.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu transit iyi değerlendirilebilir. Bu süreçte  işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz  kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz muhtemeldir. Bazılarınız  artistik konularla ilgilenebilir, eğer işiniz zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu transitin olumlu yönleri daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Sanatsal  yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi  toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte evlenmeye karar verebilir.
 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 11.evinizde düz hareketine geçiyor,
Bu süreçte hayatınızdaki beklentiler adına önemli değişim yapmak isteyebilirsiniz, idealleriz farklılaşabilir, sosyal gruplar ve arkadaşlarınızda değişimler olabilir. Bazılarınızın çevresinde Plütonik kişiler artabilir (etkili, karizmatik, kazanmak için her yolu mubah gören, bazen tehlikeli tipler). Kişisel haritanız uygun  ise, toplumsal idealler uğruna mücadele verebilir, gücünüzü geniş gruplar içerisinde ortaya koyma arzusu, hayatınızı  değiştirebilecek kişilerle tanışmalar, çalışmalar, okült ve gizli gruplarla ilişkiler görülebilir .Plüton doğum haritanızdaki  gezegenlere olumlu açılar yapıyorsa  güçlü dostlarınız  sayesinde güçlenebilir, yaptığınız  işlerden kazancınız artabilir.
12 Ekim’de Satürn Kova burcunda sizlerin 12. Evinizde düz hareketine geçiyor,
Satürn’ nün  kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinizde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev, aksiyon almaktan çok, hazırlık yapmak gereken bir alandır. Eski ve tatminsizlik getiren enerjilerin bırakılmak istendiği bu alanda hareket eden Satürn, doğasının özelliklerini burada belirgin bir şekilde ortaya koyar. İstenmeyen alışkanlıklar bu dönemde temizlenebilir. Tabii sıkıntılar olabilir. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilir. Ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir bu.
18 Ekim’de Merkür Terazi Burcunda sizlerin 8.evinizde düz harekete geçiyor,
Merkür’ün 8. evinizde direkt harekete geçmesi  parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygundur. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir, genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de uygun zamanlardır.
8 Ekim’de Jüpiter Kova burcunda sizlerin 12. Evinizde düz harekete geçiyor,
Bu dönemde kendi hakkınızda daha fazla şey öğrenmek mümkündür, kendinizde henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz bu dönemde açığa çıkarabilir, içe çekilerek kendinizi geliştirebilirsiniz.  İç bilgeliğinden en çok istifade edeceğiniz, kendi yaratıcı yönlerinizi fark edeceğiniz , geleceğe yönelik amaçlarınızı saptayacağınız  bunlara yönelik kendinizi hazırlamak için kullanabileceği dönemdir.  Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir göstergedir.
20 Ekim Koç burcunda Dolunay  27°, sizlerin 2. Evinizde
Dolunay Mars Güneş kavuşumuna karşıt açıda Plüton ile kare açıda Mars Arcturus ve Spika ile kavuşumda yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasında olmayı anlatıyor. Mars ve Jüpiter de üçgen açı içinde olacak. Plüton karesi bu dolunayın etkilerini serleştirecektir, Bu dolunayla bütçe ve para kazanma konuları ile  ilgili  yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Arkadaşlarınızla ya da sosyal çevrenizdeki kişilerle aranızda güç çekişmeleri söz konusu olabilir.
30 Ekim ‘ de Mars Akrep burcuna 9. Evinize geçiyor,
Enerjininiz ve eforunuz seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara kayabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi  gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz, tüm bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret ve  öncülük edebilirsiniz.