• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

EKİM AYI (AVARA AYI ) GÜNDEMLERİ
Çok hareketli bir Ekim ayına hoş geldin  diyoruz   eskiler kış öncesi nefes alındığı ve boş geçtiği için “Avara ayı” demişler  fakat   Astrolojik olarak Ekim ayını incelediğimizde  hiç de “Avara ayı “ gibi görülmüyor arkadaşlar. Hatta  Ekim ayının başrol aktörü aksiyonların, mücadelelerin, savaşın gezegeni  Mars  nam-ı değer Ares ! Mars Ekim  ayında yaşayacağımız  Yeni Ay ve Dolunay’ın  başrol oyuncusu  ve de Güneş etrafındaki sonraki 2 yıllık döngüsüne başlayacağı için de dikkat çekici. 
1 Ekim - 3 Ekim 2021 – Kiron Güneş Karşıtlığı;  yetersizlik duygularımızı tetikler ve kendimizi ifade etmekte sorun yaşayabiliriz. Kim olduğumuz ne istediğimiz önemli bu yüzden yaralarımızla yüzleşme zamanı.
6 Ekim 2021 - Terazi'de Yeni Ay; Yeni Ay, Mars ile kavuşum halinde  ve Terazi'deki Mars hala bir kazan-kazan sonucuyla ilgileniyor olsa bile, Mars bir şeyleri düşünmek için daha az zaman harcayacak 
 7 Ekim 2021 - Plüton retrosu bitiyor ;  24° Oğlak burcuna doğru ilerliyor. Son 5 ayda Plüton retrosu bize bilinçaltımızın gölgesinde çalışma fırsatı verdiyse, Plüton ileri gittiğinde içsel dönüşümümüzün bu farkındalığını dış aleme de getirmek istiyoruz.
7 Ekim 2021 - Venüs Yay'a Giriyor;  Akrep'teki Venüs, duygularımızla daha bilinçaltı bir seviyede çalışmak ve rahatsız edici ama gerekli bazı gölge çalışmaları yapmak için mükemmel bir fırsat oldu.  Venüs Yay'da bizi umut etmeye, büyük hayaller kurmaya itecektir.
8 Ekim 2021 – Güneş Mars kavuşumu (Mars Sinodik döngüsü );  Güneş, ve Mars  16° Terazi'de kavuşuyor  ve 2 yıllık Güneş-Mars döngüsünün başlangıcını  işaret eden çok önemli bir kavuşumdur. 
10 Ekim 2021 - Satürn retrosu bitiyor;  Satürn düz hareketine  6° Kova başlıyor. . Artık hayatımızda neyin işe yaramadığını anladığımıza göre, Satürn'ün doğrudan hareketi gerekli ayarlamaları yapma fırsatımızdır.
18 Ekim 2021 - Jüpiter retrosu bitiyor; Bu, "doğru olanı yapma" ve yaşamımızın (ev) alanının arkasındaki sürüş amacını bulma şansımız.
18 Ekim 2021 – Merkür retrosu bitiyor ; Merkür de 18 Ekim'de 10° Terazi'de ileri gidiyor. Hem Merkür hem de Jüpiter düşünme süreçlerimizi yönetir - hem Merkür hem de Jüpiter aynı gün ileriye gitmesi muhteşem .
20 Ekim 2021 - Koç'ta Dolunay  Ekim Dolunay'ı  27° Koç'ta olabildiğince ateşli . Koç burcundaki Dolunay, Mars  kare Plüton'un karşısında, bu yüzden yoğun enerjiler barındırıyor, patlamaya hazır bir bomba gibi. Bu Dolunay bizi  sarsacak  nitelikte özellikle de öncü burçların son dekanında gezegenleriniz varsa.
23 Ekim 2021 - Güneş Akrep'te ;  Akrep mevsimi başlıyor! Yenilenme ve dönüşümün güçlü Akrep enerjisiyle temasa geçmek  için  fırsatımız var  ! Hepimizin budanması veya yeniden keşfedilmesi gereken yaşam alanlarımız var  ve Güneş Akrep burcundayken hayatımızda neyi değiştirmek istediğimiz konusunda bilinçli olabilir ve ardından gerekli eylemi yapabiliriz.
30 Ekim 2021 - Mars Akrep Burcunda ; Mars,  yönettiği burç olan Akrep'e giriyor. Mars eylem gezegenidir ve Akrep ona, hedefimize koyduğumuz her şeye ulaşmak için, Mars dürtüsünü yürütmesi için derinlik ve itici  bir güç verir. Ekim ayının sarsıcı etkilerinden  korunmamız dileği ile sevgiler.