• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

4- 10 EKİM 2021 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Ay Başak burcunda başlıyoruz; planlar, ekonomik konular, detay gerektiren çalışmalar gündemimizde olacak. Sağlık ve hijyen konularında titiz davranacağız, Ay Başak sağlık problemleri ; sindirim sistemi, bağırsaklar, pankreas, apandist ve sinir sistemimiz daha hassas olacak bu yüzden bu süreçte ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durursak iyi olabilir.
4 Ekim Pazartesi günü geri harekette olan Merkür ve Jüpiter arasında uyumlu bir etki söz konusu ve birkaç gün devam edecek bu enerji ile iletişim, yabancılarla yapılan işler, eğitimler, medya, reklam, yayıncılık , yakın çevremizle olan iletişimimizde güzel bir akış ve gelişmeler olabilir özellikle de tüm bu konularda geçmişten gelen  Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmamak gerekir.
6 Ekim Çarşamba 14:05’te Terazi burcunda Marsiyen karakterde bir Yeniay oluşacak. Yeniay başlangıçlar, yeni girişimler demek fakat Mars ile kavuşumda olduğu için bir hayli sert ve mücadeleler  içeriyor olacak. Yeniay zamanı Güneş, Ay ,Mars aynı dizilimde ve aynı derecede olacaklar ve kötücül etkisi olan  sabit yıldız Algol ile de kavuşumda dolayısı ile yıkıcı tartışmalar, finansal kayıplar, şansızlıklar ve aksilikler bu Yeniay zamanı başlayacağımız işlerde ve girişimlerde olası etkiler olduğundan farkında olup, dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda bu kavuşum kazalara, sağlık sorunlarına, yaralanmalara davetiye de çıkarabilir.
7 Ekim Perşembe Plüton ileri hareketine başlıyor  ekonomi ile ilgili konular , mesleki, kariyer ve toplumsal duruşumuzla ilgili konular ivme kazanabilir. Geçmiş ve gelecekle ilgili konularla, korkularımızla yüzleşmişsek , güçlü yönlerimizle yenilenmişsek daha rahat hareket edebiliriz. Yine bugün Venüs Yay burcuna geçecek ilişkilerde özgürlüğü tercih edeceğimiz, daha iyimser düşüneceğimiz bir süreçte olacak.
8 Ekim Cuma günü Güneş ve Mars kavuşumu var, 2 yıllık sürecek bir Mars döngüsü başlıyor, Terazi burcunda olacağı için 2 yıl boyunca ilişkiler, hak, hukuk ,adalet konuları daha fazla vurgulanıyor olacak. Mars ve Güneş kavuşumunda yangınlar, doğal afetler, kazalar ve ateşli hastalıkların ortaya çıkması söz konusu olabilir.
9 Ekim Cumartesi günü Merkür ve Güneş kavuşumu olacak,  Merkür Güneşin kalbinde olacak söylediğiniz sözlere dikkat edin evren isteklerinizi gerçekleştirmek için sizinle olacak özellikle geçmişte çok istediğiniz  şeyler için dua edebilir yaratandan  tekrar isteklerinizin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz.
10 Ekim Pazar günü ise Merkür ve Mars Terazi burcunda kavuşuyorlar her türlü ilişkilerde kendimizi ifade  ederken  gereksiz yere çatışmalara ve sözlü saldırılara maruz kalmamak için ilişkilerimizde daha politik ve daha uzlaşmacı davranmaya özen göstermeli  , fikirsel çatışmalardan uzak durmalı, öfkemizi kontrol etmeli, acele kararlar vermemeliyiz. Bu haftanın burçlara etkisine bakacak olursak;
YÜKSELEN KOÇ
Sevgili Koçlar , günlük rutin işler, çalışma hayatınız ve sağlık konularında planlamalar yapacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle eşiniz, partneriniz, ortağınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Bu dönemde ortaklık yapılması veya evlilik yapılması pek önerilmez. Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile  işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve uzlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman. Plüton’un düz harekete geçmesi ile kariyeriniz, işiniz, gücünüz ve sosyal durumunuzla ilgili verdiğiniz mücadele ve uğraşlar önemli değişimlere sebebiyet verebilir ve ivme kazanabilir. Hafta sonu ise ilişkilere dikkat sözlerinize dikkat etmeli, her türlü tartışmadan uzak durmaya çalışmalısınız.
YÜKSELEN BOĞA
Sevgili Boğalar haftaya çocuklar , aşk hayatınız ve yaratıcı çalışmalarınızla başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar veya hizmet aldığınız kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çalışma hayatınız ve günlük rutin işlerinizde  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 8. evinize geçecek, yaklaşık bir aylık süreçte başkalarıyla müşterek değerlerinizi ve  beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bazılarınız  tahsil edemediği alacaklarını alabilir  veya bu konuda uzlaşma sağlanabilir. Kimilerinizin eşinin veya ortağını  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras  ile ilgili beklentileri olanlar olumlu gelişmeler yakalayabilir.  Bu dönem, kişisel haritaları uygun olanlar için gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.  7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde düz hareketine geçiyor  . Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Hayat görüşünüz, inançlarınız  ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir. Bütün bunları etkileyecek ,  dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Sevgili İkizler, ailevi konular, taşınma, ebeveynlerinizle ilgili , ev alım-satımı, gayrimenkul konularıyla haftaya giriyorsunuz. Yeniay zamanı özellikle çocuklarınız ve partneriniz, arkadaşlarınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çocuklarınızla ya da hobilerinizle veya riskli yatırımlarınızla ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili İkizler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 8.evinizde düz hareketine geçiyor,  Özellikle mali konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyor olacaksınız. Başkalarından parasal destek alabilirsiniz. Maddi durumunuzu güçlendirebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Haftaya yakın çevre ilişkileri, kardeşler, komşular, akrabalarla iletişimin yoğun olduğu bir sürece giriyorsunuz. Terazi burcundaki Yeniay sürecinde özellikle aile bireyleri, ev , yuva konuları, işinizdeki üstlerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozuklukları olabilir.   Arkadaşlarınızla  ilişkilerinizde beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmek fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcu seyahati başlıyor bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Bu hafta parasal konular ve  yeni kazanç yolları bulma konuları gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  kardeşleriniz ya da yakınlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir, yakınlarınızla ilgili , eğitimlerle ilgili k veya kısa seyahatlerle ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek , aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin  düz hareketine geçiyor, özellikle işinizle ve iş alanınızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konular hakkında harekete geçebilir, sağlığınız için gereken yapısal değişiklikleri yapabilirsiniz. Özellikle de yeme içme alışkanlığınızı gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Diğer taraftan günlük hayatınız ve işlerinizle ilgili yapısal değişikliklere de gidebilirsiniz.
YÜKSELEN BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta kendinizle ilgili konular, kararlarınız  gündeminizde olabilir. Yeniay süresince  pek çok gezegen hava burçlarında Merkür de geri harekette olacağından , dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir  özellikle ortaklaşa gelirler, miras, sigorta, kredi konularında  yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar , iletişim bozukluğu söz konusu olabilir aynı zamanda   yurt dışı seyahatleri ,eğitimler, akademik çalışmalar, uluslararası ticaret eşinizin akrabaları ile ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor , ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir, evleneceğiniz kişi yabancı kaynaklı birisi olabilir, bazılarınız bu süreçte yurt dışına veya yaşadığınız yerden uzak bir yere taşınmaya karar verebilir, bazılarınız emlak alımı, satımı yapabilir.  7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor  bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Çocuklarla ilgili kadersel olaylar, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması, cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması söz konusu olabilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Bu hafta biraz kendinizle kalmak ve inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz, sevgili Teraziler.  Yeniay sürecinde tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Aynı zamanda dış görüntünüzle, sağlığınızla, motivasyonlarınızla ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek, özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz.  Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle aileniz, ailevi konular, ebeveynlerinizin sağlığı, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Geleceğin temellerini atma zamanı gelmiş demektir. Dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyerle ilgili hedeflerle ilgili mücadele etme azmi ve fırsatı yakalayabilirsiniz
YÜKSELEN AKREP
Bu hafta daha fazla sosyal olmak ,arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyebilirsiniz sevgili Akrepler. Yeniay zamanı ise pek çok gezegen hava burçlarında ve Merkür  de geri harekette olduğundan dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir bu yüzden kendinizi inzivaya çekmek biraz arka planda kalmak isteyebilirsiniz.  Aynı zamanda  her türlü ikili ilişkilerinizde , davalar ve ortaklıklarla ilgili  konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir.  Bu Yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek, parasal konular açısından olumlu etki altında olacaksınız. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak , artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir . Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerinizde dönüşüm söz konusu olabilir.  Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Yakın çevrenizde daha etkin olmaya ve gücünüzü ortaya koyma arzusunda olabilirsiniz. Düşünsel ve fikirsel alanda da dönüşümler yaşayabilirsiniz.
YÜKSELEN YAY
Sevgili Yaylar bu hafta gündeminizde anneniz ile ilgili konular veya kariyerinizi ilgilendiren konular gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve arkadaşlarınızla, kariyerinizden ve sosyal çevrenizden insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Sosyal gruplar, arkadaşlarınız, kariyeriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek, Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle parasal konular ve öz değerinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Maddi konularda önemli değişimler söz konusu olacağından bu değişimler için mücadele etme gücünüz olacaktır. Daha fazla kazanmak ve güçlü olma arzusu hissedebilirsiniz, maddi konularda kontrolü ele alabilir, sahip olduklarınızı daha güçlü idare edebilirsiniz. Paranızı daha etkin kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz her şeye karşı bakış açınız radikal bir biçimde değişebilir.
YÜKSELEN OĞLAK
Sevgili Oğlaklar bu hafta seyahatler, sosyal medya, hayata bakış açınız ve akademik eğitimler gündeminizde olabilir. Yeniay zamanı üstlerinizle olan ilişkilerinizde, annenizle olan ilişkilerinizde  yanlış anlaşılmalar olabilir ,aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir ayrıca ebeveynlerinizle ilgili durumlarda ya da ev almayı veya satmayı düşünüyorsanız  tüm bunlarla ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar olabilir ,sslında bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında pişman olabilirsiniz, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek,  Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder  ama siz bu dönemde  izolasyonla, kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmakla daha iyi hissedebilirsiniz,  gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi olabilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da yaşayabilirsiniz çünkü bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte  zorlanabilirsiniz. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir bazılarınız  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir, bunu tercih edebilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda düz hareketine geçiyor, bu süreçte kişiliğinizin  yeniden yapılandırılması ,gücünüzü  ve etkinliğinizi ortaya koyma arzusu, çevrenizi  kontrol etme ve değiştirme arzusu, mücadelesi  ortaya çıkabilir. Başkalarına baş eğmekte zorluk, daha önce sustuğunuz kişilere etkin karşı çıkışlar olur. Bazılarınızın sağlıkla ilgili zorlanmaları  olabilir.
YÜKSELEN KOVA
Sevgili Kovalar bu hafta bütçe ayarlamaları ve ödemeler, okült ve gizemli konular gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve akrabalarınız ve yabancılarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir özellikle  akrabalarınızla, yabancılarla, uzak seyahatlerle, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek,  sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle kendinizle ve iç dünyanızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Bu dönemde artık gücü tamamen kendi içinizde arayabilirsiniz. Pluton önemli gezegenlere sert açılar yapıyorsa büyük hastalıklar ya da psikolojik dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli kayıplar veya zorlanmalar ya da arkanızdan çevrilen işler ya da gizli kişilerle ilişkileriniz psikolojinizi bozabilir, dikkatli ve farkında olmak lazım.
YÜKSELEN BALIK
Sevgili Balıklar bu hafta her türlü ilişkileriniz, davalar, taşınma konuları gündeminizde olabilir. Yeniayda sürecinde ortaklaşa gelirler, başkalarından elde ettiğiniz gelirler, vergi, sigorta konuları ile ilgili konularda  sıkıntılar, iletişim bozuklukları, yanlış anlaşılmalar olabilir. Aynı zamanda  akrabalarınızla, kardeşler, yakınlarınızla ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar ortaya çıkabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek,  Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlığınız, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz alanlarında yaşayabilirsiniz.  Bu süreçte  işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz  kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz muhtemeldir. Bazılarınız  artistik konularla ilgilenebilir, sanatsal  yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi  toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte evlenmeye karar verebilir. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, Bu süreçte hayatınızdaki beklentiler adına önemli değişim yapmak isteyebilirsiniz, idealleriz farklılaşabilir, sosyal gruplar ve arkadaşlarınızda değişimler olabilir. Plüton doğum haritanızdaki  gezegenlere olumlu açılar yapıyorsa  güçlü dostlarınız  sayesinde güçlenebilir, yaptığınız  işlerden kazancınız artabilir.
 
4- 10 EKİM 2021 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Ay Başak burcunda başlıyoruz; planlar, ekonomik konular, detay gerektiren çalışmalar gündemimizde olacak. Sağlık ve hijyen konularında titiz davranacağız, Ay Başak sağlık problemleri ; sindirim sistemi, bağırsaklar, pankreas, apandist ve sinir sistemimiz daha hassas olacak bu yüzden bu süreçte ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durursak iyi olabilir.
4 Ekim Pazartesi günü geri harekette olan Merkür ve Jüpiter arasında uyumlu bir etki söz konusu ve birkaç gün devam edecek bu enerji ile iletişim, yabancılarla yapılan işler, eğitimler, medya, reklam, yayıncılık , yakın çevremizle olan iletişimimizde güzel bir akış ve gelişmeler olabilir özellikle de tüm bu konularda geçmişten gelen  Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmamak gerekir.
6 Ekim Çarşamba 14:05’te Terazi burcunda Marsiyen karakterde bir Yeniay oluşacak. Yeniay başlangıçlar, yeni girişimler demek fakat Mars ile kavuşumda olduğu için bir hayli sert ve mücadeleler  içeriyor olacak. Yeniay zamanı Güneş, Ay ,Mars aynı dizilimde ve aynı derecede olacaklar ve kötücül etkisi olan  sabit yıldız Algol ile de kavuşumda dolayısı ile yıkıcı tartışmalar, finansal kayıplar, şansızlıklar ve aksilikler bu Yeniay zamanı başlayacağımız işlerde ve girişimlerde olası etkiler olduğundan farkında olup, dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda bu kavuşum kazalara, sağlık sorunlarına, yaralanmalara davetiye de çıkarabilir.
7 Ekim Perşembe Plüton ileri hareketine başlıyor  ekonomi ile ilgili konular , mesleki, kariyer ve toplumsal duruşumuzla ilgili konular ivme kazanabilir. Geçmiş ve gelecekle ilgili konularla, korkularımızla yüzleşmişsek , güçlü yönlerimizle yenilenmişsek daha rahat hareket edebiliriz. Yine bugün Venüs Yay burcuna geçecek ilişkilerde özgürlüğü tercih edeceğimiz, daha iyimser düşüneceğimiz bir süreçte olacak.
8 Ekim Cuma günü Güneş ve Mars kavuşumu var, 2 yıllık sürecek bir Mars döngüsü başlıyor, Terazi burcunda olacağı için 2 yıl boyunca ilişkiler, hak, hukuk ,adalet konuları daha fazla vurgulanıyor olacak. Mars ve Güneş kavuşumunda yangınlar, doğal afetler, kazalar ve ateşli hastalıkların ortaya çıkması söz konusu olabilir.
9 Ekim Cumartesi günü Merkür ve Güneş kavuşumu olacak,  Merkür Güneşin kalbinde olacak söylediğiniz sözlere dikkat edin evren isteklerinizi gerçekleştirmek için sizinle olacak özellikle geçmişte çok istediğiniz  şeyler için dua edebilir yaratandan  tekrar isteklerinizin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz.
10 Ekim Pazar günü ise Merkür ve Mars Terazi burcunda kavuşuyorlar her türlü ilişkilerde kendimizi ifade  ederken  gereksiz yere çatışmalara ve sözlü saldırılara maruz kalmamak için ilişkilerimizde daha politik ve daha uzlaşmacı davranmaya özen göstermeli  , fikirsel çatışmalardan uzak durmalı, öfkemizi kontrol etmeli, acele kararlar vermemeliyiz. Bu haftanın burçlara etkisine bakacak olursak;
YÜKSELEN KOÇ
Sevgili Koçlar , günlük rutin işler, çalışma hayatınız ve sağlık konularında planlamalar yapacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle eşiniz, partneriniz, ortağınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Bu dönemde ortaklık yapılması veya evlilik yapılması pek önerilmez. Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile  işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve uzlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman. Plüton’un düz harekete geçmesi ile kariyeriniz, işiniz, gücünüz ve sosyal durumunuzla ilgili verdiğiniz mücadele ve uğraşlar önemli değişimlere sebebiyet verebilir ve ivme kazanabilir. Hafta sonu ise ilişkilere dikkat sözlerinize dikkat etmeli, her türlü tartışmadan uzak durmaya çalışmalısınız.
YÜKSELEN BOĞA
Sevgili Boğalar haftaya çocuklar , aşk hayatınız ve yaratıcı çalışmalarınızla başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar veya hizmet aldığınız kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çalışma hayatınız ve günlük rutin işlerinizde  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 8. evinize geçecek, yaklaşık bir aylık süreçte başkalarıyla müşterek değerlerinizi ve  beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bazılarınız  tahsil edemediği alacaklarını alabilir  veya bu konuda uzlaşma sağlanabilir. Kimilerinizin eşinin veya ortağını  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras  ile ilgili beklentileri olanlar olumlu gelişmeler yakalayabilir.  Bu dönem, kişisel haritaları uygun olanlar için gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.  7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde düz hareketine geçiyor  . Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Hayat görüşünüz, inançlarınız  ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir. Bütün bunları etkileyecek ,  dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Sevgili İkizler, ailevi konular, taşınma, ebeveynlerinizle ilgili , ev alım-satımı, gayrimenkul konularıyla haftaya giriyorsunuz. Yeniay zamanı özellikle çocuklarınız ve partneriniz, arkadaşlarınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çocuklarınızla ya da hobilerinizle veya riskli yatırımlarınızla ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili İkizler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 8.evinizde düz hareketine geçiyor,  Özellikle mali konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyor olacaksınız. Başkalarından parasal destek alabilirsiniz. Maddi durumunuzu güçlendirebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Haftaya yakın çevre ilişkileri, kardeşler, komşular, akrabalarla iletişimin yoğun olduğu bir sürece giriyorsunuz. Terazi burcundaki Yeniay sürecinde özellikle aile bireyleri, ev , yuva konuları, işinizdeki üstlerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozuklukları olabilir.   Arkadaşlarınızla  ilişkilerinizde beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmek fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcu seyahati başlıyor bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Bu hafta parasal konular ve  yeni kazanç yolları bulma konuları gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  kardeşleriniz ya da yakınlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir, yakınlarınızla ilgili , eğitimlerle ilgili k veya kısa seyahatlerle ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek , aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin  düz hareketine geçiyor, özellikle işinizle ve iş alanınızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konular hakkında harekete geçebilir, sağlığınız için gereken yapısal değişiklikleri yapabilirsiniz. Özellikle de yeme içme alışkanlığınızı gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Diğer taraftan günlük hayatınız ve işlerinizle ilgili yapısal değişikliklere de gidebilirsiniz.
YÜKSELEN BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta kendinizle ilgili konular, kararlarınız  gündeminizde olabilir. Yeniay süresince  pek çok gezegen hava burçlarında Merkür de geri harekette olacağından , dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir  özellikle ortaklaşa gelirler, miras, sigorta, kredi konularında  yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar , iletişim bozukluğu söz konusu olabilir aynı zamanda   yurt dışı seyahatleri ,eğitimler, akademik çalışmalar, uluslararası ticaret eşinizin akrabaları ile ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor , ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir, evleneceğiniz kişi yabancı kaynaklı birisi olabilir, bazılarınız bu süreçte yurt dışına veya yaşadığınız yerden uzak bir yere taşınmaya karar verebilir, bazılarınız emlak alımı, satımı yapabilir.  7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor  bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Çocuklarla ilgili kadersel olaylar, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması, cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması söz konusu olabilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Bu hafta biraz kendinizle kalmak ve inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz, sevgili Teraziler.  Yeniay sürecinde tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Aynı zamanda dış görüntünüzle, sağlığınızla, motivasyonlarınızla ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek, özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz.  Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle aileniz, ailevi konular, ebeveynlerinizin sağlığı, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Geleceğin temellerini atma zamanı gelmiş demektir. Dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyerle ilgili hedeflerle ilgili mücadele etme azmi ve fırsatı yakalayabilirsiniz
YÜKSELEN AKREP
Bu hafta daha fazla sosyal olmak ,arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyebilirsiniz sevgili Akrepler. Yeniay zamanı ise pek çok gezegen hava burçlarında ve Merkür  de geri harekette olduğundan dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir bu yüzden kendinizi inzivaya çekmek biraz arka planda kalmak isteyebilirsiniz.  Aynı zamanda  her türlü ikili ilişkilerinizde , davalar ve ortaklıklarla ilgili  konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir.  Bu Yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek, parasal konular açısından olumlu etki altında olacaksınız. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak , artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir . Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerinizde dönüşüm söz konusu olabilir.  Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Yakın çevrenizde daha etkin olmaya ve gücünüzü ortaya koyma arzusunda olabilirsiniz. Düşünsel ve fikirsel alanda da dönüşümler yaşayabilirsiniz.
YÜKSELEN YAY
Sevgili Yaylar bu hafta gündeminizde anneniz ile ilgili konular veya kariyerinizi ilgilendiren konular gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve arkadaşlarınızla, kariyerinizden ve sosyal çevrenizden insanlarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Sosyal gruplar, arkadaşlarınız, kariyeriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar olabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek, Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle parasal konular ve öz değerinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Maddi konularda önemli değişimler söz konusu olacağından bu değişimler için mücadele etme gücünüz olacaktır. Daha fazla kazanmak ve güçlü olma arzusu hissedebilirsiniz, maddi konularda kontrolü ele alabilir, sahip olduklarınızı daha güçlü idare edebilirsiniz. Paranızı daha etkin kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz her şeye karşı bakış açınız radikal bir biçimde değişebilir.
YÜKSELEN OĞLAK
Sevgili Oğlaklar bu hafta seyahatler, sosyal medya, hayata bakış açınız ve akademik eğitimler gündeminizde olabilir. Yeniay zamanı üstlerinizle olan ilişkilerinizde, annenizle olan ilişkilerinizde  yanlış anlaşılmalar olabilir ,aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir ayrıca ebeveynlerinizle ilgili durumlarda ya da ev almayı veya satmayı düşünüyorsanız  tüm bunlarla ilgili  beklemediğiniz sıkıntılar olabilir ,sslında bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında pişman olabilirsiniz, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçecek,  Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder  ama siz bu dönemde  izolasyonla, kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmakla daha iyi hissedebilirsiniz,  gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi olabilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da yaşayabilirsiniz çünkü bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte  zorlanabilirsiniz. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir bazılarınız  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir, bunu tercih edebilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda düz hareketine geçiyor, bu süreçte kişiliğinizin  yeniden yapılandırılması ,gücünüzü  ve etkinliğinizi ortaya koyma arzusu, çevrenizi  kontrol etme ve değiştirme arzusu, mücadelesi  ortaya çıkabilir. Başkalarına baş eğmekte zorluk, daha önce sustuğunuz kişilere etkin karşı çıkışlar olur. Bazılarınızın sağlıkla ilgili zorlanmaları  olabilir.
YÜKSELEN KOVA
Sevgili Kovalar bu hafta bütçe ayarlamaları ve ödemeler, okült ve gizemli konular gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  tüm ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir ve akrabalarınız ve yabancılarla aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir özellikle  akrabalarınızla, yabancılarla, uzak seyahatlerle, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek,  sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, özellikle kendinizle ve iç dünyanızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Bu dönemde artık gücü tamamen kendi içinizde arayabilirsiniz. Pluton önemli gezegenlere sert açılar yapıyorsa büyük hastalıklar ya da psikolojik dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli kayıplar veya zorlanmalar ya da arkanızdan çevrilen işler ya da gizli kişilerle ilişkileriniz psikolojinizi bozabilir, dikkatli ve farkında olmak lazım.
YÜKSELEN BALIK
Sevgili Balıklar bu hafta her türlü ilişkileriniz, davalar, taşınma konuları gündeminizde olabilir. Yeniayda sürecinde ortaklaşa gelirler, başkalarından elde ettiğiniz gelirler, vergi, sigorta konuları ile ilgili konularda  sıkıntılar, iletişim bozuklukları, yanlış anlaşılmalar olabilir. Aynı zamanda  akrabalarınızla, kardeşler, yakınlarınızla ile ilgili konularda, beklemediğiniz sıkıntılar ortaya çıkabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek,  Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlığınız, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz alanlarında yaşayabilirsiniz.  Bu süreçte  işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz  kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz muhtemeldir. Bazılarınız  artistik konularla ilgilenebilir, sanatsal  yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi  toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte evlenmeye karar verebilir. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, Bu süreçte hayatınızdaki beklentiler adına önemli değişim yapmak isteyebilirsiniz, idealleriz farklılaşabilir, sosyal gruplar ve arkadaşlarınızda değişimler olabilir. Plüton doğum haritanızdaki  gezegenlere olumlu açılar yapıyorsa  güçlü dostlarınız  sayesinde güçlenebilir, yaptığınız  işlerden kazancınız artabilir.
 
4- 10 EKİM 2021 HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Ay Başak burcunda başlıyoruz; planlar, ekonomik konular, detay gerektiren çalışmalar gündemimizde olacak. Sağlık ve hijyen konularında titiz davranacağız, Ay Başak sağlık problemleri ; sindirim sistemi, bağırsaklar, pankreas, apandist ve sinir sistemimiz daha hassas olacak bu yüzden bu süreçte ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durursak iyi olabilir.
4 Ekim Pazartesi günü geri harekette olan Merkür ve Jüpiter arasında uyumlu bir etki söz konusu ve birkaç gün devam edecek bu enerji ile iletişim, yabancılarla yapılan işler, eğitimler, medya, reklam, yayıncılık , yakın çevremizle olan iletişimimizde güzel bir akış ve gelişmeler olabilir özellikle de tüm bu konularda geçmişten gelen  Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmamak gerekir.
6 Ekim Çarşamba 14:05’te Terazi burcunda Marsiyen karakterde bir Yeniay oluşacak. Yeniay başlangıçlar, yeni girişimler demek fakat Mars ile kavuşumda olduğu için bir hayli sert ve mücadeleler  içeriyor olacak. Yeniay zamanı Güneş, Ay ,Mars aynı dizilimde ve aynı derecede olacaklar ve kötücül etkisi olan  sabit yıldız Algol ile de kavuşumda dolayısı ile yıkıcı tartışmalar, finansal kayıplar, şansızlıklar ve aksilikler bu Yeniay zamanı başlayacağımız işlerde ve girişimlerde olası etkiler olduğundan farkında olup, dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda bu kavuşum kazalara, sağlık sorunlarına, yaralanmalara davetiye de çıkarabilir.
7 Ekim Perşembe Plüton ileri hareketine başlıyor  ekonomi ile ilgili konular , mesleki, kariyer ve toplumsal duruşumuzla ilgili konular ivme kazanabilir. Geçmiş ve gelecekle ilgili konularla, korkularımızla yüzleşmişsek , güçlü yönlerimizle yenilenmişsek daha rahat hareket edebiliriz. Yine bugün Venüs Yay burcuna geçecek ilişkilerde özgürlüğü tercih edeceğimiz, daha iyimser düşüneceğimiz bir süreçte olacak.
8 Ekim Cuma günü Güneş ve Mars kavuşumu var, 2 yıllık sürecek bir Mars döngüsü başlıyor, Terazi burcunda olacağı için 2 yıl boyunca ilişkiler, hak, hukuk ,adalet konuları daha fazla vurgulanıyor olacak. Mars ve Güneş kavuşumunda yangınlar, doğal afetler, kazalar ve ateşli hastalıkların ortaya çıkması söz konusu olabilir.
9 Ekim Cumartesi günü Merkür ve Güneş kavuşumu olacak,  Merkür Güneşin kalbinde olacak söylediğiniz sözlere dikkat edin evren isteklerinizi gerçekleştirmek için sizinle olacak özellikle geçmişte çok istediğiniz  şeyler için dua edebilir yaratandan  tekrar isteklerinizin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz.
10 Ekim Pazar günü ise Merkür ve Mars Terazi burcunda kavuşuyorlar her türlü ilişkilerde kendimizi ifade  ederken  gereksiz yere çatışmalara ve sözlü saldırılara maruz kalmamak için ilişkilerimizde daha politik ve daha uzlaşmacı davranmaya özen göstermeli  , fikirsel çatışmalardan uzak durmalı, öfkemizi kontrol etmeli, acele kararlar vermemeliyiz. Bu haftanın burçlara etkisine bakacak olursak;
YÜKSELEN KOÇ
Sevgili Koçlar , günlük rutin işler, çalışma hayatınız ve sağlık konularında planlamalar yapacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle eşiniz, partneriniz, ortağınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Bu dönemde ortaklık yapılması veya evlilik yapılması pek önerilmez. Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile  işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve uzlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman. Plüton’un düz harekete geçmesi ile kariyeriniz, işiniz, gücünüz ve sosyal durumunuzla ilgili verdiğiniz mücadele ve uğraşlar önemli değişimlere sebebiyet verebilir ve ivme kazanabilir. Hafta sonu ise ilişkilere dikkat sözlerinize dikkat etmeli, her türlü tartışmadan uzak durmaya çalışmalısınız.
YÜKSELEN BOĞA
Sevgili Boğalar haftaya çocuklar , aşk hayatınız ve yaratıcı çalışmalarınızla başlıyorsunuz. Yeniay sürecinde özellikle çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar veya hizmet aldığınız kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çalışma hayatınız ve günlük rutin işlerinizde  beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna sizlerin 8. evinize geçecek, yaklaşık bir aylık süreçte başkalarıyla müşterek değerlerinizi ve  beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bazılarınız  tahsil edemediği alacaklarını alabilir  veya bu konuda uzlaşma sağlanabilir. Kimilerinizin eşinin veya ortağını  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras  ile ilgili beklentileri olanlar olumlu gelişmeler yakalayabilir.  Bu dönem, kişisel haritaları uygun olanlar için gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.  7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde düz hareketine geçiyor  . Bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Hayat görüşünüz, inançlarınız  ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir. Bütün bunları etkileyecek ,  dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Sevgili İkizler, ailevi konular, taşınma, ebeveynlerinizle ilgili , ev alım-satımı, gayrimenkul konularıyla haftaya giriyorsunuz. Yeniay zamanı özellikle çocuklarınız ve partneriniz, arkadaşlarınız gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir. Yeniay ile Uranüs arasındaki 150 derecelik açı ise çocuklarınızla ya da hobilerinizle veya riskli yatırımlarınızla ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaratabilir.  Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır. 7 Ekim’de aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili İkizler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin 8.evinizde düz hareketine geçiyor,  Özellikle mali konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyor olacaksınız. Başkalarından parasal destek alabilirsiniz. Maddi durumunuzu güçlendirebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Haftaya yakın çevre ilişkileri, kardeşler, komşular, akrabalarla iletişimin yoğun olduğu bir sürece giriyorsunuz. Terazi burcundaki Yeniay sürecinde özellikle aile bireyleri, ev , yuva konuları, işinizdeki üstlerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozuklukları olabilir.   Arkadaşlarınızla  ilişkilerinizde beklemediğiniz sıkıntılar olabilir. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak iççin hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmek fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcu seyahati başlıyor bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda  düz hareketine geçiyor, bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlıyoruz. Bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Bu hafta parasal konular ve  yeni kazanç yolları bulma konuları gündeminizde olabilir. Yeniay sürecinde ise  kardeşleriniz ya da yakınlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir ve aranızda iletişim bozukluğu söz konusu olabilir, yakınlarınızla ilgili , eğitimlerle ilgili k veya kısa seyahatlerle ilgili konularda beklemediğiniz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu yeniay yeni başlangıçlar yapmak için hiç de uygun bir süreç değildir. Vereceğiniz kararlar sonrasında sizi pişman edebilir, bu süreci sükûnetle ve gereksiz cesaret gösterilerinden uzak durarak geçirmekte fayda olacaktır.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna  geçecek , aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır. 7 Ekim’de Plüton Oğlak burcunda sizlerin  düz hareketine geçiyor, özellikle işinizle ve iş alanınızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığımız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konular hakkında harekete geçebilir, sağlığınız için gereken yapısal değişiklikleri yapabilirsiniz. Özellikle de yeme içme alışkanlığınızı gözden geçirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Diğer taraftan günlük hayatınız ve işlerinizle ilgili yapısal değişikliklere de gidebilirsiniz.
YÜKSELEN BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta kendinizle ilgili konular, kararlarınız  gündeminizde olabilir. Yeniay süresince  pek çok gezegen hava burçlarında Merkür de geri harekette olacağından , dengesiz ve bozuk iletişim söz konusu olabilir  özellikle ortaklaşa gelirler, miras, sigorta, kredi konularında  yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşılmalar , iletişim bozukluğu söz konusu olabilir aynı zamanda   yurt dışı seyahatleri ,eğitimler, akademik çalışmalar, uluslararası ticaret eşinizin akrabaları ile ilgi