• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

“CESUR DOLUNAY”
“Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.”  Mevlana 
Merhabalar bugün 17:57 de bu yılın en cesur Marsiyen Dolunay’ını Koç Dolunayı ’nı yaşayacağız. Koç öncü bir burç bu Dolunay zamanı daha fazla inisiyatif almak ve cesurca hareket etmek isteyebiliriz . Dolunay yöneticisi Mars Terazi burcunda rahat etmediği bir alanda ve Güneş ile kavuşumda ilişkilerde orta yolu bulmakta zorlanacağımızı anlatıyor. İlişkiler alanında öfkeli, baskıcı ,aceleci, aşırı risk almaya meyilli olacağımızı , eşler arasında veya ortaklıklar alanında çatışma, zorlanma, uzlaşmaya meyilli olmayan enerjiler hatta boşanmalar, ayrılmaların olabileceğini anlatıyor. İki hafta boyunca evimiz, ailemiz ve yakın ilişkilerimiz odak noktası halinde olacak, iç gerilim ve dış baskılar yaratabilir, enerjimizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir. Tutkulu arzularımızın yerine getirilmesi için güçlü bir dürtümüz olabilir, fakat  huysuzluk, dürtüsel ve cesur bir şekilde davranma , öfke, hedeflerimizin  önüne geçebilir, kendimizi  veya başkalarını inciten  tartışmalara veya çatışmalara dönüşme riski vardır. En iyisi düşmanlıklardan kaçınmak için enerjimizi  sıkı çalışmaya yönlendirmek ,  spor yapmak, kendimizi rahatlatacak şeylere enerjimizi odaklamaktır  böylelikle başarıya daha rahat ulaşabiliriz.  Bu Dolunay öncü burçları daha fazla etkileyebilir özellikle 27 derece ve yakınlarında gezegenleriniz varsa Dolunay’dan daha fazla etkilenebilir ve kişisel haritalarınızın hangi alanında ise o konularla ilgili farkındalık yaşamanızı sağlar, gizli konular açığa çıkabilir.
Dolunay an haritasında Mars ile kavuşumda olan Güneş Plüton’a kare Ay da kare açıda böylelikle  öncü burçlarda bir T-kare oluşturuyorlar. T Karenin apex’ indeki  Plüton burada önemli bir noktada  ve bize ilişkilerde ve ailevi konularda  çözüm için aksiyon üretme kapasitemizin olabileceğini ama  değişim dönüşüm yaparak, hırsımızı ve gücümüzü kullanarak  ve bunu da  cesurca alacağımız kararlarla ve inisiyatif alarak gerçekleştirebileceğimizi  anlatıyor. Tüm bu değişimler , dönüşümler gerçekleşirken 2 hafta boyunca derinlerde gömülü duygular açığa çıktıkça zorlayıcı ve yıkıcı davranışlara yol açabilir. Duygusal güç mücadeleleri mümkündür ve oldukça acımasız hale gelebilir. Kıskançlık, manipülasyon, suçluluk duygusu, zorbalık, veya aile içi şiddet söz konusu olabilir. Kontrol etmesi zor olsa da, bu tür yoğun duygu ve tepkilerin bilinçli farkındalığı aslında  dönüşüm ve gelişme fırsatları yaratacağı için  iyileştirici olabilir .  Korkuları ve fobileri, bağımlılığı, cinsel sorunları ve yıkıcı ilişkileri ortadan kaldırmak , artık size hizmet etmeyen her şeyi  değiştirmeye  odaklanmak için iyi bir süreç olabilir..
Bu Dolunay zamanı Mars ve Plüton karesinin etkisi ile  doğal afetler , deprem  olabilir. Sağlık açısından baş ağrıları, diş ağrıları ,  yaralanmalar , kazalar , göz bozuklukları, bel ağrıları , kronik rahatsızlıklar, enfeksiyonlar  tetiklenebilir, farkında olup dikkatli olalım, sevgiler.