• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2021

EKİM 2021


EKİM 2021

25- 31 EKİM HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, hareketli bir haftaya başlıyoruz Ay İkizler burcunda iletişimi, dedikodusu bol bir haftaya başlıyoruz. Hareketli, değişken ,  dağınık ve kararsız bir enerji söz konusu olabilir hafta boyunca. Bu haftanın önemli mesajlarına ve gezegen hareketlerine bakacak olursak;
25 Ekim Pazartesi akşamı 17:10 Ay İkizler burcunda boşlukta olacak, bu saatten sonra kendinize dinlenme molaları vermek yarım kalan işlerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. 
26 Ekim Salı  00:00 Ay Yengeç burcunda olacak, ev aile konuları gündemimizde daha fazla olabilir, ev , mülk alım-satımları ile , aileye ait konular, ebeveynlerle ilgili konular ile 2,5 gün boyunca uğraşmamız gerekebilir. Ayrıca hassas ve huysuz olacağımız bir süreç de olabilir.
27 Ekim Çarşamba günü Venüs Neptün karesi, bu haftaya damgasını vuran bir enerji her türlü ilişkiler, maddi konular ile ilgili hayal kırıklıkları, aldanmalar, aldatmalar söz konusu olabilir.  İlişkilerde kapılma, kullanılma, karşı tarafı gözünde büyütme söz konusu olabilir.  Platonik aşklar, aşkta kendini ifade edememe ve tüm bunların sonucunda  acı çekme  bu enerjinin zorlayıcı yönüdür. Aşk ve ilişkilerde beklentiyi yükselten, gözü kapalı davranmaya yönelten, yalan ve şaibeli durumlara, iftira ve skandallara açık bırakan yönleri de vardır. Birkaç gün boyunca daha dikkatli olmamız gerekebilir, kendimizi değersizmiş gibi hissedebiliriz.
28 Ekim Perşembe 09:01 - 12 :07 arası  Ay boşlukta olacak, önemli görüşmeleriniz ve yeni başlangıçlar için bu saatler arasını kullanmamak  yarım kalan konuları tamamlamak daha iyi olabilir. 12:07  ise Ay Aslan burcuna giriyor,2,5 gün kendimizi daha iyi organize edebilir, yetkinliğimizi ve otoritemizi daha kolay kullanacağımız zamanlarda olacağız. Perşembe akşam saatlerinde  gökyüzünün iki iyicil gezegeninin , Venüs ve Jüpiter’in  sekstil açısı  22:15 ‘te kesinleşiyor. Aşk ve sevgi alışverişlerinde artış, duygu zenginliği, aşk ve ilişkilerden yana şans ve fırsatlar ve  sanatsal yaratıcılıkta artış olabilir. Sempati ve çekicilik, iyi ilişkiler sayesinde başarı elde edebilir. Zevk ve keyfe düşkünlükte artış görülebilir. Kişi her zamankinden daha fazla iyi yaşama ve hayatın keyfi yönlerine kayma, lüks ve kaliteye düşkünlük gösterebilir. Bu birkaç günlük etki evlilik için güzel bir konumdur.  Ortaklaşa projeler açısından da , ortaklık ve her türlü ilişkiler, finansal konularda büyüme, şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Estetik ve güzellikle ilgili girişimler yapılabilir, kendinizi güzelleştirmek için  botox ve benzeri şeyler yaptırabilirsiniz. Evinizi dekore ettirebilir, evinizi güzelleştirmek için uğraşabilirsiniz. Ayrıca  sosyal ortamlara girmek ,artistik ve sanatsal projeler üretmek açısından da son derece olumlu etkiler söz konusudur.
29 Ekim Cuma günü Ay Aslan burcundaki ilerlemesine devam ediyor bugün Cumhuriyetimizin 98.yılını kutluyor olacağız, Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.  
30 Ekim Cumartesi Ay 10:04 - 21:09  arası boşlukta olacak ve sonrasında Başak burcuna girecek. Daha eleştirel bir zihinle bakacağız olaylara, karşımızdaki kişileri daha fazla eleştireceğiz. Bir şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak yazmak, konuşmak, seyahat için iyi birkaç gün yaşayacağız. Bu süreçte yakın çevre ve kardeşlerle iletişimimiz daha fazla olabilir .Cumartesi günü  12:53 ‘te Güneş ve Satürn karesi gerçekleşecek  birkaç gün boyunca otorite figürlerinden  engeller, kısıtlamalar  gelebilir. Eleştirilerin yoğun olduğu bir dönemdir,  gözden düşme, prestij kaybı gibi riskler olabilir. Bu zamanlarda sorumluluklar fazla yorabilir, yorgunluk ve  çabuk tükenme her zamankinden fazladır. Hayatımızdaki erkek otorite figürlerinin sağlıkla ilgili  sorunları olabilir. Bu zorunlu olarak sabır gerektiren bir dönemdir.  Cumartesi  akşam 17:21 ‘de Mars yaklaşık 2 ay sürecek Akrep burcu seyahatine başlıyor , her türlü eylemlerimizde ve  hedeflerimizi gerçekleştirmede daha kararlı , ısrarlı ve inatçı bir tavır sergileyeceğiz.
31 Ekim Pazar günü akşam saatlerinde güzel sürpriz gelişmeler yaşayabiliriz. Bu haftanın yükselen burçlara etkisine özellikle Mars’ın Akrep burcu seyahati etkilerine kısaca bakacak olursak;
KOÇ
Ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
BOĞA
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 7. evinize geçiyor ve  etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu transit ile birlikte her türlü ilişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir. İlişkilerde daha tutkulu, kıskanç ve güç kullanma konuları gündeme gelebilir. Bu dönemde agresyon ilişkilere zarar verebilir, dikkatli olmakta fayda vardır.
İKİZLER
Mars’ın  Akrep burcuna girmesi ile enerjiniz  günlük rutin işlere, çalışma hayatınıza ve sağlık konularına harcanabilir. Bu 2 aylık süreçte iş ve tempo yüksek olabilir, agresyon ve acelecilik de yüzünden olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamındaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir ve  sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. Bazılarınız  girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. Çok çalışacağınız, enerji sarf edeceğiniz ve çok yorulacağınız bir dönem olacaktır.
YENGEÇ
Mars Akrep burcuna 5. evinize geçiyor, ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu süreçte tüm eforunuz ve enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir. 
ASLAN
Mars’ın 4. Evinizden geçişi ile aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.
BAŞAK
30 Ekim ‘ de Mars Akrep burcuna 3. evinize geçiyor, ayın sonunda burç değiştirecek olan Mars, burç değiştirmesinin etkilerini daha çok Kasım ayında gösterecektir. Bu transit ile birlikte yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler  de yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir .Kazalara açık bir süreçtir, özellikle kişisel  haritalarınızda  sert açılarınız varsa daha   belirgindir. Eğer uyumlu açılarınız varsa eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da gösterir.
TERAZİ
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep ikinci evinizden geçtiğinde, para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz. Sahip olma arzunuz  oldukça güçlüdür ve hemen sahip olmak istediğiniz için  tedbirsiz ve dürtüsel satın almalar yapmaya meyilli olabilirsiniz. Bunu egonuzu tatmin etmek için yaparsınız, ihtiyacınız olduğu için değil. Bu zamanda sizin için çok gerekli olan maddi şeyleri elde etmenin yolu bu olduğundan, işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Bu aşırılığa yol açarsa, açgözlülüğün eşlik ettiği materyalizme yol açabilir. Mars zor açılar yaparsa hırsızlık tehlikesi olabilir.
AKREP
30 Ekim’ de Mars Akrep burcunda   1. evinizden geçtiğinde harekete geçme ,kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenebilir. Kendinizi  aktif, enerjik hissedersiniz ve enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Mars’ın agresyon enerjisi ile  dominant davranışlar,  gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde enerjilerini kaslarını ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu dönemde  sağlığınıza özen göstermelisiniz özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler söz konusu olabilir.
YAY
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 12. evinize geçiyor, bilinçaltı konuları su üzerine çıkabilir, hayatınızda kontrol dışı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde kendinizi enerjiniz düşük ve yorgun hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu alanda güçsüz  bir yerleşimde olduğundan, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Kişinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da ilgili olduğundan bu dönemde arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar artabilir, dikkatli olun.
OĞLAK
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 11. evinize geçiyor ,sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı  artıracaktır. Mars’ın enerjisi birlikte eforunuz ,enerjiniz hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları dolayı arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz. Bazılarınızın çevresinde bu dönemde  Marsiyen nitelikte kimseler olabilir. . Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir.
KOVA
30 Ekim 17:20 de Mars Akrep burcuna 10. evinize geçiyor, idealleriniz ve geleceğe yönelik hedeflerinizle ilgili daha fazla mücadele etmeniz gerekir. Girişimcilik ve gözü peklik hayatınızda vurgu kazanır. Motivasyonunuz son derece yüksek olur ancak acelecilik size kayıplar verebilir, dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan Mars’ın agresyon yaratan enerjisi üst ve otorite figürleri ile çekişmelere, tartışmalara, kavgalara sebebiyet verebilir. İşten ayrılma ya da çıkarılma söz konusu olabilir.
 
BALIK
30 Ekim ‘ de Mars Akrep burcuna 9. Evinize geçiyor,enerjininiz ve eforunuz seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara kayabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi  gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz, tüm bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret ve  öncülük edebilirsiniz.