• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2022

EKİM 2022


EKİM 2022

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Sevgili Koçlar  Ekim ayına ilişkilerde, yeme içmede, giyim kuşam için yapılan harcamalarda, keyif ve zevke yönelik eylemlerde abartılarla başlıyorsunuz. Müsriflik yapabilir , aşk ve ilişkilerde bolluk ve bereketli bir zaman dilimde olabilir ve  her türlü  ilişkilerinizi  de müsrifçe tüketebilirsiniz. Bu yüzden daha dikkatli davranmalısınız sevgili Koçlar.
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor Plüton sizlerin kariyerle ilgili  sorunları anlamanıza yardımcı olur ve gerekli  değişiklikleri yapmanıza olanak sağlar. Yani bir nevi temizlenme ve  yeni  başlangıçlar , büyük bir değişim,  iyileşme söz konusu olabilir ama bunun için daha önce olmadığı kadar mücadele ve uğraş içerisine girebilir, köklü değişimlere gidebilir, kendinizi gerçekleştirme adına tüm gücünüzü ortaya koymanız gerekebilir buna hazır mısınız ? Aynı zamanda   ilişkilerinizde de zorluklar yaşayabilirsiniz, bazı durumlarda gereğinden fazla büyüttüğünüz veya umutsuzca tutunmak istediğiniz ilişkilerinizle  de yüzleşmek zorunda kalabilir bu konuda da değişimler yaşayabilirsiniz.
9 Ekim’de  yükseleninizde Koç burcunda Dolunay yaşayacağız bu Dolunay Kiron ile kavuşumda Kendinizi iyileştirmenin  sorumluluğunu üstlenebilir ve bir insan olarak büyümek isteyebilirsiniz. Alacağınız kararlar, özellikle ilişkiler, kariyer ve dış görünüşünüzle ilgili olabilir. Bu süreçte kendi iyiliğiniz için içsel şifacınızı gerçekten kucaklamak isteyebilirsiniz. Hem kendiniz, hem de başkaları için tedavi edici, iyileştirici, öğretici ve yenileyici bir süreç olabilir. Bazılarınızın anne sağlığı ile ilgili konularında sorunlar olabilir .  İlişkiler alanındaki Venüs ve Güneş kavuşumuna Satürn güzel bir destek sunuyor yapmak istediklerinizin kalıcı olmasını sağlıyor, size ilişkilerinizde uzlaşmacı ve kalıcı kararlar almanıza destek oluyor nitelikte. Fakat Venüs Kiron karşıtlığı bu dolunay zamanı bazılarınızın iyi gitmeyen ilişkilerinden dolayı ayrılık kararı almasına  sebep olabilir.
Merkür  3 Ekim’de düz hareketine başlıyor bilgi paylaşımları, anlaşmalar  bu süreçte artabilir, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından bu süreci rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazılarınız aynı  iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarıya daha kolay ulaşabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapmak bu dönem iyi olacaktır. Aynı zamanda sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir.
 11 -29 Ekim arası Merkür Terazi burcunda ilişkiler alanınızda  ve artık iletişimde daha rahat nefes alacağınız ve ilişkilerinizi düzene sokacağınız bir zamanda olacaksınız. Aynı zamanda bu dönemde önemli anlaşmalar gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle   önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemdir .
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar.  Sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançlarla ilgili  testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını gösterir. Bazı kişileri  bir sınav olarak hayatınıza sokabilir, bunlar hayatınızda kalması gereken veya sizin için olması gereken insanlar olabilir. Bazılarınızın arkadaşlarının şartlarında kısıtlanmalar, sağlık sorunları olabilir, bazılarınız sevdiği dostlarının kendisinden  uzaklaştığına şahit olabilir. Diğer taraftan işle ilgili uzun vadeli yatırımlar konusunda da dikkatli olmalısınız,  iş ve aksiyonlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerinizde de daralma olabilir.
23 Ekim’de  Güneş ve Venüs Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay  başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bazılarınız  bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, eşinizin veya ortağınızın  finansal durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınızın miras beklentisi varsa olumlu gelişmeler yakalayabilirsiniz. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlar. Aynı zamanda  ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden konular da bu süreçte gündeminizde olacaktır. Bazılarınız bu süreçte  ölüm ötesi ve metafizik gibi konulara daha fazla eğilebilir, bu konulara dönük araştırmalar yapabilir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için   size destek verecek. Başkalarının kaynakları  , ortaklaşa gelirler, vergi, sigorta , kredi, bütçeniz , giderleriniz , hak ettiğiniz bir miras ya da tazminat  geliri gündeminizde olabilir. Ortaklaşa yapılan işlerde uzlaşmalar söz konusu olabilir . Bazılarınızın estetik operasyonları olabilir ya da yumurtalık ve böbreklerle ilgili ameliyat söz konusu olabilir.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak , kariyerinizle ilgili   pozisyonunuzu veya prestijinizi arttırma şansınız özellikle geçmişte kaçırdığınız şans ve fırsatlar bu süreçte tekrar karşınıza çıkabilir, işinizde ilerleme olanakları artabilir. Bu süreçte yurtdışına seyahat yapabilirsiniz. Bazılarınız için bu süreç ruhsal, manevi ve yapmak istediğiniz diğer çalışmalar için inzivaya çekilme olabilir, fazla sosyalleşmek istemeyebilirsiniz. Bazılarınız meditatif çalışmalar yapabilir.
29 Ekim’de Merkür Akrep burcuna giriyor parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun  yaklaşık 3 hafta geçireceksiniz. Bu sürede başkaları ile iş konusunda finansal ortaklıklar yapma  gündeme gelebilir, projelerinize destek alma şansınız olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmeniz, haklarınızı korumak açısından  imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumanız sizin lehinize olacaktır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konuları gündeminizde olabilir. Ayrıca bazılarınız bu dönemde okült, metafizik konularla ilgilenebilir. Bazılarınız için ölüm ve miras konuları  gündeme gelebilir.
29 Ekim  – 13  Ocak arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor,  kardeşler, kuzenler ve komşular, kısa yolculuklar , eğitimler, satış, pazarlama ,reklam  ticari anlaşmalarla ilgili bir yavaşlama bir enerji düşüklüğü oluşabilir, canınız bir şey yapmak istemeyebilir. Erkek veya kız kardeşiniz bu süreçte farklı  davranabilir onlarla bir çatışmaya kapılmamaya ve mesafeli davranmaya  dikkat ederseniz bu döngü bittiğinde şükredersiniz . Sözleriniz kırıcı olabilir iletişiminize çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca kısa yolculuklar ,arabalar, uçaklar, trenler, otobüsler, motosikletler, bisikletlerle yapacağınız yolculuklara da dikkat etmelisiniz, kazalara açık bir dönemde olacaksınız.  Aynı zamanda hırsızlığa karşı da dikkatli olmalısınız , bu dönemde aracınızı kitleyip kitlemediğinize çok dikkat edin, yolda giderken çantanıza sahip çıkın ya da seyahatlerde bagajınıza dikkat edin.  Bilgisayarlarınız ve önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın . Bu dönemde  sabır süreniz kısa olabilir, bu yüzden dengeli olmaya özen gösterin, dayanma gücünüz de test edilecek unutmayın. Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR  
Sevgili Boğalar,  Ekim ayına  günlük yapılan işler, sağlık konuları, endişeler kontrolünüz dışında gelişen olaylar ve tüm bu konularla ilgili abartılı düşüncelerle başlıyorsunuz . Bu süreçte yeme içme konularını da fazla abartıp kilo da alabilirsiniz farkında olun.
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor   hayat görüşünüz ,inançlarınız  ve fikirlerinizde radikal değişimler olabilir ve tüm bu konularla ilgili sizi etkileyecek , dönüştürecek karizmatik ve etkin kişilerle karşılaşabilirsiniz.  Bazılarınız Astroloji ve benzeri konularda derinleşebilir, bazılarınız yurt dışında çalışmak ya da eğitim almak için bulunmakta iseniz  zorlu deneyimler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda  daha önce olmadığı kadar mücadele ve uğraş içerisine girebilir, kaderinizin gerçekleştirmesi yönünde köklü değişimlere gidebilir, kendinizi gerçekleştirme adına tüm gücünüzü  ortaya koymak isteyebilirsiniz.                       
9 Ekim’de  aynı zamanda Koç burcunda Kiron ile kavuşan Dolunay yaşayacağız, zihinsel olarak takıntılı ve zorlanacağınız bir dönem olabilir. Bazılarınız bu dönemde işini kaybedebilir ya da çalıştığınız yerden ayrılabilir başka bir yere geçebilirsiniz ya da iş yerinizden birisi ayrılabilir. Kontrol dışı olaylar gelişebilir  gizli düşmanlarınızın olduğunu anlayabilirsiniz. Sevdiklerinizle veya geçmişten tanıdığınız insanlarla temas eski yaralarınızı açabilir ve size kendiniz hakkında bir şeylerin farkına varmanızı sağlayarak sizi iyileştirebilir. Aynı zamanda bu süreçte  rüyalarınızdaki mesajlara dikkat edin . Yine bu dönemde  geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında düşünür ve doğru eylemler için hazırlıklar yapabilir, kendinizde daha önce fark etmediğiniz yeteneklerinizi fark edebilirsiniz.  Geçmişiniz, hatıralarınız, kalıplarınız, inançlarınız  Dolunay'ı terapi yapmak için mükemmel bir zaman haline getiriyor, sizi geride tutan şeylerin farkına varmak için de.  Aynı zamanda bu süreçte yalnız kalmaya  büyük bir ihtiyaç duyabilirsiniz ve  gizli veya özel bir konu , bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir, dikkatli olun sevgili Boğalar.
Merkür 3 Ekim’de düz hareketine geçiyor ve  aklınız , zihniniz çocuklar, aşk, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlere daha çok yöneliyor. Bazılarınız için , çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, bu yönde bazı kararlar alınabilir. Bazılarınız  sevdiğiniz kişiden haber ya da teklif alabilir. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır. 11- 29  Ekim arası ise  Merkür Terazi burcunda bilgi paylaşımları, anlaşmalar  bu süreçte artabilir, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyidir. Bazılarınız aynı  iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarıya daha kolay ulaşabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapmak bu dönem iyi olacaktır. Aynı zamanda sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir.
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar.  Satürn meslek, kariyer dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleri, yönetim becerileri, üst pozisyonunda bulunan etkin olan kişilerle ilgili konularda sizleri  testten geçirecektir. Bu dönemde bazılarınız başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışabilir  ve gücünüzü  ortaya koyabilirsiniz. Bu her koşulda üzerinde uğraşmakta olduğunuz işte kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır. Bu, hayatın keyifli yönlerini bir kenara bırakıp, yaptığınız işe odaklanmayı gerektiren bir süreçtir.
23 Ekim’de  Venüs  ve Güneş Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay , ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler olabilir. Bu zamana kadar ilişkilerinizde , ortaklıklarınızda olumsuz giden şeyleri düzeltme şansınız artabilir. Evlilik ,ortaklaşa girişimler , davalar açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir süreçtir. Bu süreçte  fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket edebilir, ilişkilerinizde daha tutkulu daha sabit fikirli olabilirsiniz. Aynı zamanda yasal konularda şansınız artabilir, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkabilir. Ortaklaşa  işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir. Aynı zamanda ilişkilerinizde  mükemmel dengeyi sağlamaya çalışabilirsiniz. Bazılarınızın hayatına  tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir, bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Bazılarınız bu süreçte önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir, işle ilgili konularda, deneyimli kişilerle ortaklık kurabilir.  Bazılarınız bu süreçte  taşınarak  yer değişikliği yapabilir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması da Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz. Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için   size destek verecek. Bu süreçte evlilik, ortaklık , ev değişimleri yapmak konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz bu konularla ilgili hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Çalışma hayatınız , günlük rutinlerinizde yenilikler yapmayı düşünebilirsiniz. Bazılarınız sosyal çevresi ile ilgili ya da kariyerinden gelen getirileri ile ilgili konularda bir takım yenilikler yapmayı isteyebilir. Bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için tüm bu konularda  kadersel gelişmeler söz konusu olabilir.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak , sosyal çevre ,arkadaşlarınız , kariyerden gelen kazançlarınızda aslında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağınız hakkında düşünme zamanı olabilir. Daha geniş bir perspektifle bakıp bu konularla ilgili hedeflerimizi veya arzularımızı yeniden tanımlamaya çalışabiliriz. Bununla birlikte, bu aynı zamanda daha önce kaybedilen olasılıkların daha fazla umut ve potansiyelle yeniden ortaya çıkabileceği bir süreç olabilir.
29 Ekim Merkür Akrep burcunda   ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde zihninizi daha çok meşgul edebilir. Bu dönemde önemli ortaklık anlaşmaları, yasal konular gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız . İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak  ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir süreçtir.
29 Ekim - 13 Ocak  arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor,  bu süreçte maddi konular söz konusu olacaktır, maddi konularda bir enerji ve efor söz konusu . Dikkat edin fazla harcamalar söz konusu olabilir.  Gelir ve giderlerinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Bazılarınız kendinizi bu dönemde çok değersiz hissedebilirsiniz sanki işe yaramayan bir kişi gibi hissedebilirsiniz. İşle ilgili konularda aksamalar olabilir.  Bu dönemde  sabır süreniz kısa olabilir, bu yüzden dengeli olmaya özen gösterin, dayanma gücünüz de test edilecek unutmayın.  Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER  
Sevgili İkizler , Ekim ayına  sosyalleşmek, hayatın keyfini çıkarmak için abartılı davranışlarla başlayabilirsiniz. Birkaç gün içinde arkadaş veya sevgili edinebilirsiniz.
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor,  başkalarının kaynakları , ölüm ve miras temaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazılarınız için bu dönem eskisinden doğan yeni bir yaşam anlamına gelir. Bu, egonun ölümü ve yenilenmesi anlamına gelirken, hayatınızda  modası geçmiş durumlar, düşünceler dönüşüp bir psikolojik yenilenme , yeniden doğma süreci yaşayabilirsiniz, koşullarınız kökten değiştirebilir veya sizi kendi yaşamınızın doğası ve anlamı ile yüzleşmeye zorlayabilir. Başka bir düzeyde, ortak mülklerinizi ve kaynaklarınızı haritanızdaki etkilere göre olumlu veya olumsuz  etkilenebilir . Borca girmemeye çalışın, eş ve ortağın parası ile mücadele gerektiren durumlar, kredi ve borç gibi konularda uğraş ve yapılandırma söz konusu olabilir. Bazılarınız okült ve ezoterik konulara ilgi göstermeye başlayabilir.
9 Ekim’de  aynı zamanda Koç burcunda Kiron ile kavuşan Dolunay yaşayacağız, bu süreçte daha önce ilişkilendirdiğiniz  arkadaşlıklar , sosyal bir mecraya , internet  veya  dahil olduğunuz bir grupla ilgili konularda bilinmesi gerekenler ortaya çıkabilir, bu konularda gerçekleri size dost olanları veya olmayanları anlayabilirsiniz çünkü Dolunay gerçekleri ortaya çıkarır ve etrafınızı çevreleyen insanları daha net görürsünüz bazı olumsuz durumlar  anlaşmazlıklar olabilir. Hobileriniz, romantik aktiviteleriniz ve benzeri şeyler size neyin zevk verdiğinin farkına varırsınız. Ayrıca arkadaşlarınızın iyileşmesine yardımcı olabilir veya bir şekilde gruplar halinde şifa üzerinde çalışabilirsiniz.
Merkür 3 Ekim’de düz hareketine geçiyor ve  ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
11 -29 Ekim arası Merkür Terazi burcunda , bu süreçte zihniniz ve aklınız aşk, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetlerle meşgul olacak . Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Bazılarınız  sevdiği kişiden haber ya da teklif alabilir ayrıca sevdiğini kişiye teklifte bulunmak açısından da iyi bir süreçtir. Aynı zamanda zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır. 
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar. Bu süreçte  yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konular, dini veya akademik kişilerle  ilgili testten geçebilir, sorumluluklar alabilir ; ama bir şeylerin yerli yerine oturtulacağını gösterir. Bazılarınız bu dönemde size yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir, bazılarınız kariyeri için eğitim alabilir, kendini yetiştirme gayretine girişebilir. Bazılarınız eğer  dış ticaretle uğraşıyorsanız , daha fazla çalışmak ve temkinli olmak gereken bir dönemde olacaksınız farkında olun. Eğitimle ilgili konularda da durum benzerdir.
23 Ekim’de  Venüs  ve Güneş Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay , günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya ve öncelik tutmaya başlar. Hayatınızdaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmeniz gerekebilir. Daha fazla odaklandığınız ve ayrıntılara dikkat ettiğiniz için iş projelerinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte sağlıklarının yanı sıra günlük rutinlerinizde de iyileştirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca bir evcil hayvanla ilgilenebilir veya alabilirsiniz. Bu dönemde Venüs’ün bu alanda olması ile iş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması da Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz. Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için   size destek verecek.  Bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için de tüm bu konularda  kadersel gelişmeler söz konusu olabilir. Bu süreçte yeni diyet rejimi, sağlıklı rutinleri ve tatmin edici çalışma programlarınızı  başarılı bir şekilde başlatılabilirsiniz. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve işlerinizi yeniden organize ederek , alacağınız  görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı geldi. Ayrıca, her şeyi çözme ve  faydalı olma arzunuz daha fazla olacaktır.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak ,kariyeriniz, ve statünüz hakkında   aslında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağınız hakkında düşünme zamanı olabilir. Daha geniş bir perspektifle bakıp bu konularla ilgili hedeflerinizi veya arzularınızı yeniden tanımlamaya çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, bu aynı zamanda daha önce kariyer ve statü konuları , üstelerinizle olan ilişkileriniz gibi konularda  kaybedilen olasılıkların daha fazla umut ve potansiyelle yeniden ortaya çıkabileceği bir süreç olabilir. Maaşlı çalışanlar ve iş adamları bu Jüpiter gerilemesi sırasında işlerine daha fazla konsantre olmalıdır. Bazılarınızın aşk hayatı gelişebilir. Evli olanlar da evlilik hayatlarının tadını çıkarabilirler.
29 Ekim Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor , bilgi paylaşımları, anlaşmalar , iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler söz konusu olabilir, aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarı daha kolay olabilir. İş ortamında daha düzenleyici ve organize olabilir, günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için iyi bir süreçtir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir.
29 Ekim - 13 Ocak  arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor,  ilişkilerle ilgili agresyon yaşayabilir ve zorlanabilirsiniz. Hastalıklar olabilir, kronik hastalıklar söz konusu olabilir, enerjiniz düşük olabilir.    Kendinizi iyi ifade edemeyebilirsiniz. Kendi  tarzınızdan memnun olmayabilir veya kişiliğinizin üzerinde çalışmak istediğiniz yönlerinizi bu gerileme zamanı daha iyi  tanımlayabilirsiniz. Sizin için, daha çok  nasıl göründüğünüzle ilgili konular da önemli olabilir. İlk başta neyi değiştirmek istediğinizden emin olmayabilirsiniz, ancak bu dönemde estetik yaptırmamanız gerekir, farkında olun. Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.
YENGEÇ VE  YÜKSELEN YENGEÇLER  
Sevgili Yengeçler ,  Ekim ayına ev , yuva ailevi konular ve kariyeriniz , statünüz ile  ilgili konularda  abartılı düşüncelerle başlıyorsunuz. Evinizi abartılı bir şekilde süslemek isteyebilir, yeni bir ev almak veya taşınmak isteyebilir ya da kariyer konuları ile ilgili abartılı düşünceleriniz olabilir, farkında olun.
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor bu dönemde her türlü ilişkileriniz  yeniden tanımlanabilir,  değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. İlişkilerde eskiden olduğundan daha fazla yoğunlaşma derinleşme, bazen de güç çekişmeleri olabilir. Plüton ’un kişisel haritalarınıza açıları gerginse ilişkilerde yıpratıcı ve baskı yaratan durumlar, güç çekişmeleri olabilir. Boşanma, başkalarıyla davalar, duruşmalar yaşanabilir. Plüton’un kişisel haritalarınızda  açıları destekleyici ise ,  ilişkileriniz  sayesinde güç kazanabilirsiniz.   
9 Ekim’de  aynı zamanda Koç burcunda Dolunay yaşayacağız, Kiron ile kavuşumda olan bir Dolunay yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler , kariyer konusunda aydınlatabilir. Bazılarınızın ailevi yaşantısı ile ilgili bir takım değişiklikler olabilir, bazılarınız evlenebilir bazılarınız boşanabilirsiniz. Kiron’dan dolayı tüm bu konularla ilgili yaralanmalar, hoşunuza gitmeyen durumlar da olabilir.  Ani bir iş fırsatı ya da kariyer, ev ya da mülkle ilgili konularda da hoşunuza gitmeyen gelişmeler olabilir.
Merkür 3 Ekim’de düz hareketine geçiyor ve fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olacağınız bir dönem başlıyor. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz  artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerinizi geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek  açısından iyidir.
11- 29  Ekim arası ise  Merkür Terazi burcunda ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar.  Finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilgili  testten geçebilir, sorumluluklar alabilirsiniz. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir.
23 Ekim’de  Venüs  ve Güneş Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay , çocuklar, aşk hayatı , hobiler, sportif konular gündeminizde olabilir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine daha fazla zaman ayırabilirsiniz, odak noktanız eğlencedir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın . Sanatsal aktivitelere, konserlere gidin , kendinizi şımartın sevgili Yengeçler. Bazılarınız bu dönemde çocuk sahibi olacağını öğrenebilir, bazılarınızın aşk ilişkileri daha keyifli olabilir, bazılarınızın çocuklarıyla ilgili konuları gündeminizde olabilir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması da Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz. Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için   size destek verecek.  Bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için tüm bu konularda  kadersel gelişmeler söz konusu olabilir. Her tür kutlama, eğlenceli ve eğlence amaçlı çabalar gibi romantik eğilimler söz konusu olabilir. Özellikle kendi yaratıcılığınız artabilir, yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Bu sizin için tutkulu  ve normalden daha cesur hissedebileceğiniz bir zaman olabilir. Bazılarınız için yeni bir aşk başlayabilir ya da var olan ilişki bitebilir , bazılarınızın çocuklarıyla ilgili girişimleri olabilir. Bazılarınız yatırım yapabilir.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak , hayat görüşünüz, yabancılarla yapılan işler, hukuksal konular, akademik eğitim, medya, yayıncılık, reklam, tanıtım, yurt dışı gezileri konularında aslında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağınız hakkında düşünme zamanı olabilir. Daha geniş bir perspektifle bakıp bu konularla ilgili hedeflerimizi veya arzularımızı yeniden tanımlamaya çalışabiliriz. Bununla birlikte, bu aynı zamanda daha önce kaybedilen olasılıkların daha fazla umut ve potansiyelle yeniden ortaya çıkabileceği bir süreç olabilir.
29 Ekim Merkür Akrep burcuna geçiyor yaklaşık 3 hafta  çocuklar, aşk, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetler  zihninizi ve düşüncelerinizi meşgul edecektir. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir, sevdiğiniz kişiden haber ya da teklif alabilirsiniz. Bazılarınız sevdiğiniz kişiye teklifte bulunabilir. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
29 Ekim - 13 Ocak  arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor, kontrol dışı bir alanda geri giden Mars size takıntı, endişeler, gizli düşmanlıklar, ruhsal ve fiziksel anlamda zorluklar verebilir. Kronik sağlık sorunlarınız tetiklenebilir ama doktorunuz ısrar etmediği sürece ameliyat olmamalısınız. Dedikodular, laflar Mars geri hareketi döneminde çok fazla olabilir bunlara çok üzülebilirsiniz, kafanıza takabilirsiniz. Bu dönemde meditasyon yapmak, dua etmek size iyi gelebilir. Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.
ASLAN  VE YÜKSELEN ASLANLAR 
Sevgili Aslanlar,  Ekim ayına  yakın çevre ,kardeşlerle ilişkiler, eşinizin akrabaları , hayat görüşleriniz, yurt dışı seyahatleri , tanıtım-pazarlama, yakın çevre gezileri ,eğitimler , yabancılarla yapılan işlerle ilgili konularda abartılı  düşüncelerle başlıyorsunuz .
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor sağlığı tehdit eden durumlar, özellikle sinirsel gerginlik ve psikolojik zorluklar olabilir; yeme içme ve yaşam tarzında bazı köklü değişimler gerekebilir, günlük hayatınızda, işlerinizde önemli yapısal değişimlere yönelebilirsiniz. İş ve çalışma hayatına bakışınızda radikal değişimler olabilir.  İster fiziksel ister psikolojik olsun, rejeneratif  terapiler için iyi bir zamandır. İyi bir fiziksel rejim izlerseniz, son yıllarda buna dikkat etmemiş olsanız bile artık vücudunuzu yenileyebilirsiniz. Diyetinize dikkat etmeniz önemlidir. Kişisel haritalarınızda Plüton açıları zorlu ise  sağlık sorunlarınız olabilir. Bazılarınız iş ortamında güç çekişmeleri yaşayabilir. Evcimen hayvanlarınız varsa onların sağlık sorunları ile uğraşabilir.
  9 Ekim’de  aynı zamanda Koç burcunda Dolunay yaşayacağız, Kiron’da bu Dolunay ile kavuşumda. Yurt dışı konuları, taşınmak, eğitime gitmek gibi bir takım olaylarda netleşmeler olabilir. Bazılarınızın hukuksal davaları sonuçlanabilir. İnanç ve fikirlerinizde bir netleşme olabilir ve Kiron’da bu alanda olduğu için bu konularla ilgili bir yaralanma , bir sıkıntı olabilir.
Merkür 3 Ekim’de düz hareketine geçiyor ve  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
11- 29  Ekim arası ise  Merkür Terazi burcunda zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar yakalama söz konusudur, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da iyi bir dönemdir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.  
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar. Bu süreçte  ikili ilişkiler en önemli test alanıdır. Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapıdadır ve ikili ilişkiler bu durumdan etkilenmektedir. İlişkilerde güven teması ön plandadır, zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir. İleri dönük işlerde uygun olmayan ilişkiler bu noktada temizlenebilir; her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme zamanlarıdır. Bu, ilişkilerden bir şeyler öğrenme, hayat dersleri alma zamanıdır! Bazen Satürn bu alandan geçmekte iken yapılan evlilik, çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlamlık göstergesi de olabilir. Satürn’ün kişisel haritalarınızda  sert açıları varsa  hukuksal davalardan yana sıkıntılar çekme, temsil yetkisi olan kişilerden yana zorlanma yaşanması ihtimali de güçlüdür. Bu, dava açmak açısından pek de isabetli bir dönem değildir.
23 Ekim’de  Venüs  ve Güneş Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay ,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailenizin size gereksinim duyduğu bir dönemdir, aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Bazılarınız kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak isteyebilirsiniz. Evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşımak veya bir şeyleri düzeltmek için evinize yeni bir şey yapabilirsiniz. Aynı zamanda evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir. Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir ,  bazılarınız ev dekorasyonu için  bir mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması da Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz. Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için   size destek verecek.  Bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için   kadersel gelişmeler söz konusu olabilir. Aile, ev, yuva konuları, evlilik konuları, anne-baba olma konuları , miras ,mal ,mülk konularıyla ilgili yeni başlangıçlar olabilir.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak ,bu dönem sizin için zorlayıcı olabilir. Bu süre zarfında, bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğiniz için sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Bazı beklenmedik harcamalar sizi rahatsız edebilir. Ancak, bu sefer bir işle uğraşan veya maaşlı bir çalışansanız  dikkatli olun.  Evli çiftler arasında ortak kazanımlarla ilgili küçük çatışmalar olabilir.
29 Ekim Merkür Akrep burcuna geçiş yapacak ,ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
29 Ekim - 13 Ocak  arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor,  bazı hedefleriniz için, kariyerden gelen kazançlarla ilgili konular için bir mücadele söz konusu olabilir. Arkadaşlar ve sosyal çevre  arasında agresyon enerjisi söz konusu olabilir farkında olun. Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.
 BAŞAK  VE YÜKSELEN BAŞAKLAR 
Sevgili Başaklar, Ekim ayına  parasal konularda , gelir ve giderler konusunda  abartılı davranışlarla  başlıyorsunuz, harcamalarınızda aşırı müsrif davranabilirsiniz farkında olun.
9 Ekim tarihinde Plüton ileri hareketine başlıyor, çocuklarla, aşk hayatınız, yaratıcı çalışmalarınız, hayattan keyif aldığınız konularla  ilgili kadersel olaylar, çocuklarla ilişkilerde önemli değişimler, onların hayatlarının yeniden yapılanması, cinsellikle ve aşkla ilgili konularda derin dönüşümler ve krizler, aşk ve tutkuların ön plana çıkması söz konusu olabilir. Kişisel haritalarınızda Plüton’un sert açıları varsa  bazılarınız aşk ve cinsellikle ilgili dönüşüm krizleri yaşayabilirsiniz, bazılarınız çocuklarla ilgili problemler veya yapılması kaçınılmaz değişiklikler yaşayabilir. Her koşulda çocuklarla ilişkilerin aşk ilişkilerinin, hayattan keyif alma konularının  yeniden tanımlandığı, yapılandırıldığı bir dönemdir.
9 Ekim’de  aynı zamanda Koç burcunda Dolunay yaşayacağız, Kiron’da bu Dolunay ile kavuşumda maddi durumunuzda netleşmeler söz konusu olabilir ama bu alanda bir takım sıkıntılar yaşamanız da söz konusu olabilir, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.  Ortak kazanımlar, aile bütçesi ile ilgili konularda , nafaka, vergi, sigorta , kredi gibi konularda netleşme söz konusu olabilir. Ayrıca sağlığınızla ilgili olumsuz durumlar da olabilir dikkatli olun .Merkür 3 Ekim’de düz hareketine geçiyor ve  kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır , zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından kullanabilirsiniz.
11- 29  Ekim arası ise  Merkür Terazi burcunda sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
23 Ekim’de Satürn düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda  beraberinde acıyı , testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar.  Yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işçiler, kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler, kötü şeyler, baba tarafından akrabalarla ilişkilendirilen bu alandan Satürn’ün geçişi sürecinde sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği vardır. Düzenli beslenmeye ve sağlığa özen göstermek en başta gelir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudu ve sağlığı zorlayabilir. Bu yüzden yaşam tarzını, alışkanlıkları  iyi organize etmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Bu dönemde, iş koşulları zorlaşabilir; sorumluluklar artabilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir.
23 Ekim’de  Venüs  ve Güneş Akrep burcuna geçiyor ; yaklaşık bir ay ,  Merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun bir süreçtir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz var ve insanların söylediklerinizi duymasını istiyorsunuz. Daha sosyalsiniz, bu yüzden bağlantı kurmak için iyi bir zaman olabilir, yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumludur. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak kapıları açacaktır. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönemdir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması da Akrep burcunda ve bu etkiyi 6 ay boyunca hissedeceğiz. Tutulma Venüs ile kavuşumda olduğu için hayatınızın zorlu olabilecek bu sürecini daha kolay ve avantajlı bir şekilde atlatmanız için size destek verecek.  Bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için tüm bu konularda  kadersel gelişmeler söz konusu olabilir. Bu, yeni bir şeyler öğrenmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla iletişimde olmak için uygun bir zamandır. Kardeşler, akrabalar ve yakın çevre ile ilgili yeni başlangıçlar olabilir ya da onların hayatında yeni başlangıçlar olabilir. Bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilir, bazılarınız yeni bir ticarete başlayabilir.
28 Ekim- 25 Kasım arası  Jüpiter Balık burcunda geri hareketinde olacak , sizin için zor bir süreç olabilir. Bu gerileme sırasında sağlığınıza özellikle dikkat edin. Uzun vadeli bir yatırım planlıyorsanız,  kaçının, girişimleriniz  istenilen sonuçları elde edemeyebilir. Evli çiftler, eşleriyle yanlış anlamalar ve anlaşmazlıklar yaşayabilirler.
29 Ekim Merkür Akrep seyahati başlıyor. Zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusudur. Harita sahibinin, fikirlerini konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olduğu günlerdir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.
29 Ekim - 13 Ocak  arası  Mars İkizler burcunda geri gidiyor, kariyer ile ilgili, ailevi konular, toplum önündeki pozisyonunuz ile ilgili konularında mücadeleler söz konusu iş yerinizde aksamalar , problemler olabilir, üstlerinizle gereksiz yere gerilebilirsiniz, farkında olun içinize atıp atıp öfke patlamaları yaşayabilirsiniz dikkatli olun çünkü bu dönemde başka bir işe girme şansınız zor olacaktır. Sakin kalmaya çalışmalısınız. Ailevi ilişkiler, özellikle anne ile ilişkilerde , anne sağlığında sıkıntılar olabilir.  Bu ay gündem bir hayli yoğun ve sıkıntılı umarız tüm bunların farkındalığında iyi bir ay geçirirsiniz, sevgiler.