• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM 2022

EKİM 2022


EKİM 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 
Sevgili Teraziler; Ekim ayına yükseleninizdeki Venüs ile 7. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. Kararsızlığınız iş başında, ilişkiler bir süredir sarpa sarmışken bu günlerde abartıdan kaynaklı sorunlar gündeminizde yer alabilir. Neyi abarttığınıza dönüp bir bakın, sorunları mı, sevginizi mi, geçmiş konuları mı? Kaçırdığınız ilişki ya da ortaklık fırsatları yeniden gündeminize gelirken, hayata bakış açınızla çelişen tarafları yine sizi kararsız bırakabilir. Hem ilişkileri hem de paranızı müsrifçe harcama potansiyeliniz de ciddi bir artış olabilir. Hani derler ya ilişkilerinizi bozuk para gibi harcamamaya özen göstermelisiniz.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek; Nihayet retronun olumsuz etkileri bitiyor ayın 3 ünde düz harekete geçmesiyle zihniniz dinginleşip kendinizle olan ilişkinizde iyi günler başlıyor. Ancak özelikle 11 den sonra kendinizi daha iyi ifade edebilir, ikna yeteneğinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Sözleriniz ve fikirleriniz son derece dikkat çekici olacaktır. Akıllıca davranarak, şartları kendi lehinize çevirebilirsiniz. Zekanızı daha aktif kullanabilir, mantığınıza güvenebilirsiniz. Önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar yapabilir, sözleşmelere imza atabilirsiniz.
9 Ekim tarihinde 4.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor, Pluton geri hareketi sizlere ailevi konularda, ebeveynlerinizle ilgili konularda, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda ya da gayrienkullerle ilgili konularda neler yaşattı ve en önemlisi neleri fark ettiniz ve neleri öğrendiniz, gücünüz bunlardan hangisinde sınandı? Tüm bunların ışığında Pluton’un direkt harekete geçişi ile özellikle aileniz, ailevi konular, ebeveynlerinizin sağlığı, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Geleceğin temellerini atma zamanı gelmiş demektir. Dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyerle ilgili hedeflerle ilgili mücadele etme azmi ve fırsatı yakalayabilirsiniz. Aile ve ev konularıyla ilgili sorumluluklarınızı alabilirsiniz.
9 Ekim’de 7.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda yükseleninizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Bu dolunayla birlikte, yakın ilişkileriniz, ortaklıklarınız, danışmanlıklar, taşınma ve davalarınızla ilgili konularla ilgili yeni yollar yeni yöntemler uygulama çabasına girebilirsiniz. Bu konularda tamamlanan ve açığa çıkan durumlar söz konusu olabilir. Eşiniz, ortağınız, partneriniz ya da yakın ilişkide bulunduğunuz kişilere destek vermek, onların şifacısı olmak durumunda kalabilirsiniz. Hem kendiniz, hem de başkaları için tedavi edici, iyileştirici, öğretici ve yenileyici bir süreç olabilir. Venüs ve Güneş kavuşumuna Satürn 5.evinizden güzel bir destek sunuyor; yapmak istediklerinizin kalıcı olmasını sağlıyor, size ilişkilerinizde, çocuklarınızla ilgili konularda, hayatınızla, motivasyonlarınızla veya dış görünüşünüzle ya da sağlığınızla ilgili konularda uzlaşmacı ve kalıcı kararlar almanız için destek oluyor. Fakat Venüs Kiron karşıtlığı, bu dolunay zamanı bazılarınızın iyi gitmeyen ilişkilerinden ya da ortaklıklardan ayrılık kararı almasına sebep olabilir.
23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 5.evinizde düz hareketine başlıyor, Satürn büyük bir astroloji öğretmenidir; geçiş yaptığı alanda beraberinde acıyı, testleri, engelleri, blokajları getirir ve bakış açınızı değiştirmek için disiplinli, kontrollü davranmanızı sağlar. Satürn’ün bu alanda direkt harekete geçmesi ile çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi konularda sorumluluk alabileceğinize ve mesuliyetlerinizi yerine getirebileceğinize işaret eder. Henüz çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ya da kendisini buna hazır görmeyenler için mesuliyet almanın ve bu konuda çaba göstermenin zamanı gelmiş demektir. Çocuklarınız ya da çocuk sahibi olma konusunda somut ve kalıcı adımlar atabilirsiniz. Çocuklarınızın sağlığı ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Hobilerinize ya da sportif aktivitelere odaklanabilirsiniz. Eğlenceli aktivitelerin dozunu kaçırırsanız sağlığınız bozulabilir, dikkatli olmalısınız.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 2.evinize geçiyor; parasal konular açısından olumlu etki altında olacaksınız. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak, artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 2.evinize geçiyor, Ayın 23 ünden sonra finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden  gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  başkalarından beklenti yerine  kendi bütçenize, yeteneklerinize elde edeceğiniz gelire güvenmenizde  fayda vardır.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 2.evinizde gerçekleşecek ve Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere ve maddi konuları yeniden gözden geçirmenize sebebiyet verebilir.
Bu tutulma siz Sevgili Teraziler; en çok parasal konularda etkisini gösterecektir. Parasal sorunlarınıza Venüs’ün yardımı ile belki çözümler bulabilir, kendi becerileriniz sayesinde gelirlerinizi bir nebze arttırabilirsiniz. Ancak mali tablonuzdaki finansal açıklar daha çok gözünüze batabilir ve gelir gider dengenizi dengelemek için bazı giderleri kısmanız gerekebilir.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine devam edecek. Büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter’in, geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Jüpiter’in geri hareketinin odak noktası, ritüellerinizin ve farkındalığınızın temelini yeniden inceleyerek sizi hasta eden veya rahatsız eden davranış biçimlerinizi ortaya koyarak yenide ritüeller yaratmanıza neden olacaktır. Şans ve fırsatlar da bir süre için geri çekilebilir ve sizin için bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek daha iyi olabilir.
Sizlerin 6. Evinizde gerçekleşecek bu geri harekette işinizle ilgili farkındalığınız artarken kaçırdığınız iş fırsatları tekrar karşınıza çıkabilir. Ancak bu geri harekette en çok sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini hatırlamanız gerekir. Eskiden kalma sağlık sorunları nüksedebilir ya da büyüyebilir.
29 Ekim de Merkür Akrep Burcuna sizlerin 2. Evinize geçiyor, Sevgili Teraziler açıkça görülüyor ki Ekim ay en önemli gündeminiz para olacak. Yaklaşık 20 gün boyunca  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilmeniz söz konusu olacaktır. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 9.evinizde geri gidiyor,  hareket enerjimiz geriliyor. Bu dönemde harekete geçerken sözler kadar düşüncelerimiz, inançlarımız da ön planda olacaktır. Ancak enerji düşüklüğü, doğru yere kanalize olamama ve gereksiz agresyon, retronun en belirgin özelliklerinden olacaktır.  Hayata bakış açınız, gelecek planlarınız, inançlarınız, ticari ve hukuksal konularınız, uzaklarda yaşayan akrabalarınız ya da tanıdıklarınızla bağlantılarınız, seyahatler, eğitim ve sınavlar, yayıncılık konuları enerjinizi sarf ettiğiniz ve bu enerjiyi sorguladığınız ve aklınızın da biraz karıştığı, öfke kontrolünde de zorlanabileceğiniz bir süreç olacaktır. Bu süreçte sakin kalmaya, aklınızı karıştıranlardan uzak kalarak enerjinizi doğru alana kanalize etmeye özen göstermelisiniz.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 
Sevgili Akrepler; Ekim ayına Terazi burcunda 12.evinizde bulunan Venüs ile 6. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. İyicil iki gezegen arasındaki bu karşıtlık özellikle sağlık sorunlarınıza neden olabilir ya da var olan sağlık sorunlarınızın büyümesini etkileyebilir. Hastane gündemleriniz ve günlük rutinlerinizi çoğalabilir. Arkanızdan çevrilen işler sağlığınıza negatif etki yapabilir. Bu etkileşimi karşılamanın en iyi yolu meditasyon gibi çalışmalarla ruhunuzu dinlemek ve dinlendirmek olacaktır.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek; Merkür’ün düz harekete geçişiyle arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle ilişkileriniz düzene girerken, iletişim gücünüz artacaktır. Ayın 11 inden sonra ise yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
9 Ekim tarihinde 3.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor, kardeşlerle veya yakınlarla ilişkilerinizde dönüşüm söz konusu olabilir. Eğer stresli açılar varsa bu alanda dertler ortaya çıkabilir, komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar bu dönemde ortaya çıkabilir ve uzun zaman sürebilir. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Yakın çevrenizde daha etkin olmaya ve gücünüzü ortaya koyma arzusunda olabilirsiniz. Düşünsel ve fikirsel alanda dönüşümler yaşayabilirsiniz.
9 Ekim’de 6.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda 12.evinizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Sevgili Akrep’ler Ekim ayının ortalarına kadar gerek ruhsal gerekse fiziksel sağlığınıza son derece özen göstermeniz gerektiği aşikar. Bu dolunay hastalıklarınızı tetikleyebilir ya da ortaya çıkarabilir. Kapalı yerlerde kalmanız, izole olmanız söz konusu olabilir. Şifayı hastanelerde bulmanız söz konusu olabilir. Arkanızdan çevrilen işler, dedikodular ortaya çıkarken, ilişkileriniz zedelenebilir. İşinizle ve iş alanınızla ilgili ya da birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili konular gündeme gelebilir. Venüs ve Güneş kavuşumuna Satürn 4.evinizden güzel bir destek sunuyor; yapmak istediklerinizin kalıcı olmasını destekleyecektir.
23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 4.evinizde düz hareketine başlıyor;   ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda mesuliyet alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur. Bazılarınız için yer değişiklikleri, taşınmalar da görülebilir bu dönemde.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 1.evinize geçiyor, Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 1.evinize geçiyor Ayın 23 ünden sonra ise Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 1.evinizde gerçekleşecek. Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere sebebiyet verebilir.
Siz sevgili akrepler ise tüm bu konuların yanı sıra sağlığınız, dış görüntünüz, kariyeriniz, ilişkileriniz ve hayattaki motivasyonlarınızla ilgili konuları anlamak ve irdelemek, bu konularla ve kendinizle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz ve bu konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Finansal durumunuzla da yüzleşmenin zamanı olabilir.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine 5.evinizde devam edecek. 5.evdeki bu geri seyahat ile en çok çocuklarınızla ya da genel olarak çocuklarla nasıl iletişim kurduğunuz, onları geliştirmek ve büyütmek için yaptıklarınız ve en içinizdeki çocukla iletişim kurup kuramadığınız ile ilgili farkındalığınız artacaktır.   Ayrıca, Jüpiter gerilemesi; artık sizi tatmin etmeyen insanlara, yerlere ve koşullara ve hobilerinize ışık tutuyor olacak. 
29 Ekim de Merkür Akrep Burcuna sizlerin 1. Evinize geçiyor Merkür'ün ortalama 3 hafta  boyunca 1.evinizde kalması  kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 8.evinizde geri gidiyor. Mars’ın İkizler burcuna geçmesiyle harcamalarınız artmış olabilir. Bu süreçte gelir gider dengenizi iyi yönetmeniz gerekebilir. Retro sürecinde eskiden ödenmemiş bazı borçları ödemek için çaba göstermeniz gerekebilir. Bu süreçte sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekir. Kendinizi engellenmiş, enerjiniz düşmüş ve güçsüz hissedebilirsiniz. Sanki yapmak istediklerinize gücünüz yetmiyor gibi hissedebilirsiniz ya da çabalarınız boşa gidiyor gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle de bu süreçte yavaşlamanız ve daha dikkatli adımlar atmanız gerekir. Daha önce kazandığınız ancak alamadığınız haklarınız varsa bunlar için de mücadele etmeniz olasıdır. Kazalara dikkat etmelisiniz. Kontrolsüz güç kazalara sebebiyet verebilir ya da haddini aşan agresyon yaratabilir, dikkatli olmanız gerekir.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR 
Sevgili Yaylar; Ekim ayına Terazi burcunda 11.evinizde bulunan Venüs ile 5. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. Her ne kadar iyicil de olsa iki gezegenin karşıtlığı bazı istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Fazlaca düştüğümüz kendi keyif ve zevklerimiz, arkadaşlarımızla olan ortak paylaşımlarımıza ters düşebilir. Bazılarımız da aşk hayatları ile arkadaşları arasında kalabilir, bazılarımız ise çocukları ile olan gündemleri ile kariyerleri arasında kalabilirler. Sosyal platformlarda yer almak size iyi gelecektir ancak Jüpiter karşıtlığı, bunu kendinize rağmen abartmamanız gerektiğini anlatıyor. Riskli yatırımlar konusunda da abartıdan uzak kalmalısınız.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek; Merkür’ün düz harekete geçmesiyle patronlarınızla ve amirlerinizle süregelen iletişimsel sorunlar çözülmeye başlayacaktır. İş ve kariyer anlaşmaları için anlaşma ve sözleşmelerin önü açılacaktır.
Ayın 11 inden sonra Merkür’ün Terazi burcuna geçişi ile birlikte sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için çok  uygundur. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak size düşebilir, sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Bu dönemde geleceği formüle etmek, plan yapmak, eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilgili  değişiklikler olabilir. Yine bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilir, iletişiminiz  daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak, ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından kullanılabilirsiniz bu zamanları.
9 Ekim tarihinde 2.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor, Özellikle parasal konular ve öz değerinizle ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Maddi konularda önemli değişimler söz konusu olacağından bu değişimler için mücadele etme gücünüz olacaktır. Daha fazla kazanmak ve gülü olma arzusu hissedebilirsiniz, maddi konularda kontrolü ele alabilir, sahip olduklarınızı daha güçlü idare edebilirsiniz. Paranızı daha etkin kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz her şeye karşı bakış açınız radikal bir biçimde değişebilir. Geçen senede aynı evinizde Pluton retrosu yaşadınız ve bu sene hangi durumlar, tutum ve davranışlar tekrar etti? Hazır Pluton düz harekete geçmişken bu yaşadıklarınızı değiştirmek için gücünüz olduğunu bir kez daha hatırlayarak parasal konularda ve öz değerinizle ilgili konularda değişmek ve güçlenmek için uğraş verebilirsiniz.
9 Ekim’de 5.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda 11.evinizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Bu dolunay zamanına sizin için eğlenme zamanı diyebiliriz. Dolunay zamanında hedeflerinizi artırırken, keyfinize düşkünlük nedeni ile hedeflerinizden uzaklaşabilirsiniz. Yapmak istedikleriniz için yeterince zaman bulamayabilirsiniz. Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizde uyumu yakalayabilir, İkili ilişkiler de ortak zevklerin önemi artar. Çocuklarınız varsa onların bulunduğu aktiviteler ile sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan gündemleriniz konusunda çatışma yaşayabilirsiniz.
 23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 3.evinizde düz hareketine başlıyor;  Satürn’ünün bu alanda direkt alana geçmesi ile birlikte kardeşleriniz, yakın çevreniz, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda mesuliyet alabilir ve mesuliyetlerinizi yerine getirebilirsiniz. Zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanabilir, sınavlara veya kitap gibi uzun süre emek gerektiren konulara odaklanabilirsiniz. Derin araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak çok çalışmanız gerektiğini hatırlamalı ve karamsarlıktan ve endişeden uzak durmalısınız. Kardeşlerinizle ve yakınlarınızla ilişkilerinizdeki gerginlikler taşınma gibi temaları getirebilir ya da kardeşlerinizden biri evden ayrılabilir.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 12.evinize geçiyor, bu süreçte; gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bu dönemde bazılarınız platonik  bir aşk yaşayabilirsiniz çünkü  duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir,  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 12.evinize geçiyor, Güneş’in de 12. Evinize geçişi ile geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 12.evinizde gerçekleşecek, Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere sebebiyet verebilir.
Siz sevgili Yaylar için genel etkilerin yanı sıra özellikle sağlık, gerek fiziksel, gerekse ruhsal sağlık konuları son derece gündem olacaktır. Kapalı yerlerde vakit geçirmek, izole olmak, dinlenmek, sağlığınızla ilgilenmek, içinize kapanmak, gelecek planları yapmak isteyeceğiniz bir dönem olacaktır. Hayatınızda krize neden olacak eylem ve tavırlardan uzak durmalısınız.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine 4.evinizde devam edecek ve bu dönemde duygusal temellerle ilgili ve ailenizle ilgili konularda geriye dönmek, atalarınıza ve köklerinize odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Köklerinizle ilgili, geldiğiniz yerle ilgili nelerin doğru nelerin yanlış olduğu, sizi doğruya mı yoksa yanlışa mı sevk ettiği ve gerçekte bu konularda ne istediğiniz ve neye inandığınızla ilgili kendinizi sorguladığınız bir dönem olacaktır. Hangi gelenekleri sürdürmeye devam edecek ve hangilerinin yerine öncülük etmeye karar vereceksiniz?
29 Ekim de Merkür de Güneş’e ve Venüs’e eşlik etmeye Akrep Burcuna sizlerin 12. Evinize geçiyor,  Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı süreçte  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 7.evinizde geri gidiyor, Sevgili Yaylar, geri hareket ile İlişkiler konusunda stresli bir sürece geçiş yapabilirsiniz. Eşiniz ya da Partneriniz yoğun ve stresli bir zamandan geçiş yapıyor olabilir. İlişkilerinize agresyon, sinir ve öfke hakim olabilir. Eşinizle, ortağınızla ve yakınlarınızla sağlıklı bir iletişim kurabilmek için öncelikle sakin ve sabırlı davranmanız bu süreci daha rahat atlatmanıza yardımcı olabilir. Retro sürecinde eski ilişkiler tekrar gündeme gelse de bu çok da istediğiniz gibi ilerleyecek bir süreç olmayabilir. Bu süreçte sağlığınıza, kazalara, sakarlıklara dikkat  etmeniz gerekir. Kendinizi gergin ve sinirli hissedebileceğinizden, kendinize dinlenme zamanları yaratmalısınız. Davalı süreçleri olanların ise bu dönemde ilk adım atan taraf olmamaları önemli olacaktır. Bu süreç taşınmak için de doğru zamanlar olmayacaktır.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR 
Sevgili Oğlaklar; Ekim ayına Terazi burcunda 10.evinizde bulunan Venüs ile 4. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. Her ne kadar iyicil de olsa iki gezegenin karşıtlığı bazı istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Ailenizle olan gündemlerimiz kariyerinize ve işinize vermeniz gereken zamanı çalabilir. Evinizle işiniz arasında kalabilirsiniz. Ailevi meseleleri abartmak toplum önündeki ilişkilerinizle ve duruşunuzla çelişebilir.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek; yabancılarla olan işlerde ilişkiler, uzaktaki akrabalarınızla olan ilişkiler zor günlerini geride bırakıyor. Artık anlaşmalar sözleşmeler yapabilir, önemli görüşmeler için randevularınızı alabilir, işinizi ve kendinizi tanıtmak için görüşmeler yapabilirsiniz.
Ayın 11 inden sonra Merkür’ün Terazi burcuna geçişi ile de İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alınabilir. Bu süreçte işinizle ilgili kısa seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız  kariyerinizle  ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır. İşinizle ilgili önemli toplantılar ve görüşmeler bu döneme denk getirilebilir.
9 Ekim tarihinde 1.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor Bu süreçte kişiliğinizin  yeniden yapılandırılması, gücünüzü  ve etkinliğinizi ortaya koyma arzusu, çevrenizi  kontrol etme ve değiştirme arzusu, mücadelesi  ortaya çıkabilir. Başkalarına baş eğmekte zorluk, daha önce sustuğu kişilere etkin karşı çıkışlar olur. Bazılarınızın sağlıkla ilgili zorlanmaları  olabilir. Kişisel haritalarınızda  sert açılarınız yok ise dayanıklılığınız ve yaşamda kalma gücünüz yükselir.
9 Ekim’de 4.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda 10.evinizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Yeni ay zamanından başlayarak  kariyer anlamında attığınız önemi adımlar varsa sonuçlarını bu dolunayla alabilirsiniz. Dolunaylar iyi ya da kötü davranışlarınızın ve çabalarınızın sonuçlarını göreceğiniz zamanlarıdır. Bu nedenle harcadığınız emek ve çaba önemini gösterir. Bu dolunayda önceliklerinizi iyi belirlemeniz lazım. Ev ya da aile mi yoksa kariyer mi önceliğiniz? Özellikle bu dönem içinde aile ve ev işlerine dikkat etmeye çalışın. Mülkiyet konularında aile içi sıkıntılar yaşanabilir.
23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 2.evinizde düz hareketine başlıyor;  Bu süreçte sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gerekebilir. Eğer Satürn’ün kişisel haritalarınızda sert açıları varsa  maddi anlamda sıkıntılar olabilir, borçlarınızın, kredilerinizin zor ödendiği bir dönem olabilir  eğer olumlu açılar varsa  parasal anlamda zorluk azalır hatta sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapılabilir.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 11.evinize geçiyor, bu süreçte; sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 11.evinize geçiyor, Güneş’in 11. evinize geçişi ile sosyal alanda hareketlilik söz konusu olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 11.evinizde gerçekleşecek, Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere sebebiyet verebilir.
Siz sevgili Oğlaklar için genel etkilerin yanı sıra özellikle sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızın arasındaki krizsel durumlara dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınızın sağlığı ile ilgili sıkıntılı haberler alabilirsiniz. Borç alıp vermek konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. İşinizle ilgili maddi sorunlar baş gösterebilir. Sağlık konusu da sizin için önem arz edecektir. Ameliyat da gündeminize gelebilir.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine 3.evinizde devam edecek ve  Jüpiterin geri hareketine 3.evinizde devam etmesi ile kardeşleriniz, yakınlarınız ve çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konulardaki tutum ve davranışlarınızı, niyetlerinizi ve yaşadıklarınızı gözden geçirmenin ve kendinizi ve ilişkilerinizi güncellemenin zamanının geldiğini gösterir. Yakınlarınızla ilgili inançlarınız gerçekleri gösteriyor mu? Dışarıdan bir göz gibi bakın bakalım! Bazılarınız için de gözden geçirmeniz gereken konular eğitim, seyahatler, çevrenizle iletişim konuları olabilir.
29 Ekim de Merkür de Güneş’e ve Venüs’e eşlik etmeye Akrep Burcuna sizlerin 11. Evinize geçiyor Bu süreçte; sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde,  çevrenizde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz  İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 6.evinizde geri gidiyor. İş yerinizde rekabetin arttığı rekabetle birlikte sinirlerin gerildiği ve sonucunun agresyon olduğu bir zamana geçiş yapmış olabilirsiniz. Öfke problemi işleri değiştirebilir. Görev tanımlarınız değişebilir. Yeni bir işe başlamışsanız belki iş ortamına ilk etapta adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Eğer ofisinizi değiştirmek istiyorsanız bu süreçte ofis değiştirmek ya da tadilat yapmak yorucu olabilir.
Yeni bir hizmet alımı düşünüyorsanız bu süreçte daha önceden tanıdığınız kişilerle çalışmak daha iyi sonuç verebilir. Bu dönemde eski bir işe geri dönmek isteyebilirsiniz. Ancak geri döndüğünüzde eski sorunların çözülmediğini görebilir ve mutsuz ve pişman olabilirsiniz. Sağlık konusunda da özellikle kollarınızı ve omuzlarınızı korumaya çalışın.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR 
Sevgili Kovalar; Ekim ayına Terazi burcunda 9.evinizde bulunan Venüs ile 3. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. Yakınlar mı uzaklar mı? İki iyicil gezegen yakınları ve uzakları anlatan iki evden karşıtlık yapıyor olması ile gitmekle kalmak arasından sıkışabilirsiniz. Eğitim ya da ticari alanınızdaki gündem fazlalığı seyahatlerinize ya da kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgilenmenize engel olabilir. İşinizi kendi bölgenizde mi uluslararası camialarda mı yapmak arasında kalabilirsiniz.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek; alacak verecek, gelirler giderler, harcamalar, ödemeler gibi parasal konularda anlaşma ve sözleşmelerin, görüşmelerin önü açılıyor. Alamadığınız o krediyi alabilir, miras gibi konular için olumlu görüşmeler yapabilirsiniz.
Ayın 11 inden sonra Merkür’ün Terazi burcuna geçişi ile de   uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
9 Ekim tarihinde 12.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor Özellikle kendinizle ve iç dünyanızla ilgili konularda bir süredir yapılandırmaya çalıştığınız şeylerin son halini toparlama şansı elde edebilirsiniz. Bu dönemde artık gücü tamamen kendi içinizde arayacağınız bir dönem olacaktır. Eğer Pluton önemli gezegenlere sert açılar yapıyorsa büyük hastalıklar ya da psikolojik dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Hayatınızdaki önemli kayıplar veya zorlanmalar ya da arkanızdan çevrilen işler ya da gizli kişilerle ilişkileriniz psikolojinizi bozabilir, dikkatli ve farkında olmak lazım.
9 Ekim’de 3.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda 9.evinizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Bu dolunayla birlikte kardeşleriniz yakınlarınız komşularınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Eğitim hayatınız, kitap yazmak yayımlamak, seyahatler ve davalarla ilgili konular netleşebilir ve bu konulardaki çabalarınız meyvelerini vermeye başlayacaktır. Yakınlarınıza şifa vermek size düşebilir şifa dağıttığınız yerden yaralanabileceğinizi hatırlayın lütfen. Önemli bir belgenin imzalanması veya bir işin oluşturulması için adım atabilirsiniz. İş yaşamı içinde bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Ani bir karar ile yeni bir faaliyete katılabilirsiniz..
23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 1.evinizde düz hareketine başlıyor;  Satürn’ nün 1. Evinizde direkt harekete geçmesi ile artık sizin için eskiye ait şeyler geçerliliğini kaybedecektir. Sizler için yeni bir gelişim döngüsü başlayacaktır. Önemli kararlarlar alabilirsiniz. Sağlam ve gerçekçi kararlar almanız gerekmekte olup hayatınıza yeniden şekil verebilirsiniz. Kendinize odaklanıp hayatla mücadeleye daha gerçekçi ve daha sağlam devam edebilirsiniz. Daha fazla sorumluluk alabilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz, kilo kaybedebilirsiniz. Zayıflamak isteyenler için, diyet yapmak için iyi bir transittir.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 10.evinize geçiyor, bu süreçte; Bu transitle birlikte Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyeri, prestiji ve saygınlığı, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz alanlarında yaşayabilirsiniz.  İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu transit iyi değerlendirilebilir. Bu süreçte  işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz  kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz muhtemeldir. Bazılarınız  artistik konularla ilgilenebilir, eğer işiniz zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu transitin olumlu yönleri daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Sanatsal  yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi  toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte evlenmeye karar verebilir.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 10.evinize geçiyor, Ayın 23 ünden sonra ise odak noktanız; iş, kariyer, toplumsal statünüz ve tanınma konularına kayacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize çekebilir, iş alanınızda takdir görebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. İşinizle ilgili başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir ya da başvuru yapabilirsiniz. Önemli pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. Hedefleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 10.evinizde gerçekleşecek, Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere sebebiyet verebilir.
Bu tutulma sizleri kariyer alanınızda etkileyeceği için iş ve kariyer konuları gündeminizde olacaktır.10. evlerinde kötücül bir gezegeni olan ya da kötücül bir gezegenle irtibatı olanlar işlerini kaybedebilirler. Patronlarla ya da amirlerle sorunlar yaşayabilirler.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine 2.evinizde devam edecek ve Jüpiter büyüme ve genişleme, şans ve fırsatlar gezegeni olduğundan geri hareketi sırasında; fırsatları görememe, değerlendirememe söz konusu olabilir. Ancak bu süreç paranın ve parasal değerlerin hayatınızdaki gerçek değerini sorguladığınız, parayla ilgili inançlarınızla yüzleştiğiniz bir süreç olabilir. Bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir. Geçici olarak da olsa kendinizi daha değersiz hissedebilirsiniz.
29 Ekim’de Merkür de Güneş’e ve Venüs’e eşlik etmeye Akrep Burcuna sizlerin 10. Evinize geçiyor ve  yaklaşık bir aylık süreçte ve işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 5.evinizde geri gidiyor. Mars retrosu sürecinde bedeninizi zorlamamaya özen gösterin, özellikle kollar ve omuzlar bu dönemde daha hassas olacaktır. Bu nedenle spor yapmaya alışık değilseniz spora başlamak için doğru zaman olmayacaktır. Aşk hayatınızın hareketli olacağı bu süreçte aşk trafiğiniz karışabilir, çapkınlık yapıyorsanız yakalanabilirsiniz. Ancak Retro zamanında yeni bir ilişkiye başlarsanız retro bittiğinde hiç başlamamış olmayı isteyebilirsiniz. Bu nedenle retro sürecinde yeni bir ilişkiye enerji harcamak yerine karşı tarafı tanımak için zaman ve enerji harcamak doğru olacaktır.
Bu süreçte riskli yatırımlar için güvenli araçları seçmekte fayda var. Çocuklarınız varsa ve eğer okula yeni başlıyorsa adaptasyon süreci zor olabilir. Çocuklarınızda bu dönemde gergin olabilirler ve öfke kontrolünde zorlanabilirler.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR 
Sevgili Balıklar; Ekim ayına Terazi burcunda 8.evinizde bulunan Venüs ile 2. Evinizde üstelik Retro harekette olan Jüpiterin Karşıtlığı ile Başlıyoruz. Parasal konular aktif olacaktır. Kendi yeteneklerinizle kazandığınız parasal kıymetlerden daha çok başkalarından gelen ortak gelirler, eşinizin gelirleri, miras gibi gelirden para kazanmanız söz konusu olabilir. Harcamalarınızda artış, güzellik konularına para harcama söz konusu olabilir.
Merkür 3 Ekim’de direkt harekete geçecek;  Merkür’ün 7. Evinizde düz harekete geçmesi ile özellikle eşiniz, ortağınız, aileniz, partneriniz ve tüm ikili ilişkileriniz düzene girmeye başlayacaktır. Daha güçlü iletişim daha güçlü ilişkiler yaratacaktır. İletişim becerilerinizi son derece iyi kullanırken önemli anlaşmalar ve sözleşmeler de yapabilirsiniz. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak sizi kazançlı kılacaktır. Yakınlarınızdan haberler alabilir, onlarla önemli konularda görüşmeler yapabilirsiniz. Ortak işlere girebilir veya seyahate çıkabilirsiniz.
Ayın 11 inden sonra Merkür’ün Terazi burcuna geçişi ile de   parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygundur. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir, genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de uygun zamanlardır.
9 Ekim tarihinde 11.evinizde Oğlak burcundaki Plüton ileri hareketine başlıyor Bu süreçte hayatınızdaki beklentiler adına önemli değişim yapmak isteyebilirsiniz, idealleriz farklılaşabilir, sosyal gruplar ve arkadaşlarınızda değişimler olabilir. Bazılarınızın çevresinde Plütonik kişiler artabilir (etkili, karizmatik, kazanmak için her yolu mubah gören, bazen tehlikeli tipler). Kişisel haritanız uygun  ise, toplumsal idealler uğruna mücadele verebilir, gücünüzü geniş gruplar içerisinde ortaya koyma arzusu, hayatınızı  değiştirebilecek kişilerle tanışmalar, çalışmalar, okült ve gizli gruplarla ilişkiler görülebilir. Plüton doğum haritanızdaki  gezegenlere olumlu açılar yapıyorsa  güçlü dostlarınız  sayesinde güçlenebilir, yaptığınız  işlerden kazancınız artabilir.
9 Ekim’de 2.evinizde, Koç burcunda Dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanı Ay Koç burcunda ve Kiron ile kavuşumda olacak, Güneş ise Terazi burcunda 8.evinizde, Venüs ile kavuşumda olacak. Ortak çalışmalar ve mali konularda dolunay süresince odak noktanız olabilir. Çalışma alanınızda çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Dolunay, mali durumunuzun ne durumda olduğunu, alacak verecek, gelir ve ödemelerinizin ne durumda olduğunu gözler önüne serecektir. Kendinizi değersiz hissettiğiniz bir süreç olabilir.
23 Ekim’de Satürn Kova burcunda 12.evinizde düz hareketine başlıyor; Satürn’ nün  kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinizde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev, aksiyon almaktan çok, hazırlık yapmak gereken bir alandır. Eski ve tatminsizlik getiren enerjilerin bırakılmak istendiği bu alanda hareket eden Satürn, doğasının özelliklerini burada belirgin bir şekilde ortaya koyar. İstenmeyen alışkanlıklar bu dönemde temizlenebilir. Tabii sıkıntılar olabilir. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilir. Ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir bu.
23 Ekim’de Venüs Akrep burcuna 9.evinize geçiyor, Venüs’ün 9. Evinize geçişi ile işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve anlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman.
23 Ekim’de Güneş de Akrep burcuna 9.evinize geçiyor, Ayın 23 ‘ünden sonra ise odak noktanız; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların  gündeminizde önemli yer tutacağını gösterir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Bazılarınızın işini büyütmek istediği bir dönem olabilir ve uluslararası piyasalara açılmak için de uygun olabilir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bazılarınız bu dönemde  hayatın daha ziyade felsefi yönlerine  kayabilir, alışılmışın dışında konulara odaklanabilirsiniz. Bazılarınız ise  kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde bulunabilir, bu alanlarda kendini tanıtmak dikkat çekmek söz konusu olabilir. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilirler.
25 Ekim’deki Parçalı Güneş Tutulması Akrep burcunda 9.evinizde gerçekleşecek, Akrep burcundaki bu tutulmanın genel etkileri; finansal konular, ortaklaşa kazanımlar ve varlıklar, miraslar, krediler, borç ve alacaklarla ilgili olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konuda krizsel ve tehlikeli durumlar olacaktır. Akrep burcundaki bu Güneş tutulması, Venüs kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek ancak, çok rahat etmediği bu konumda Venüs tedirgin ve sorgulayıcı ilişkilere sebebiyet verebilir.
Bu tutulma ile seyahatler, dış ticaret, eğitim, kitap yazmak ve yayımlamak, dinsel, ruhsal ve ilahi konularla ilgili durumlar hayatınızda daha aktif ve görünür olacaktır. İşinizle ilgili ya da keyfi seyahatlere çıkabilir, yabancılarla işler yapabilirsiniz. Ancak finansal konularda dikkatli olmalı ve kriz yaratacak yatırımlardan uzak duralısınız. Yazdığınız bir kitabı ya da makaleyi yayınlayabilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.
Geri hareketine devam eden Jüpiter; 28 Ekim- 25 Kasım arasında; Balık burcunda geri hareketine 1.evinizde devam edecek ve bu dönemde kendi iç bilgeliğinize yönelmek iyi olabilir, sizlerin yükseleninizde geri harekette olacağı için, kendiniz, görünüşünüz, sağlığınız ve başkalarının sizi nasıl algıladığı ile ilgili konularda hevesinizi ve ilginizi kaybedebilirsiniz. Kendi kararlarınızı ilgilendiren içsel bir sorgulama dönemi yaşayabilirsiniz. Geçmişte kaçırdığınız ya da bir şekilde ertelediğiniz fırsatları değerlendirme zamanı olabilir. Yaratıcılığınız yüksek oranda artabilir.
29 Ekim’de Merkür de Güneş’e ve Venüs’e eşlik etmeye Akrep Burcuna sizlerin 9. Evinize geçiyor ve  bu süreçte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.
30 Ekim’de Mars İkizler burcunda sizlerin 4.evinizde geri gidiyor Bir süredir eforunuz, enerjiniz, çabanız ailevi konularla ilgili gösteriyordunuz. Marsın geri hareketi ile enerjinizin tükendiğini, çabalarınızın boşa gittiğini hissedebilirsiniz, çabalayacak enerjiniz kalmamış gibi hissedebilirsiniz. Mars retrosu ev almak ya da satmak, evde tadilat yapmak ya da taşınmak için uygun zamanlar değildir. Çok fazla efor sarf etmeniz gerekebilir, bir sürü aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreç ailenizin sağlığı ile ilgilenmeniz gereken de bir süreç olabilir. Ailevi ilişkilerde sakin kalmakta onlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Geçmiş ailevi sorunlar yeniden gündeme gelebilir.Ev kazaları konusunda da dikkatli olmalısınız.