• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EKİM'19

EKİM'19


EKİM'19

28 Ekim sabahı 06:40 ‘da su elementinden ve sabit nitelikteki Akrep burcunun 4 .25 derecesinde bir Yeniay oluşuyor bu yüzden Akrep temalarını yoğun hissedeceğimiz konularda başlangıçlar, yeni gelişmeler olabilir. Akrep burcunda gerçekleşen Yeniay dönemleri duygusal yoğunluğun arttığı ,içe çekilme ve gözlemleme ,olayların derinine inme kabiliyetimizin ve  sezgilerimizin arttığı zamanlardır. Ayrıca, ilginç ve gizemli konulara eğilim, metafizik konularına merak, yeni deneyimler, krizler ve dönüşümler,yenilenme, ameliyatlar, cinsellik, ölüm, paylaşılan paralar, okült konularla uğraşmak  bu dönemde daha çok vurgulanabilir.
 Yeniay an haritasında Terazi burcu yükseliyor ve evlilik, ilişkiler, işbirliği ,ortaklık, sosyal konular da gündemimizde olacağa benziyor. An haritasının 1.evindeki Akrep’teki  Ay ve Güneş kavuşumu, tam karşısında yer alan Boğa burcundaki retro durumda olan Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Akrep burcunun yöneticisi Mars ise an haritasının 12.evinde ve Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton’a  kare açı ile bakıyor. Venüs ve Merkür ise Akrep burcunda kavuşumdalar yani yoğunluk Akrep burcunda, tüm bunlar bize ne anlatıyor?
Uranüs’ten karşıt açı alan Yeniay ; kontrol dışı, beklenmeyen, sarsıcı, çarpıcı risk almamamız gereken bir yenilenmeyi ve yeniden doğuşu temsil ediyor, bu enerji Akrep için mükemmel bir uyum, değiştirici, dönüştürücü, gizli olayların ortaya çıkması ,paylaşımlarla ilgili uyandırıcı, ortaklıklarla ilgili konularda değişimle ilgili bir enerji dalgası getiriyor ,kendimizi ve kimliğimizi yeniden doğurma zamanı. Her türlü ilişkilerimize de yeniden ayarlama, yeniye adım atmanın zamanı geldi. Ama bunu yapmadan önce, ruhun karanlık gecesine girmek zorundayız. Derinlere gitmeliyiz, kendimize zor soruları sormalıyız ve yükselmemizi engelleyen her şeyle yüzleşmeliyiz.  Uranüs karşıtlığı  yüksek oranda yüklü elektrik enerjisi, kaygı, sabırsızlık, ani beklenmedik hareketlere , dürtüsellik ve isyana neden olabilir. Ani şoklar ve beklenmedik karşılaşmalara neden olabilir, hatalara veya kazalara neden olabilecek enerjilere de açık olabiliriz. Eylemlerimiz ve tepkilerimiz bu karanlık Ay'ın altında akan bir yoğun bir sel gibi olabilir, ama bazen bizi  bekleyen dönüşüm dalgasına gitmek için bu yoğunluğa gereksinim duyabiliriz.
Yeniay’ın yöneticisi Mars Terazi’de ve Plüton ile Satürn’e zorlu bir açıda Terazi’deki Mars her ne kadar ilişkilerde denge istese de  engeller, zorlanmalar ve kısıtlamalar olabilir. Plüton’nun etkisi ile ilişkilerde değişim ve dönüşüm Satürn ile yeni düzenlemeler söz konusu olabilir.  Dolayısıyla bu, ilişkiler için özellikle zorlu bir Yeniay olabilir. Kişisel özgürlük ve daha fazla bağımsızlık için artan ihtiyaç, ortaklar  arasında mesafe yaratabilir.
Yeniay’ın karşısında duran Uranüs enerjisi ile , bu öngörülemeyen etkiyle baş etmenin en iyi yolu esneklik ve değişen koşullara uyum göstermeye istekli olmaktır. Her ne kadar başlangıçta üzülsek ve değişime dirensek te, açık fikirli olursak daha iyi bir başlangıç yapabilir ve yeni girişimlerde bulunabiliriz. Hepinize güzel sürprizler getirecek bir Yeniay olsun sevgiler..