• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2020

EYLÜL 2020


EYLÜL 2020


Mars geri dönüş döngüsündeyken, mevcut projelerimizi, istediğimizi elde etme yaklaşımımızı ve arzu doğamızı yeniden değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Doğrudan arzularımızı ileri sürmek yerine, iç gözlem yapma eğilimindeyiz. Direkt, açık, iddialı ve agresif Mars ,  geri hareket halindeyken enerjisi esasen içe dönüktür - içselleştirilmiş, yoğunlaştırılmış, kişiselleştirilmiş ve belki de baskı altındadır. Harekete geçme konusunda tereddütlü olabiliriz, dürtülerimizi, hayatta kalma içgüdülerimizi, öfkemizi, cinselliğimizi, iç cesaretimizi ve hayattan istediğimizi elde etme yollarını daha iyi anlamak için Mars’ın  geri hareketini akıllıca değerlendirmeliyiz. Aslında  Kozmos bu süreçte , harekete geçmeden önce kendimize  bakmamızı istiyor yani eskilerin deyimi ile “dereyi görmeden paçalarını sıvama” diyor böylece yapmamız gerektiğini hissettiğimiz şeyle yapmak istediğimiz şey arasındaki farkları daha net görebiliriz ve bu, hayatlarımızı nasıl yönettiğimize dair daha büyük bir kavrayışa yol açabilir, yavaşlamak, strateji oluşturmak ve kendimizi hızlandırmak.
Mars,  gerileme döngüsünü  Koç'ta geçiriyor olacak. Mars, Koç burcunun doğal yöneticisidir ve Koç burcunda geri hareket ederken, sabırsızlık en büyük düşmanımız olabilir. Koç, diğer şeylerin yanı sıra inisiyatifimizi, kişiliğimizi,  kendimizi ifade etme cesaretimizi ve bağımsızlığımızı yönetir. Mars'ın geriye dönük döngüsü sırasında, bu konulara yaklaşımımızı yeniden değerlendirmemiz gerekebilir. Liderlik etme, iz bırakma ve tek başımıza devam etme becerimiz konusunda biraz hayal kırıklığı veya endişe hissedebiliriz. Herhangi bir iş veya ilişkiye  başlamak veya ilerlemek ,risk alma konusunda tereddüt, ihtiyat ve korku olabilir. Eski konuları tekrar gözden geçiriyor  olabiliriz ya da geçmişi yeniden düşünüyor  olabiliriz. Bu, eski sorunları yeni bir açıdan görmek için mükemmel bir dönemdir.
Düşük canlılık  veya sağlık sorunları yaşayabiliriz, özellikle Koç tarafından yönetilen alanlarla (en önemlisi yüz ve baş) ilişkili olanlar. Kazalar, Mars'ın gerileme dönemi boyunca daha güçlü bir olasık olacağından dikkatli olmalıyız. İlaçlar, araba kullanma, makine vb. konularda ekstra özen göstermeliyiz. Uzun vadeli projeler üzerinde çalışmak, tamamen yeni projelere başlamaktan daha iyi sonuçlar verebilir. Aslında bu, mevcut projelerde önemli düzenlemeler yapmak için çok iyi bir zaman olabilir.
KOÇ
Kişisel girişimleriniz ve güveniniz etkilenir. Biraz yorgun ve kazalara daha yatkın olabilirsiniz, bu yüzden dinlenmeyi unutmayın. Ayrıca öfkenin hayatınıza nasıl  zarar verdiğini  ve onu yönetmenin yeni yollarını arayabilirsiniz. Planlarınızı yeniden düşünme, gözden geçirme ve yeniden düzenleme zamanı. Sabır artık önemli! Yeni girişimlere zaman ayırın.
BOĞA
Görmezden geldiğiniz alışılmadık, gözden kaçan veya gömülü öfke, duygu ve arzuları harekete geçirir. Duygularınızı açığa vurmadan önce iki kez düşünebilirsiniz ve biraz kararsızlıkla veya artan dinlenme ihtiyacı olabilir. Dinlenme, iyileşme ve sessizlik ihtiyacınıza daha fazla dikkat etmek size fayda sağlayacaktır.
İKİZLER
Arkadaşlıklarınızı, sosyal gruplarınızı, ticari gelirinizi ve hayallerinizi, dileklerinizi etkiler çünkü Mars, güneş haritanızda hayatınızın bu alanlarını yönetir.  İşten gelir elde etme, grup veya topluluk etkinlikleri  veya arkadaşlıklarla ilgili sorunlar veya aksaklıklar nedeniyle bir sosyal grubun parçası olmak veya arkadaşlarınızla birlikte olma arzusu azalabilir. Eski bir dostluğa dönüş olabilir veya geçmişten yeniden su yüzüne çıkan sorunlar olabilir.
YENGEÇ
10.evinizde seyahat eden Mars kariyeriniz ile ilgili zorlu bir dönemi, sınanacağınız bir dönemi anlatıyor olabilir. Bazılarınız iş değiştirmek isteyebilir, yeni bir iş kurmak isteyebilirsiniz ama bu süreç bu işler için uygun değildir dikkatli olun. Aynı zamanda bu ev evlilik  ,anne ile ilgili konuları da anlattığı için eşinizle veya annenizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
ASLAN
9.evinizde Kasım ayına kadar bizi harekete geçiren ve motive eden gezegenimiz Mars geri hareketine başlıyor. Yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal süreç ve ticari faaliyetlerle ilgili attığınız adımları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu konularla ilgili atacağınız adımlara dikkat sorunlar çıkabilir.
BAŞAK
8.evinizde seyahat eden Mars Kasım ayına kadar geri harekette olacak bu yüzden ortaklaşa kazanımlar alanında  işler sizin istediğiniz hızda gitmeyebilir. Siz de zaten işleri  akışına bıraktınız ve  “olduğu kadar olmadığı kader “dediğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Vergi, sigorta, kredi ve ödemelerle ilgili işlerinizde yavaşlamalar olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. 
TERAZİ
Mars Koç burcunda 7.evinizde 9-Eylül-15 Kasım tarihleri arasında geri harekette bu yüzden özellikle ilişkileriniz, ortaklıklarınız, eşiniz ya da partnerinizle ile ilgili zorlu bir dönem, sınanacağınız bir dönem olabilir. İlişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme tetiklenirken enerjiniz tüm bu çekişmeler için yetersiz kalabilir ani ve büyük patlamalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem dava açmak için hiç iyi bir süreç olmayacaktır. Rekabet edecek gücü kendinizde bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan eski düşmanlar hortlayabilir, dikkatli olun.
AKREP
 Marsın 6. evdeki  transiti iş enerjinizi ve temponuzu yükseltmiş olmalı ancak Mars’ın Retro yapmasıyla enerjiniz tükenmiş, işler üzerinize yıkılıyor gibi hissedebilirsiniz. İş alanınızda sinir patlamaları yaşamanıza sebep olabilir. Rekabet ettiğiniz kişilerle sorunlar yaşamanıza ya da rekabet edecek gücü bulamamanıza sebebiyet verebilir. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınızla ilgili eski bir sorun tekrar gündeme gelebilir yeniden ameliyat gibi bir tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.
YAY
Bir süredir enerjinizi aşk ve romantizme, çocuklarınıza, sanatsal ve yaratıcı yeteneklerinize sportif aktivitelere, borsa gibi riskli yatırımlara yönlendirdiniz ancak marsın Retro harekete geçmesiyle tüm bu konularda enerjinizin tükendiğini, çabalarınızın boşa gittiğini, çabalarınızın sonuçsuz kaldığını hissedebilirsiniz. Marsın geri hareketinde başlayacak bir ilişkinin devamı ve sonu pek de iç açıcı olmayabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bazılarınız için eski sevgilinizin tekrar hayatınıza dahil olma çabası olabilir Gerçek niyetleri anlayıp kapıları sonra açmakta fayda var. Diğer taraftan Mars’ın geri hareketinde riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var karlı gibi gözüküp sonunda sizi zarara uğratabilirler. Mars retrosunun en iyi tarafı ise yaratıcı yönlerinizi aktive etmesi ve yaratıcılıkta üst seviyede olabileceğiniz bir dönem olmasıdır.
OĞLAK
Bir süredir eforunuz, çabanız ailevi konularla ilgili enerjinizi de en fazla ailevi konularda gösteriyordunuz. Marsın geri hareketi ile enerjinizin tükendiğini, çabalarınızın boşa gittiğini hissedebilirsiniz, çabalayacak enerjiniz kalmamış gibi hissedebilirsiniz. Mars retrosu ev almak ya da satmak, evde tadilat yapmak ya da taşınmak için uygun zamanlar değildir. Çok fazla efor sarf etmeniz gerekebilir, bir sürü aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreç ailenizin sağlığı ile ilgilenmeniz gereken de bir süreç olabilir.. Ailevi ilişkilerde sakin kalmakta onlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz.
KOVA
Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilişkilerinizde sorunlar, sıkıntılar yaşanabilir. Bir süredir eforunuz ve çabanız yakınlarınızla ilgiliydi ancak Mars’ın retrosunda artık çabalayacak enerjiyi bulamayabilirsiniz, çabalarınız sonuçsuz kalıyor gibi hissedebilirsiniz. Marsın 3. Evde Retro yapması sizler açısından araba kullanırken dikkatli olmanız anlamına geliyor, kazalara açık olabilirsiniz. Ticaretle uğraşanlar içinde ticaret yapmanın çok da kolay olmayacağı, sorunlar, pürüzler, boşa giden çabaların yaşanacağı bir süreç olacaktır. Eğitim konularında da zorlanacağınız bir süreç olacaktır.
BALIK
Mars'ın cesareti sizin için biraz fazla olduğundan, bilinçaltınızı sakinleştirmek için meditasyon yapın. Çoğu zaman, sağlığınıza biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekecektir.  Ayrıca sosyal bağlarınız bu dönemde büyük başarılar elde etmenize yardımcı olacaktır. Arkadaşlarınız ve aileniz stresle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Biraz manevi yardımla çok daha iyisini yapabilirsiniz.