• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2020

EYLÜL 2020


EYLÜL 2020

Merhabalar ben Jüpiter bugün saat  03:40:26  17° de Oğlak burcunda ileri hareketim başlıyor biliyorsunuz yaklaşık 4 aydır geri hareketteydim . Ben astrolojinin varsıl amcası sayılırım aynı zamanda  neşeli, mizah yeteneği gelişkin cömert bir gezegenim. Şans bende, bolluk bereket bende! Çok iyimser pozitif düşünen, barış getiren , hoşgörülü bir yapım var bu yüzden çok sevilirim. Şu an   astrolojinin en katı  burcu Oğlak’ta ikamet ettiğim için biraz önce bahsettiğim özelliklerimi sağlam, yapıcı ve sorumlu bir şekilde  size vermeye hazırım yani kısacası  Oğlak burcunda düz hareketime devam ederken  sorumlu davranışlarınız  yoluyla bolluk, bereket, şans , fırsatlar elde etme olasılıklarınızı artırmak için uğraşıyor olacağım , umutlarınızı  yeşerteceğim tabi ki kişisel haritalarınızın hangi alanında isem o konularla ilgili.
Ayrıca benim finansal bir tarafım da vardır arkadaşlar, zenginlik , kar ve kazanç konuları da astrolojide benden sorulur ama  genelde sizlere sadece finansal açıdan bolluktan bahsetmiyorum  ayrıca  iyi ve iyileştirici sağlık, bol sevgi ve şefkat, bol arkadaşlık ve sıkı çalışmanızın bolca takdir edilmesi yoluyla da bolluk ve bereket sizden yana olabilir, canlar. Oğlak burcunda ileri hareketime başladığımda , doğru olanı yaptığınız zaman  beklediğiniz her şeyin sizlerin lehinize olduğunu görüyor olacaksınız. Tabi benimle birlikte Oğlak burcunda Satürn’ün (29 Eylül ) ve Plüton’un (4 Ekim) da geri hareketlerinin bitmesi de önemli olacak .
Ben aynı zamanda  büyüme, genişleme  gezegeniyim, bu nedenle ileri hareketimde , doğum haritanızdaki konumum  size bu büyümenin nereden gelebileceğini anlatır,  bu yüzden büyüyebileceğiniz alanlardaki  fırsatları değerlendirmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için çok iyi bir zaman sunuyorum sizlere.
JÜPİTER İLERİ HAREKETİNDE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
KOÇ
Sevgili Koçlar Jüpiter sizlerin kariyer alanında yaklaşık 4 aydır geri harekette idi , bu gerileme, kariyerinizle ilgili konularda sizin yaşam yolunuza gerçekten uygun olup olmadığını anlamak için mükemmel bir fırsattı .Şimdi ise ileri hareketinde kariyeriniz ile ilgili yapmak istedikleriniz konusunda sıkı çalışmanız kaydı ile size fırsatlar, şanslar veriyor olacak.
BOĞA
Sevgili Boğalar bu süreçte uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışınızı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili konularda  olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu dönemde öğrenme ve araştırma arzunuz  artar. Özellikle felsefi, dinsel ve ruhsal alanlarda kendinizi geliştirme olanaklarına işaret eder. Sadece öğrenmek, eğitim almak açısından değil, aynı zamanda seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak için de bu transitin olumlu getirileri olabilir.
İKİZLER
Sevgili İkizler, 8. ev diğer kişilerden, ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla , ölüm ve miraslar, metafiziksel konularla ilişkilendirilir. Jüpiter alandan geçişi esnasında natal gezegenlere gergin açıları varsa, bu şartlarda giderlerde abartılar görülebilir, boyu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görülebilir. Ama olumlu açıları varsa ya da en azından olumsuz açıları yoksa, kredi ve borç girişimi açısından bu transit değerlendirilebilir. Eşinizin veya ortağınızın finans anlamında genişlemesini gösterir.8.ev tehlikeler evi olduğu için Jüpiter’in bu alandan geçişi sizleri  tehlikelerden koruyabilir. Ameliyat durumu varsa koruyucu olabilir. Bazılarınız bu dönemde  alacaklarınızı  tahsil edebilirsiniz.
 
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler,ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler konularında  hareketlenme olabilir. Evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal zamandır.  Eğer kişisel haritanızda Jüpiter olumlu konumda ise   maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilir, evlenebilir ya da ortaklık kurabilirsiniz. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden , bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir. Jüpiter buradan geçerken sizlerin başarısı da görünür olacaktır. Sosyal anlamda destek görebileceğiniz bir süreçtir. Bazılarınız   farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler ile  ufkunuzu genişletebilirsiniz. 7.ev yasal davalarla da ilişkilidir bu yüzden  hukuksal sorunları olanlar için  davalar lehinize olabilir.

 
ASLAN
İş , eğitim, sağlık ile ilgili konularda sıkıntılarınız azalıyor olacak. İş koşulları, astlar, hizmetliler ve çalışanlarla ilgili  fayda ve destek bulacağınız bir sürece giriyorsunuz, sevgili Aslanlar, Jüpiter 6. evden geçerken, iş koşullarıyla ilgili fırsatlar getirebilir. İş yeteneklerini geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için ideal bir transittir. Amaç duygusunun güçlülüğü ve sorumluluğun altından kalkabildiğiniz oranda başarı şansınız da artabilir. 6. ev aynı zamanda hastalıklar ve zayıflıklar evidir. Jüpiter, transit geçmekte olduğu ev konularıyla ilgili koruyucu ve iyileştirici özellikler getirir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak açısından da Jüpiter’in buradan geçiş yapıyor olması olumludur, günlük hayatınızı iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak söz konusu olabilir.
BAŞAK
İleri hareketine başlayan Jüpiter sizlerin 5.evinizde  fırsatlar ve şanslar vermeye başlayacak. Jüpiter’in  aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilişkilendirilen 5. evde hareket ediyor olması,  bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi  gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkileri geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir. Bazılarınızın artistik ve sanatsal işlerde kendini gösterme şansı ve potansiyeli daha güçlü olabilir.. Bazılarınız kendisini  sanatsal anlamda daha güçlü ve bütünsel ifade edebilir; bu alandan daha fazla kazanım elde edebilir. Hobilerine, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilir. Aşk hayatıyla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir bu dönemde, ayrıca kimileriniz ,kendisinden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilir.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, özellikle duygularınızda, ev hayatınızda ve kişisel dünyanızda dört aylık geri hareketin ardından bugün Jüpiter'in düz harekete geçişi  şevkinizi ve sevincinizi arttırıyor. Ev yaşamınızda  artan mutluluk, sıcaklık, rahatlık ve destek zamanı olabilir.  Ev sahibi olmak, gayrimenkul satmak, ev değiştirmek, taşınmak, evde tadilat yapmakla ilgili fırsatlar söz konusu olabilir. Ancak Satürn’ün ve Plüton’un da bu alanda ve Retro olduğunu ve negatif etkileriniz göz ardı etmemek gerek  , alacağınız kararlarda son derece sağlamcı olmakta fayda vardır.
AKREP
Bir süredir özellikle iletişim kurmakta, eğitim konularında ve yakınlarınızla ilişkilerinizde son derece zorlanıyorsunuz ki, Jüpiter’in ileri harekete geçmesiyle tüm bu konularda şans ve kısmetleriniz tekrar size gelmeye başlayacaktır. Çeşitli eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz, seminerler verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda araştırmalar yapabilir ve araştırmalarınızı geliştirebilirsiniz. Yakınlarınızla ilgili iletişiminiz düzeleceği gibi onlardan fayda görebilirsiniz. Ancak Satürn’ün ve Plüton’un da bu alanda ve Retro olduğunu ve negatif etkilerini göz ardı etmemek yapacağınız işlerde ve yakınlarınızla ilişkilerinizde son derece sağlamcı olmakta fayda vardır.
YAY
Jüpiter’in 2. Evinizde düz harekete geçmesiyle kazanımlarınızda artış yaşama olasılığınız artacaktır. Bir süredir parasal konulardaki şanslarınızı pek de iyi değerlendiremiyor olabilirsiniz, artık şanslarınızın ve kısmetlerinizin farkında olup doğru değerlendirebilirsiniz. Geliriniz arttırmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Diğer taraftan Satürn’ün ve Plüton’un da bu alanda ve Retro olduğunu ve negatif etkilerini göz ardı etmemek yapacağınız işlerde, yatırımlarda son derece sağlam adımlar atmakta abartıya gitmemekte fayda var.
OĞLAK
Şanslı döneminiz geri dönüyor. İsteklerinizin, dileklerinizin yeniden yerine gelmeye başlayacağı başarıları yakalama şansınızın da artacağı bir döneme girmiş olacaksınız. İstediğiniz koşulları yaratabilme imkanlarını yakalayabileceksiniz. Yakın çevrenizden destek alabilirsiniz, Etrafınızdakilerin güvenini yeniden kazanabilirsiniz. Başkalarının imkanlarını kullanma şansını da yakalayabilirsiniz.
KOVA
Jüpiter’in 12. evinizde geri hareketi sizi bayağı zorlamış olmalı abartılı durumlar yaşamış olabilirsiniz özellikle de sağlığınızla ilgili olarak. Jüpiter’in düz harekete geçmesi ile tedavi süreçleriniz iyi yöne doğru gidecektir. Jüpiter retrosunda çıkardığınız dersleri şansınız olarak kullanma zamanı gelmiştir. İçsel olarak iyi hissedeceğiniz, huzuru bulduğunuz zamanların geri geldiğini söyleyebiliriz. Hoşlanmadığınız zararlı arkadaşlıklarınızı bırakabileceğiniz ve eski problemlerinizi kafanızda çözebileceğiniz bir süreç olacaktır. Bu dönemde başkalarına gizlice iyilikler yapabileceğiniz gibi sizde farkında olmadan iyilik görebilirsiniz.
BALIK
Jüpiterin ileri harekete geçmesiyle arkadaşlar, gruplar, sosyal yaşam, iyi şans ve kazanımlar, umutlar, mutluluk, hedefler konusunda yardımcı olan kişilerle ilgili şans ve fırsatlarınızı tekrar yakalayabileceğiniz, bu konularda kendinizi daha şanslı hissedeceğiniz bir sürece geri dönmüş olacaksınız. Grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrenizde genişleme zamanı geldi. Dışa açılabilir ve çevrenizden fayda görebilirsiniz. Dostlarınız sayesinde işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Bu süreçte size daha sonra faydası olacak arkadaşlıklar kurabilirsiniz.