• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2020

EYLÜL 2020


EYLÜL 2020

BAŞAK  YENİAY’I “HEDEFLER DETAYLAR”
Başak burcundaki Yeniay bugün saat 14:00 ‘da gerçekleşecek , Yeniaylar yeni başlangıçlardır, Başak  burcu hizmet ve servis vermeyi, hemen hemen her konuda titiz olmayı, mükemmeli aramayı  günlük hayatın içinde organize ve planlı olmayı, sağlık ,şifa ve hijyen konularını  anlatır. Başak Yeniay’ı işimizi, ailemizi, kariyerimizi   birlikte çalıştığımız insanları ve işimizle ilgili en dürüst duygularımızı inceleme ve bunlarla ilgili yeni kararlar, yeni başlangıçlar  yapmak için bize fırsat veriyor olacak.
Yeniay Balık burcundaki Neptün ile karşıt bir açı içinde ve  Neptün vücuttaki kimyasal ve sıvı dengesini vurgular bu durum  kafa karışıklığına ve aldatmaya daha açık hale getiren zorlu bir etkidir, yeni kararlar ve girişimlerde bulunurken dikkatli olmak gerekir.
Başak aynı zamanda şifacının burcudur, Yeniay etkisi ile, enerji alanınızı yenilemek için doğanın iyileştirici gücünü, bitkisel ilaçları ve şifalı bitkileri kullanmak onları yaşamımıza katmak isteyebilirsiniz. Başak aynı zamanda sindirim sistemini de yönetir, bu yüzden masaj, yoga ve sağlıklı ev yemekleri sindirim sistemimize çok iyi gelir. Bağırsaklarımız temiz ve sağlıklı olduğunda, enerjik hissederiz ve zihnimiz de açık olur. Rezene, kimyon, nane ve mevsim meyveleri ile bağırsaklarınızı güçlendirin. Sindirim sistemimiz, sadece yediğimiz yiyecekleri değil, deneyimlediğimiz enerjileri ve olayları da özümsememize yardımcı olur. Zihnimizi ve bedenimizi desteklemek için  Başak Yeni Ay enerjisini bilinçli kullanmak gerek! Ayrıca bu süreçte sağlık , hijyen konularının gündemde olmasından dolayı Covid 19 ile ilgili bir takım yeni kararlar alınabilir.
An haritasında Yay burcu yükseliyor bu süreçte; yabancılar, yurt dışı konuları, hava yolları medya ,eğitim ve eğitim sistemi ile ilgili konular, uluslar arası ticaret, mahkemeler, hukuki süreçler, yabancı ülkelere yapılan seyahatler de önem taşıyacak gözüküyor ve 15 günlük süreçte değişen koşullara daha iyimser ve pozitif yaklaşacağımızı anlatıyor. Yükselen yöneticisi Jüpiter ise bu süreçte Terazi burcundaki Merkür ile kare açıda olacak ve  gelecek için yüksek umutlar yaratmak, geniş bakış açısı ile plan yapmak için iyi bir zaman ancak daha küçük ayrıntılara odaklanmak önemlidir. Konsantrasyon eksikliği veya odaklanamama, bazı yargı hatalarına yol açabilir. Bu etki altında kendinizi nasıl ifade ettiğinize ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Biraz fazla ukalalık yapabilir  Jüpiter iyimserliği biraz kontrolden çıkabilir, bu yüzden çok fazla söz vermeyin veya gelecek için planlar yaparken yeteneklerinizi abartmayın arkadaşlar.
Yeniay zamanı Venüs ve Uranüs karesi de birkaç gün daha  devrede olacağından ilişkilere çok dikkat etmek gerekebilir, beklenmeyen ayrılıklar söz konusu olabilir. Gereksiz eşyalara çok fazla harcama yapma ve satın alma dürtüsü de  yüksek olacağı için  alışveriş yaparken dikkatli olunmalıdır.
Başak burcundaki Yeniay kendisi gibi toprak elementinden olan  Oğlak burcundaki Satürn ile çok iyi, uyumlu bir enerji veriyor olacak. Finans, ticaret, mülk, profesyonel gelişim ve yatırımlar için, uzun vadeli hedeflerimizi ve planlarımızı netleştirmemize yardımcı olacak. İş üretme ve ürün ortaya koyma şansı fakat işin içinde  Satürn olduğundan, ilerlemek ve başarıya ulaşmak için çalışmak ve gayret etmek gerekecektir. Satürn kolay başarı vermeyi sevmez bedel ödemek gerekir ama sonuç büyük olasılıkla kalıcı ve sağlamdır. Ünlü Alman filozof   Friedrich Schiller ‘in   “Büyük başarıların sahipleri küçük işleri titizlikle yapabilme sabrını gösteren kişilerdir” cümlesi tam da Başak Yeniay’ına uygun.
 
BAŞAK BURCUNDAKİ YENİAY İLE KİŞİSEL HEDEFLERİMİZİ  GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN  ;

*Sağlıklı, yapıcı gücümüzü geliştirmek;
*Kollarımızı sıvayıp ciddi bir işe girişmek
*Detaylara dikkat gerektiren yeni bir projeye başlamak;
*Listeler yapmak, tamamlanan etkinlikleri aktif olarak işaretlemek ve “küçük” başarılarımızdan gurur duymak;
*Diyete başlamak,
*Yaşamımızı yapıcı ve dikkatli yollarla yönetmemize yardımcı olacak belirli rutinler oluşturmak; (günlük hayatımızı daha  organize bir şekilde düzenlersek zihnimizi dağınıklıktan kurtarabiliriz)
* İşimizle, sağlığımızla, öz bakımımızla ve alışkanlıklarımızla ilgili pratik çözümler için güçlü bir zaman.
*15 gün boyunca Yeşil veya toprak tonları giyin. Derin karın nefesi ve Yoga ile zihninizi  sakinleştirin . Meditasyonda boğaz çakrasına odaklanın.
 
BAŞAK YENİAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ
KOÇ
Yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zaman habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı geldi ! İlişkilerinizde ise beklentileriniz gibi olmadığının farkına varma, tatminsizlik, ilişkiyle ilgili endişe ve korkular ortaya çıkabilir.
BOĞA
Başak burcundaki Yeniay sizlerin 5.evinizde olacak  kendinizi  ifade etme , yaratıcılık, her tür kutlama, eğlenceli ve eğlence amaçlı aktivitelerin vurgulanacağı bir süreç olabilir. Hayatınızın bu döneminde çocukları olan Boğalar çocuklarının eğitimi ile ilgilenebilirler, bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Bazılarınız yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Ailenizle veya ev konuları ile ilgili beklentilerinizde bir tatminsizlik olabilir.
İKİZLER
Bu aşamada ev ve aile bir odak noktası olabilir. Kendinizi  güvende hissettiren şey nedir? İç güvenlik hissini keşfetme ve geliştirme zamanı. Bu ev, köklerinizin, samimiyetin ve kırılganlık sorunlarınızın yeniden bilinçlendirilmesi zamanıdır ve duygularınız ve ihtiyaçlarınızla iletişim kurmak için mükemmel bir zamandır  ve başkalarını destekleme biçiminize odaklanmak da olasıdır. Bu, gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, her türlü yeniden düzenleme yapmak ve hatta ev veya ev ortamını yeniden modellemek ve aile ile ilgili faaliyetler için iyi bir zamandır.
 YENGEÇ
Başak burcundaki Yeniay sizlerin 3. evinizde , iletişim becerilerinizi, öğrenme yöntemlerinizi, günlük etkileşimlerinizi ve temaslarınızı anlatır. Bu, yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır. Çevreniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız ve daha fazla uyanıklık yaşadığınız zamandır. Testlere girmek, formları doldurmak, yeni bir kursa başlamak, mektup yazmak, telefon görüşmeleri yapmak ve günlük işlere enerji vermek için iyi bir zaman. Tüm bu konularla ilgili diğer kişilerden , yakın arkadaşlarınızdan , ortaklarınızdan veya eşinizden destek alacağınız bir Yeniay olacaktır.  Ayrıca kardeşler, yakın çevre ve komşularınız ile ilgili yeni haberler alabilir onların hayatları ile ilgili yeni kararlarını öğrenebilirsiniz.
ASLAN
Maddi konularda neler yapmanız gerekiyor bu konular gündeminize gelecek. Yeniay maddi gelirleriniz anlatan 2.evinizde gerçekleşeceği için para kazanma konuları gündeme gelecek, yakın çevrenizden ve çalışanlarınızdan , size hizmet eden kişilerden alacağınız destekle yeni başlangıçlar yapacağınız , yeni para kazanma yollarını irdeleyeceğiniz ve yeni başlangıçlar yapacağınız bir Yeniay olacak sizin için. Ayrıca beklenmedik bir para çıkışı da olabilir dikkatli olun sevgili Aslanlar.
BAŞAK
Yeni Ay'ın sizlerin 1. evinizde yükselen burcunuzda olması  sizlere güçlü bir etki verir; yeni bir görünüm ya da kendinizi  ifade etme ve sunma gibi, kendinizi  kişisel bir şekilde yeniden keşfetme zamanıdır.. Enerjik ve hevesli hissedebilirsiniz, kişisel olarak yoğun bir zaman. Kendinizi başkalarına nasıl sunduğunuzu düşünün, kişisel alışkanlıklarınızı kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  yönünüzü öne çıkarmaya odaklanın, çünkü bu başkaları üzerinde fark edileceğiniz ve kişisel bir izlenim bırakacağınız bir süreç, yaratıcılığınızın sizi besleyeceği ve bu tarafınızı ortaya çıkaran br süreçte olacaksınız değerlendirmekte fayda var.
TERAZİ
Bu Yeniayla birlikte yeni bir içsel yolculuğa çıkabilir, iç dünyanızı rahatlatmak için yeni bir meditasyona  ya da enerji çalışmasına başlayabilir ya da koçluk veya astroloji danışmanlığı alabilirsiniz.
AKREP
Yeni sosyal gruplara, yeni arkadaşlıklara merhaba diyebilirsiniz. Bir sosyal sorumluluk projesine başlayabilirsiniz. Hayat hedeflerinizi gözden geçirip neler yapabileceğinizi, arkadaşlarınızın hedeflerinize nasıl katkıda bulunabileceğini planlayabilirsiniz ve hayat hedeflerinizle ilgili küçük adımlar atabilirsiniz.
YAY
 Kariyerinizle ilgili yeni planlamalar yapmak, yeni adımlar atmak, yeni girişimlerin ilk adımlarını atmak için kullanabilirsiniz. Bu süreçte terfi alabilir ya da yeni bir işe başlayabilirsiniz.  Diğer taraftan toplum önünde tanınmak için bazı girişimler yapabilirsiniz, sosyal medyada yer almaya başlayabilirsiniz ya da sosyal medyanızı yeniden düzenleyebilirsiniz. İnternet sitenizi açabilir, reklam vererek işinizi tanıtabilirsiniz.
OĞLAK
Bu yeniayla birlikte yeni seyahat planları yapabilir, uzak yerlere seyahatlere çıkabilirsiniz. Bazılarınız bu seyahatleri sanal ortamlara taşıyabilir. Din, felsefe,  hayata bakış, eğitim, yabancılarla ve uzaktaki tanıdıklarınızla ilgili konularda hareketlilik ve yeni başlangıçlar yeni adımlar söz konusu olabilir. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da kendiniz hukuki bir sürecin içerisinde bulabilirsiniz. Yeni görüşler ya da yeni fikirler söz konusu olabilir.
KOVA
Ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler ve ödemelerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Bu yeniayda mali tablonuzu dengelemek için kredi başvurusunda bulunabilir, borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Diğer taraftan nafaka, tazminat gibi alacaklarınızı alabilirsiniz. Ortaklaşa gelirlerinizle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz.
BALIK
Müzakereler ve diplomasi bu dönemde vurgulanır, çünkü yeni ilişkilere başlamak veya mevcut olanları yeniden tanımlamak için uygun ve  şanslı  bir süreçtir. Eğer  sağlam bir ilişkiniz var ise evliliğe gidebilir.. İlişkilerinizde daha adil olmaya başlayabilirsiniz.  İş ve kariyer hayatınızda  size yol gösterecek deneyimli ,güçlü ve yeni kişilerle iletişim içinde olabilirsiniz.