• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2020

EYLÜL 2020


EYLÜL 2020

29 EYLÜL SATÜRN İLERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR
29 Eylül 2020 saat 08:11’de Karma ’nın Lordu Satürn Oğlak  burcundaki düz hareketine başlıyor, 4,5 aylık geri hareketi döneminde Satürn’ün haritalarımızda bulunduğu alanlarla  ilgili konularda  kendimizi yetersiz ve yalnız hissetmiş , bir takım alışkanlıklarımızı kıramamış , hayatımızdaki otorite figürleri ile problemler yaşamış , fazla emek sarf etmemiz gereken durumlarda istikrar sorunu, güven problemi yaşamış olabiliriz , sorumluluklarımızdan dolayı şikayet etmiş olabiliriz sanki dünya bize karşıymış gibi hissedebiliriz. Ama artık ileri harekete geçtiğine göre yeniden sorumluluklarımıza odaklama zamanı, gereken dersleri aldık Satürn bizi testlerden geçirdi, tıpkı okulda olduğu gibi, çocuklar yeterince zorlanmadıklarında kolayca sıkılırlar, zorluklar iyi öğrenme ve gelişme fırsatlarıdır.
Bu zamanı bir tür "evrensel test" olarak düşünebiliriz. Her birimiz farklı alanlarda ve şekillerde test ediliyoruz, çünkü her birimiz farklı şeyler istiyoruz, ancak bu herhangi bir şeyi zorlamanın zamanı değil, daha ziyade gerçekten ne istediğimizi ve onu elde etmek için neyi feda etmeye istekli olabileceğimizi sorgulamanın zamanıdır.
Satürn geri hareketinde Altair  sabit yıldızı ile de kontağı vardı ve bir çoğumuz gerek  çalışma hayatımızla, gerek fiziksel ve zihinsel sağlığımızla ilgili sorunlar yaşadık.  Bu oldukça acımasız  zor bir süreçti . COVID-19 , çoğumuzu, Satürn'ün geri hareketinin tipik olarak etkilediği birçok temayla ilgili bir endişe ve belirsizlik dönemine gönderdi. Birçoğumuz birkaç aydır finansal ve kariyer kaygısı , fiziksel ve zihinsel sağlık değişiklikleri ile uğraşıyoruz ve bu süreçle birlikte uyum sağlamanın bazı yollarını bulduk ve Satürn'ün ileri hareketinde  bu dönemi büyüme zamanı olarak kullanmaya çalışırsak daha iyi olacak, arkadaşlar. Çünkü Kozmos ileri gitmemiz, hareket etmemiz için hedeflerimize odaklanmak için bize fırsat sunuyor Satürn Oğlak burcunda ileri hareketi Jüpiter ve Plüton ile birlikte devam edecek , 4 Ekim’den sonra da Plüton geri hareketi bitiyor bu üçlü bir süre birlikte bize değişim-dönüşüm ile gelen hak ettiğimiz bir sistem kurmayı ve bununla ilerlemeyi anlatacak tabi haritalarınızın hangi hayat alanında bulunuyorlarsa o konularla ilgili.
SATÜRN İLERİ HAREKETİ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ  
KOÇ
Gelecek hedefleri, toplum önündeki pozisyon, yönetim becerileri, aile,  alanlarında testten geçme zamanı. Başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız ve gücünüzü ortaya koymanız söz konusu olabilir.  Geçmişte sağlam temeller atılmış  ise, bu dönemde hasat zamanı. Tersine bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşanabilir. Üzerinde uğraşmakta olduğunuz işte kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır.
BOĞA
Yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal  konularla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını; ama bir şeylerin yerli yerine oturtulacağı bir süreç olabilir. Bu dönemde kendinize yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir ,kariyeriniz  için eğitim alabilir, kendinizi  yetiştirme gayretinde olabilirsiniz.
İKİZLER
Finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve krediler konularında testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını  bu yüzden bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekliliğini vurguluyor, kimileriniz de okült konularla ilgili alanlarda çalışmalar söz konusu olabilir.
YENGEÇ
Satürn düz hareketine geçtiğinde  ikili ilişkiler  en önemli test  alanınızdır. Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapıdadır. Bu alandan transiti esnasında ikili ilişkiler bu durumdan etkilenmektedir. Bu süreçte her türlü ikili ilişki beklentilerinde daha gerçekçi ve sabırlı olmak gerekebilir. Belki hayat arkadaşınıza ya da ortağınıza destek olmak da gerekebilir, belki şartları sıkışmakta, daralmakta, önemli sorumluluklar almaktadır.
ASLAN
Yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işçiler, kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler, kötü şeyler, baba tarafından akrabalarla ilişkilendirilen bu alandan Satürn’ün geçişi sürecinde sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği vardır. Bu süreçte düzenli beslenmeye ve sağlığa özen göstermek önemlidir.
BAŞAK
Satürn’ün bu alandan geçişi çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda sorumluluk alınacağını gösterir. Çocuk sahibi olmayı düşünebilirsiniz, çocuk sahibi olan kişiler ise çocuklarla ilgili daha fazla artabilir. Bazılarınız  çocuklarınızın sağlığı konusunda sorunlar yaşayabilir. Bu dönemde bazılarınız  yaşça kendinden büyük ya da olgun bir kişiye aşık olabilir, aşk hayatıyla ilgili konuları daha ciddiye almak, düzene oturtmak gereken bir dönemdir bu. Hobiler ve sportif aktivitelere odaklanma, bu alanlarda sorumluluk alma da söz konusu olabilir.
TERAZİ
Ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluklar  alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur. Bazılarınız ebeveynlerle ilgili konularda stresler yaşayabilir. Bazılarınız ise yer değişiklikleri yapabilir , evini taşıyabilir.
AKREP
Kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda sorumluluk  almak gerekebilir. Kimileriniz zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanabilir. Öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir. Kişi bu dönemde derin araştırmalar yapabilir, örneğin proje veya tez hazırlayabilir. Kardeşlerle ve yakınlarla ilgili sorunlar ,yanlış anlaşılmalar yüzünden  ilişkilerde sorunlar bu yüzden uzaklaşmalar görülebilir. Bu transit bir kardeşin evden ayrılacağını da gösterebilir  , bazılarınızın   kontratlar, anlaşmalarla ilgili sorunlar yaşaması söz konusu olabilir.
YAY
Parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gereken  bir sürece giriyorsunuz sevgili Yaylar. Eğer kişisel haritalarınızda Satürn’ün  açıları olumluysa, parasal anlamda zorluk azalır. Tersine, olumsuz açılar varsa, o zaman parasal konularda sorunlar belirgindir, Satürn’ün bu alandan geçerken uyumlu açıları varsa  sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapılabilir. Kimileriniz bu dönemde bazı borçlar altına girebilirsiniz.
 
 
OĞLAK
Satürn yükselen alanınızdan geçerken yeni bir gelişim döngüsünün habercisidir. Önemli kararlar alınabilir, kendinizi yeniden şekillendirebileceğiniz , hayatınıza yeniden bir düzen vereceğiniz  bir döngü başlamıştır. Daha fazla sorumluluk alma , elinizi taşın altına sokma zamanıdır. Sağlığa dikkat edilmesi gereken bir dönemdir, bu süreçte diyet yapan Yükselen Oğlak’lar kilo verilebilir. Kimileriniz sağlığı ile ilgili sorunları olabilir. Kemik ölçümü, diş bakımı yaptırılması  gerekebilir.
KOVA
Satürn’ün kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev içe çekilip  hazırlık yapmak gereken bir alandır. Sizi rahatsız eden eski ve tatminsizlik getiren enerjilerin bırakılmak istendiği bir alanda hareket eden Satürn, istenmeyen alışkanlıklarınızı  bu dönemde temizleyebilirsiniz. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilirsiniz ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir iyi değerlendirin.
BALIK
Satürn’ün sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançları anlatan bu alanda hareket ediyor olması, bu temalarla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını gösterir. Ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar, mücadeleler verilebilir.  Kulüpler, dernekler, kurumlar içerisinde olunabilir, burada fedakârca faaliyet gösterilebilir.