• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2021

EYLÜL 2021


EYLÜL 2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER EYLÜL 2021
Güneş 22 Eylül’e kadar Başak Burcunda 12.evinizde seyahat ederken 22 Eylül’de Terazi Burcuna sizlerin 1.evinize geçecek;
Ayın 22 sine kadar senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Yaptığınız işler aktiviteler başkalarının   arkanızdan çalışmasına, gizli düşmanlıklar gütmesine , arkanızdan dedikodu yapılmasına sebep olmuş olabilir. Geçmişle alakalı olayların hayatınızı negatif etkilemesine müsaade etmemeniz gerekir. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir.
Ayın 22 sinden sonra ise fiziksel enerjiniz  artmaya başlar, pek çok girişim yapmak mümkündür.  Kendinize  olan güveninizin artacağı, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi  başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerine toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz de olabilir. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir. Görünüşünüz  üzerinde çalışabilir, başkalarına karşı davranışlarınızda değişiklik yapabilir ve kendinizi  bir şekilde ifade etme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.
7 Eylül’de Başak burcunda  Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde ruhsal ve spritüel konulara merak salabilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde sağlıkla ilgili konularda girişimlerde bulunabilirler, bazılarınız medidatif çalışmalar yapmak isteyebilirler. Kendi içinize dönme ve ruhsal anlamda arınma zamanıdır, gözden geçirme, bırakma ve  ruhsal anlamda  “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye;  bir miktar zihinsel huzuru bulma dürtüsü söz konusu olabilir.
Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs 10 Eylül’de Akrep Burcunda seyahat edecek yaklaşık 1 ay boyunca parasal konular açısından olumlu etki altında olabilirsiniz.  Bu süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak iyi olacaktır.  Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
15 Eylül’de Mars Terazi Burcuna sizlerin 1. evinize geçecek, Harekete geçme ,kendini ortaya koyma, girişimde bulunma  enerjiniz fazla olabilir. Kendinizi  aktif, enerjik hissedebilirsiniz ancak enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego ,kendine güven yüksek olacağından  dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu transitin olumsuz tarafı ,kendine fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce alınmış kararlardır. Birinci Evdeki Mars muazzam bir enerjinin göstergesidir. Ancak kişinin tepkilerini saldırgan biçimde dışarı vurmadan, enerjisini yönlendirmeyi öğrenmesi gerekir. Bu 2 aylık dönemde sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir,  özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler bu konumla ilgili olabilir.
21 Eylül’de Balık Burcunda Dolunay gerçekleşecek, işte ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şey ortaya çıkabilir.  Genellikle, üzerinde çalıştığınız her şeyin faydalarını görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zamandır. İş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanlarla  ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinin kendisinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir, işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek  olabilir.
28 Eylül’de Merkür Terazi Burcunda  geri harekete başlıyor, hayata, öncelikli motivasyonlarınıza  nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntüde bir değişiklik düşünün - araştırmayı yapın, ancak sert bir saç kesimi ayırmadan önce  geri hareketin  bitmesini bekleyin! Ayrıca kendinizi kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz.