• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2021

EYLÜL 2021


EYLÜL 2021

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR EYLÜL 2021
Güneş 22 Eylül’e kadar Başak Burcunda 10.evinizde seyahat ederken 22 Eylül’de Terazi Burcuna sizlerin 11.evinize geçecek;
Ayın 22’ sine kadar iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşleri gelebilir, övgü ve beğeni alabilirsiniz.  Kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir ya da güçlü pozisyona geçebilirsiniz. Hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlamak mümkün olabilir.
Ayın 22’ sinden sonra ise  sosyal alanda hareketlilik söz konusu olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir.
7 Eylül’de Başak Burcunda  Yeniay gerçekleşecek; toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu Yeniay  ile vurgulanıyor olacak. Yeniay ile  yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için başlangıçlar yapmak için iyi bir zamandır. Kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma söz konusu olabilir.  Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu noktada, kendi kendine ustalık ve öz disiplinin amaçları yapılmalıdır. Bu, kariyer ve kamu sorumluluklarıyla meşgul olacağınız bir süreç olacaktır.
Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün 10 Eylül’de Venüs Akrep Burcuna, sizlerin 12.evinize girecek, gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bu dönemde bazılarınız platonik  bir aşk yaşayabilirsiniz çünkü  duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir,  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
15 Eylül’de Mars Terazi Burcuna geçiyor, sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları kişiyi arkadaşlarından kopartabilir. Kişi, etrafına Marsiyen nitelikte kimseleri çekebilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Bazen bu motivasyon, sizi  harekete geçirmeye yönelik olarak dışarıdan gelir. İşten elde edilen gelirler veya iş yatırımları anlamına da geldiğinden, olumlu açılarda bu konularda cesaretli girişimler yapabilirsiniz.
21 Eylül’de Balık Burcunda  Dolunay gerçekleşecek, ailevi konular, ev ve yuva konuları, ebeveynlerle ilgili konularda daha önce görmediğiniz şeyleri aydınlatır. Ev, aile veya güvenlik ile ilgili bir şeylerin farkındalığınızın geldiği zamandır. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçları ile aydınlanırsınız, belki de hayatınızın başka bir alanında çok fazla zaman geçiriyorsunuzdur, ve şimdi bağlantı kurmanın zamanı gelmiştir.  Dördüncü ev bir Karmik evdir, geçmiş, tarih ve bu nedenle bu süre zarfında geçmiş ya da bir şey hakkında ve sizin nereye gittiğiniz hakkında fikir ediniriz. İşe harcanan enerji ile iç meselelere harcanan enerji arasında bir denge kurmak  gerekebilir.
28 Eylül’de Merkür Terazi Burcunda  geri harekete başlıyor. Eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir.  11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.