• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

EYLÜL 2021

EYLÜL 2021


EYLÜL 2021

MERKÜR GERİ HAREKETİ TERAZİ BURCUNDA  27 EYLÜL - 18  EKİM 2021    
“YAŞAMIN AMACI KARŞITLIKLAR ARASINDA DENGE KURMAKTIR” C.G JUNG
Kozmos ’un mesajcı gezegeni Merkür  geri hareketi başlıyor  17 Ekim 2021’de  ileri gitmek üzere durağanlaşacak ve 18 Ekim 2021 saat 18:17’de düz hareketine  başlayacak.
Merkür, hem sözlü hem de sözlü olmayan hayatımızdaki tüm iletişim biçimlerini;   konuşma, okuma ve yazma, önemli belgeler, bilgisayar ,teknoloji, kodlama vb. ifade eden gezegendir. Benzer şekilde, seyahat ve ulaşım gibi dış iletişim biçimlerini de anlatır. Merkür geri hareketine başladığında , hayatımızın bu alanları açık bir  iletişim kuramadığımız için bir gecikmeye veya arızaya yol açacak şekilde etkilenme eğilimindedir. Bu kez geri hareketi hava burcu Terazi'de yer aldığı için   ana tema, başkalarıyla olan ilişkilerimiz ve kişisel arzularımız arasındaki zihinsel dengeyi bulmaktır. 
Ne yapmamalıyız?
Merkür'ün  gerilediği bu dönemde, aceleci kararlar almak veya ayrıntılı seyahat planları yapmak pek sağlıklı olmayabilir. Hem kişisel hem de profesyonel her türlü ilişkilerimiz  iletişim engelleriyle karşılaşabilir, bu nedenle düşüncelerimizi açık ve net bir şekilde ifade etmemiz çok önemlidir. 
Bu gerileme Terazi burcunda gerçekleştiğinden, duygusal yoğunluğun artmasına neden olabilir. Bizi ilişkilerimizle ilgili  içsel uyumu aramaya, gerçek ve ideal benliğimiz arasındaki doğru dengeyi bulmaya teşvik eden bir enerji söz konusudur. Bu dönemde evlilik, iş ortaklığı yapılması pek tavsiye edilmez , anlaşmazlıklar, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabileceğinden sağlıklı adımlar atmak kolay olmayabilir ama yine de yapılması gerekiyorsa tüm belgelerin çok dikkatli bir şekilde okunması, titiz davranılması gerekir. Gerileme sırasında,  alıcılardan, satıcılardan veya işverenlerden yanıt almada bazı gecikmeler beklenir tüm bunları da iyi organize etmek gerekebilir.
Bu aynı zamanda iletişim alanını içeren herhangi bir şey yapmak için de iyi bir zaman değildir. Yeni bir medya kuruluşu, web sitesi, bir reklam veya tanıtım kampanyası başlatmaya ilişkin planlar için de uygun değildir. Benzer şekilde, herhangi bir sözleşme imzalamak veya yeni sözleşmeler üzerinde çalışmak de pek iyi sonuçlar vermeyebilir. Merkür gerilemesi ayrıca araçların, elektronik ev aletlerinin, bilgisayar ve telefonların bozulmasını veya küçük kazaları da ifade eder bu yüzden bu süreçte arabalarınıza gereken bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin ve araçlarınızla fazla hız yapmamaya dikkat edin, canlar.
Ne yapmalıyız?
Bu dönem hedeflerimizle iç uyum için, planlarımızı yeniden değerlendirmek ve yeniden tasarlamak için kullanılması gereken bir süreçtir. Aslında evren bize biraz dur yeniden yaptıklarını gözden geçir, yeniden değerlendir ,tartış, başkalarıyla konuş, planın veya ürünün hakkında araştırma yap der gibidir. Tamamen yeni ve yenilikçi, daha önce düşünmemiş olabileceğiniz bir çözümle karşılaşabilirsiniz. Planlarınızı sonlandırırken duygusal değil, objektif kalmaya çalışın. Sonuç olarak hiçbir şey için acele etmemekte fayda vardır, beklemek ve analiz etmek gerekir. Terazi burcundaki gerileme ile hayatımızda dengesiz olan her şeyin düzeltilmesi için yaklaşık 1 aylık bir süreç bizi bekliyor arkadaşlar.  Kişisel doğum haritalarımızda Terazi burcu hangi hayat alanımızı anlatıyorsa o konularla ilgili doğru dengeyi bulmaya çalışacağız. Hayatta en önemli şey dengedir. Her işte, her anda, sevgide, aşkta, her konuda dengeli olmalı, hepimize kolay gelsin, sevgiler.